• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Zadieranie volantu v priamom smere - Omega C
Přejít na stranu  1 2 [3] 4 5 6 7 8
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
csala
Saturday 12 July 2008 - 20:47:07 Citovat
Host
Pani, diky za pomoc, nasiel som to - gulovy cap riadenia pri pravom kolese je kaput. Z toho ta nestabilita v priamom smere. Idem ho objednat a vymenit.
To zadieranie volantu - asi to sposobuje ten pomocny cap riadenia. Rozbity nie je, ale na akom principe funguje? Nieco sa tam v puzdre toci, alebo je to len v gume ako nejaky silentblok? Ja som to len strekol WD40, mozno to pomoze. A este som zvacsil zbiehavost o pol otacky spojovacej trubky gulovych capov riadenia na obidvoch stranach - to robi cca o 1,5 mm na kazdej strane. To preto, lebo predne kolesa na vnutornej strane su na nule a na vonkajsej strane maju este cca 3 mm peknej vzorky. Na geometriu v servise som sa nedostal , v sobotu mali vsade zavrete
JardaB
Saturday 12 July 2008 - 20:54:04 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Ten pomocny cep je na principu silentbloku, vnitrni trubka pevne sevrena, guma a vnejsi trubka nalisovana v pace, Cili by to melo byt naprosto tuhe bez vule. Ja jsem koupil jen ten vnitrek a nalisovat to tam jde docela ztuha... Jinak o komplet stoji docela raketu.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
walto
Saturday 12 July 2008 - 23:10:41 Citovat
Host
Priatelia, moja skusenost a poznatky v tejto veci:
1. S 90 % pravdepodobnostou si dovolim tvrdit, ze na pricine plavania predku OC na pozdlznych vlnach su makke alebo utrhnute predne silenty na spodnych ramenach.
2. Ako sa to da overit? Skus si OC pridvihnut - kola zostanu na zemi. Klucom na matice zapac tak, aby si pakou kolo tlacil do "vnutra auta".
Druhy clovek sa pozera kde sa ten pohyb prednej casti kola straca a zisti, ze sa hybe cele kolo aj s ramenom.
3. Na mojej babicke OB 25TD, kt mala 330 tis km na tach som nikdy problem na pozdlaznej vlne nemal.
4. V sirke pneu to tiez nie je. Kolega ma na aute tiez 225tky na o pozdlaznych vlna ani nevie.
5. Na moje OC som vymenil vsetko a stale je predok gumovy = za jazdy meni geometriu, resp prisposobuje polohu kolies povrchu cesty. V servise mi tvrdia, ze menili aj silenty ale ja im neverim a idem to reklamovat. Hajzli jedni .....
Ked ich opravim, dam vediet ako som dopadol.
csala
Sunday 13 July 2008 - 08:50:26 Citovat
Host
No vymenim ten gulovy cap riadenia a zreferujem, jak to ovplyvnilo riadenie.
Je problem gulovy cap riadenia - ten pri kolese vybit von, alebo potrebujem stahovak na capy?
Diky.
JardaB
Sunday 13 July 2008 - 10:00:14 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
No zalezi, jak tam drzi, minule jsem musel pouzit stahovak a jeste paku podeprit panenkou a poradne do toho je.bnout... Nekdy staci jedno nebo druhe

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
csala
Sunday 13 July 2008 - 14:44:51 Citovat
Host
walto napsal ...

Priatelia, moja skusenost a poznatky v tejto veci:
1. S 90 % pravdepodobnostou si dovolim tvrdit, ze na pricine plavania predku OC na pozdlznych vlnach su makke alebo utrhnute predne silenty na spodnych ramenach.
2. Ako sa to da overit? Skus si OC pridvihnut - kola zostanu na zemi. Klucom na matice zapac tak, aby si pakou kolo tlacil do "vnutra auta".
Druhy clovek sa pozera kde sa ten pohyb prednej casti kola straca a zisti, ze sa hybe cele kolo aj s ramenom.
3. Na mojej babicke OB 25TD, kt mala 330 tis km na tach som nikdy problem na pozdlaznej vlne nemal.
4. V sirke pneu to tiez nie je. Kolega ma na aute tiez 225tky na o pozdlaznych vlna ani nevie.
5. Na moje OC som vymenil vsetko a stale je predok gumovy = za jazdy meni geometriu, resp prisposobuje polohu kolies povrchu cesty. V servise mi tvrdia, ze menili aj silenty ale ja im neverim a idem to reklamovat. Hajzli jedni .....
Ked ich opravim, dam vediet ako som dopadol.

Na tie predne silentbloky na ramenach som cumel poriadne a nie velmi sa mi pozdavali. Ten kluc na matice myslis ten na skrutky kolies? A este nadstavit cez nejaku dlhsiu trubku? A nepredava niekto tvrdsie "tuningove" silentbloky do tych spodnych ramien? Makke silentbloky na nase cesty velmi nevyhovuju
JardaB
Sunday 13 July 2008 - 15:01:49 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Normalne zvedni auto, kolo vytoc abys na silentblok videl a poradne do nej vepredu a vzadu kopni. Jestli se rameno vyrazne pohne, je v SB pytli. Me to litalo tak o 2cm...

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
walto
Sunday 13 July 2008 - 21:41:53 Citovat
Host
Ja som na makke predne silenty prisiel nahodou v pneuservise. Zhodouokolnosti asi 10 tis km po ich vymene.
Vyvazovali mi gumy, auto na zdvihaku spustene na podlahu tak, aby sa kola nepretacali pri dotahovani matic momentakom.
Mechanik dotahuje (momentak pakou dopradu auta na pravom prednom kole) a ja cumim ako puk, ked mechanik pritlaci a kolo sa prednou castou pohne k motoru.
Najprv som si myslel, ze sa hýbu obe, tj. cakal som, ze lave predne zase vyboci von. Lenze chyba lavky - ani sa nepohlo.
Pozrel som na spodne ramena a uz bolo vymalovane.
Budem zvedavy na vysledok hodnotenia kvality "vymenenych" silentov a este zvedavsi budem na tie, ktore tam namontujem - este neviem ake. Tie sucasne sa chystam reklamovat.
Ako to cele dopadne dam vediet.
JOB
Sunday 13 July 2008 - 22:03:12 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Kluci hlavně pozor při přelisovávání silentbloků na ramenech ale i jiných na správné usazení. Musí se to usadit ve stejné poloze jako originál.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

walto
Monday 14 July 2008 - 08:45:27 Citovat
Host
JOB, vdaka za radu. Ibaze ja uz neviem, ako je usadeny original, lebo mam silenty uz asi po vymene. Nemas nejaky obrazok?

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 [3] 4 5 6 7 8  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1517 sec,0.1149 z toho dotazů.