• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
tuha zima, Diesel nestartuje
Přejít na stranu  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Boulder
Saturday 09 December 2006 - 17:14:00 Citovat
Host
tak už ta dymovnice funguje byla to pojistka co je v motoru nejspiš od žhavení he, no a odpalovala se furt dokola tak jsem rozdělal pul auta zaizoloval dráty a zatím to chytá na poprve
VGT
Saturday 09 December 2006 - 18:56:39 Citovat
Host
A to byl někde zkrat na kostru, anebo co to bylo? Pojistku (F41) jsi doufám slabou neměl, má být, tuším, 60 Ampér. Odkaz
Peter
Saturday 13 January 2007 - 14:54:53 Citovat
Host
Mám Vectru asi mesiac,štarty nad 0 C v pohode,pod 0 C tak asi na tretí krát motor naskočí.Dnes mi to nedalo tak som skontroloval žhaviče nevymontované skúšačkou na + pól.Zistil som že dva mám vadné.Ani ohmetrom som nič nenameral.Takže chcem sa Vás opýtať či je niejaký špecialny kľuč na vybratie tých žhavičov,či si dať na niečo pozor,a či stačí vymeniť len tie vadné alebo všetky a či bude vadiť keď budú od iného výrobcu.Ďakujem.
A ešte či to malo vplyv na výkon auta tie vadné žhaviče.lebo som mal pocit akoby nemal ťah.
Peter
Saturday 13 January 2007 - 14:57:01 Citovat
Host
Peter napsal ...

Mám Vectru asi mesiac,štarty nad 0 C v pohode,pod 0 C tak asi na tretí krát motor naskočí.Dnes mi to nedalo tak som skontroloval žhaviče nevymontované skúšačkou na + pól.Zistil som že dva mám vadné.Ani ohmetrom som nič nenameral.Takže chcem sa Vás opýtať či je niejaký špecialny kľuč na vybratie tých žhavičov,či si dať na niečo pozor,a či stačí vymeniť len tie vadné alebo všetky a či bude vadiť keď budú od iného výrobcu.Ďakujem.
A ešte či to malo vplyv na výkon auta tie vadné žhaviče.lebo som mal pocit akoby nemal ťah.


Zabudol som typ motora X20DTL r.v.1997
Legend
Saturday 13 January 2007 - 16:11:26 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Peter napsal ...

Mám Vectru asi mesiac,štarty nad 0 C v pohode,pod 0 C tak asi na tretí krát motor naskočí.Dnes mi to nedalo tak som skontroloval žhaviče nevymontované skúšačkou na + pól.Zistil som že dva mám vadné.Ani ohmetrom som nič nenameral.Takže chcem sa Vás opýtať či je niejaký špecialny kľuč na vybratie tých žhavičov,či si dať na niečo pozor,a či stačí vymeniť len tie vadné alebo všetky a či bude vadiť keď budú od iného výrobcu.Ďakujem.
A ešte či to malo vplyv na výkon auta tie vadné žhaviče.lebo som mal pocit akoby nemal ťah.

2 vadné žhaviče už způsobí velmi obtížné startování, stačí když odejde jeden a je to špatné. Při výměně je třeba si dát pozor aby se nezarval žhavič do hlavy, už jsem o tom jednou slyšel. Při demontáži stačí střídavě povolovat/utahovat aby se líp proběhl závit. Staré funkční žhaviče se mohou nechat, stačí vyměnit pouze ty 2 špatné a klidně i za jiného výrobce. Nedávno tady byla podobná diskuze, tak se to probíralo. Většinou je na to potřeba klíč 12mm, trubkový, nebo Gola. Na výkon auta to nemá vliv, žhaviče žhaví jen před startem a některé novější auta myslim ještě přižhavují při studeném motoru.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
Yper
Saturday 13 January 2007 - 20:10:17 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Souhlas s Legendem. Je to tak, jak to napsal!

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
VGT
Saturday 13 January 2007 - 21:58:20 Citovat
Host
Je dobré na ten šestihran nahoře párkrát jemně klepnout a pak opatrně povolovat.
Obšírnější povídání o žhavících svíčkách najdeš tady
Odkaz
(motory X20DTL a jemu podobné žhaví ještě i chvíli po startu motoru)
Peter
Sunday 14 January 2007 - 07:02:18 Citovat
Host
Legend napsal ...

Peter napsal ...

Mám Vectru asi mesiac,štarty nad 0 C v pohode,pod 0 C tak asi na tretí krát motor naskočí.Dnes mi to nedalo tak som skontroloval žhaviče nevymontované skúšačkou na + pól.Zistil som že dva mám vadné.Ani ohmetrom som nič nenameral.Takže chcem sa Vás opýtať či je niejaký špecialny kľuč na vybratie tých žhavičov,či si dať na niečo pozor,a či stačí vymeniť len tie vadné alebo všetky a či bude vadiť keď budú od iného výrobcu.Ďakujem.
A ešte či to malo vplyv na výkon auta tie vadné žhaviče.lebo som mal pocit akoby nemal ťah.

2 vadné žhaviče už způsobí velmi obtížné startování, stačí když odejde jeden a je to špatné. Při výměně je třeba si dát pozor aby se nezarval žhavič do hlavy, už jsem o tom jednou slyšel. Při demontáži stačí střídavě povolovat/utahovat aby se líp proběhl závit. Staré funkční žhaviče se mohou nechat, stačí vyměnit pouze ty 2 špatné a klidně i za jiného výrobce. Nedávno tady byla podobná diskuze, tak se to probíralo. Většinou je na to potřeba klíč 12mm, trubkový, nebo Gola. Na výkon auta to nemá vliv, žhaviče žhaví jen před startem a některé novější auta myslim ještě přižhavují při studeném motoru.


Vďaka za odpoveď.
Peter
Thursday 18 January 2007 - 18:14:27 Citovat
Host
Tak páni a teraz som to riadne posr...Jeden žhavič som s problémami odkrútil,ale tendruhý som strhol a teraz som v koncoch úplne hotový.Najradšej by som si strelil guľku do hlavy.
Veľmi pekne Vás prosím poraďte ako čo najednoduchšie dostať von ten strhnutý žhavič,alebo mi niejak opatrne poraďte čo ma teraz čaká a neminie.Som z toho zúfalý.Budem Vám vďačný za každú radu.Ďakujem .


VeBe X20DTL
radek28
Saturday 20 January 2007 - 09:23:05 Citovat
Host
existuje opravná sada závitů jménem HELICOIL. 1.musíš dostat ven žhavič pak se dojebaný závit odvrtá a použiješ závitník ze sady na vložku.ta slouží jako náhrada stávajícího závitu.standartní postup.ale myslím,že bys měl práci přenechat servisu kde tohle dělají.o opravné sadě asi víc na i-netu.ahoj

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2175 sec,0.1635 z toho dotazů.