• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Zadieranie volantu v priamom smere - Omega C
Přejít na stranu  1 2 3 4 [5] 6 7 8
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
walto
Thursday 17 July 2008 - 21:44:07 Citovat
Host
Mozne je vsetko ale nemyslim si to. Videl som, z predajne brali 5-litrovku a tiez este 2 litrovky.
Medzi tým som telefonoval a priamo pri aute som nebol, iba občas som nazrel.
walto
Thursday 31 July 2008 - 12:19:04 Citovat
Host
Moje skusenosti s prednou napravou na Omega 26:
Popis chyboveho stavu:
Moje auto stale plavalo na pozdlznych kolajach, kt vyjazdili kamiony, pri intenzivnom brzdeni v priamom smere sa niekedy objavili vybracie volantu, drali sa predne gumy cca 20 mm od vnut hrany behuna, pri prejazde nerovnosti sa ozyvalo klepkanie z predu.
Odstranenie:
1. vymena pomocneho capu riadenia
Pomohlo, ale malo.
2. vymena vsetkych gulovych capov na riadiacich tyckach, vymena tyciek stabilizatora, vymena silentov na spodnych ramenach
Pomohlo, ale stale to nebolo ono.
3. dalsia vymena prednych silentov - povodne namontoval znackovy servis opacne a dotiahol silenty este pri zvesenych ramenach/auto na zdvihaku (dakujem Legendovi za upozornenie), vymena spodnych capov tlmicovej vzpery.
Pomohlo a uz je to ono. Nejake pozdlzne kolaje ma uz
nezaujimaju.
Teraz je to parada.
Poucenie z tohto krizoveho vyvoja:
1. Tento web mi velmi pomohol a vdaka vsetkym radcom.
2. Netreba verit mechanikom vsetko co povedia. Mne napriklad tvrdili, ze deformacia silentov pri zapaceni monterajznou je OK a ze to tak ma byt, po mojej otazke, ze preco mi derie gumy zvnutra debata vzdy skoncila.
3. Ani autorizak nedodrzuje stanoveny montazny postup - konkretne pri vymene prednych silentov by urcite matice nedotahovali s autom na zemi a zatazenom 2x70 kg na prednych sedackach. Pritom to v servisnom manuale OPEL maju.
4. Zistovanie voli v spodnych gulovych capoch tlmicovej vzpery monterpakou pri aute na zdvihaku nemusi byt preukazne. Konkretne v mojom pripade vypadali capy, ked boli ramena este na aute OK, resp. jeden mal malicku volu (mechanik sa vyjadril, ze to je normalne), ale ked boli ramena z auta zdemontovane, vola bola velka.
Ja sam to budem robit tak, ze ak sa mi na Omege objavi v predu pri prejazde nerovnosti nejake klepkanie, necham skontrolovat vsetky gulace na riadeni, necham vymenit tycky stabilizatora a ak sa klepkanie nestrati, necham, bez ohladu na to ci na nich volu zistim alebo nie, vymenit spodne gulace.

Teraz je geometria OK, stopu drzi ako ma, v zatacke je to stabilne, ziadne vibracie do volantu. Predpokladam, ze ani gumy drat nebude - lahko to skontrolujem, lebo som dal na predok tie co boli vzadu.

Este jeden poznatok z praxe:
Na mojej starej Omege som pri najazde do zatacky pocitoval jemne akokeby zhupnutie predku smerom von zo zatacky a az po tom zhupnuti = vymedzeni voli v spodnych capoch auto drzalo stopu ako malo. Jemna korekcia volantom bola spravidla nutna.
Na tejto novsej Omege som zacinal pozorovat to same a neslo mi do hlavy co to moze sposobovat, ked v tom case boli vsetky gulace
na riadeni vymenene a spodne gulace boli podla mechanika este OK.
Dnes uz viem, ze to zapricinovali spodne gulace.

Este raz dakujem vsetkym za rady.
Tomin
Thursday 31 July 2008 - 14:40:57 Citovat
Host
Tak to ja musim, Walto, podekovat tobe.
Malo kdo tady zpetne napise jak problem vyresil.
Na zaklade tvych poznani jsem se rozhod ze se objednam ke svemu garazistovi a prubnu taky ty silenty a kulaky.
Teda jestli se to tim nevyresi, mas me na Slovensku
walto
Thursday 31 July 2008 - 15:06:09 Citovat
Host
2 Tomin: keby som vedel ako vlozit fotky na tento veb, tak by som sem dal záber, ako vypada predny silent ked je namontovany spatne a ako ma byt spravne.
Stav prednych silentov sa da zistit aj tak, ze na pravom prednom kolese nasadis na maticu kola (na tu, ktora je najblizsie k predku auta) kluc s pakou (aspon 0,5m) a skusis ju akokeby dotahovat.
V tomto pripade je vhodne mat auto nadlahcene zdvihakom tak, aby si klucom na kola kolo nepretocil voci zemi.
Ak sa Ti predok kola vtlaci dovnutra o viac ako 3-5 mm (odhadujem, nemeral som) a koleso na druhej strane stoji nepohnute tak na 90 % mas silenty v pr..li alebo ich mas namontovane opacne.
Tento postup som si overil, nic nestoji (teraz uz kua nie, ked som si ho zapaltil) a da Ti dobry obraz o silentoch.
Je tiez v tomto pripade dobre aby jeden clovek bol pri "dotahovani" PP kola pod autom v jame a moze pozerat, ako sa chova LP kolo a tiez uvidi ako sa chovaju zadne silenty ramien.
Skusal som to aj na novych a spravne namontovanych silentoch a garantujem Ti, ze kolo sa pri tomto postupe pohlo do vnutra len minimalne = mozno par mm.
Mnoho zdaru!!!!
Ja sa idem vozit, lebo sa neviem dovytesovat s mojim "novym" predkom Omegy.
Martas
Thursday 31 July 2008 - 16:12:07 Citovat
Host
Fotky od Walta







na foto sú nové silenty tie, kt sú mimo ramena a ukazuje na nich prst vedúceho servisu.
Orientácia voèi ramenu je tiež zrejmá.

walto
Legend
Thursday 31 July 2008 - 16:13:30 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
To zní dobře to s těma kulákama, mám 17" kola, rozměr 235/45 a je tady u nás v silnici takový vyjetý výmol, který už znám, ale když jsem do něj poprvé vjel na 17-kách, tak mě to hodilo doprava že jsem skoro sjel do krajnice Takže zkusím taky ty spodní kuláky. Ale to až když budu mít vytažený zadek, zatím mám zkrácenou verzi...

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
csala
Friday 01 August 2008 - 08:39:19 Citovat
Host
walto napsal ...

... vymena spodnych capov tlmicovej vzpery.
Pomohlo a uz je to ono. Nejake pozdlzne kolaje ma uz
nezaujimaju.
Teraz je to parada.


Walto, len pre istotu, ten "spodny cap tlmicovej vzpery" to je ten spodny gulovy cap na ramene kolesa?
Ja ich mam este original - prinitovane na ramene a na tachaci 180 tisic km __;
Asi ich poriadne skontrolujem..
Ja som zatial vymenil vonkajsi gulovy cap riadenia na pravom kolese. Ale ten bol so znacnou volou na prvy pohlad. Auto je podstatne kludnejsie pri drzani smeru, ale este to ma rezervy
walto
Monday 04 August 2008 - 09:22:02 Citovat
Host
2 Csala: Ano, spravne si ich identifikoval. Pri vymene sa nity odvrtaju a nahradia sa skrutkami s maticami.
csala
Monday 04 August 2008 - 09:59:20 Citovat
Host
walto napsal ...

2 Csala: Ano, spravne si ich identifikoval. Pri vymene sa nity odvrtaju a nahradia sa skrutkami s maticami.

No na tie spodne gulove capy som cumel, ale pri zdvihnutom kolese som volu na nich nezistil. Kontroloval som to klasicky - chytil som koleso hore a dole, zavyklal, ale vola nebola __;
Tomin
Friday 15 August 2008 - 13:59:33 Citovat
Host
To csala: tak jak si dopadl, doresil si to k tve spokojenosti ?

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 4 [5] 6 7 8  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1464 sec,0.1101 z toho dotazů.