• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
tuha zima, Diesel nestartuje
Přejít na stranu  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
riwal
Wednesday 25 January 2006 - 19:47:53 Citovat
Host
PN napsal ...
2 Riwal: Trochu mne prekvapila tva odpoved. Moc se v motorech nevyznam (leda v krokovych) tak nevim jaky je rozdil u motoru bez elektroniky, turba a katalyzatoru zda ho nastartuji starterem nebo roztlacenim ???? Prosim, prosim pekne skemram o odpoved.
Petr


Motory které mají rozvodový řemen se obecně nemají roztahovat, rozthačovat nebo startovat jízdou z kopce. Je tu reálné nebezpečí, že přeskočí rozvodový řemen a motor se potká - jinými slovy ventily se začnou otevírat v jiný okamžik než mají a srazí se s pístem v horní úvrati - je to docela velká destrukce motoru, pokud motor u toho ještě chytne, tak opravy čítají desetitisíce korun - hlava, ventily písty, ojnice, klika - pokud dojde k nejhorší variantě dá se z motoru použít jen spodní karter motoru.
Existují návody roztahovat na trojku a podobně, ale aspoň v létě, ale ne když je mráz jako bejk a všechno včetně rozvodovýho řemenu je ztuhlý - já bych to neudělal ani v létě - jedině nastartovat přes kabely z jinýho auta a nebo počkat na teplejc a nebo koupit novou baterku, je to rozhodně levnější. Takovej pěkně potkanej ropák může přijít oprava klidně na 50 000,- i víc dle typu a výrobce a s turbem to opravdu nemá nic společnýho.
Připojil bych obrázek jak to vypadá když se motor potká, ale nejde to - můžu poslat mailem.

2PN: Tobě jsem to poslal na mail co máš v profilu Email
<span class='smallblacktext'>[ Upraveno St led 25 2006, 08:01 ]</span>
solik
Wednesday 25 January 2006 - 19:53:13 Citovat
Host
2Dmcd: To jsem tehdy taky nekolikrat zkousel a pokazde to bylo asi 8 sekund Po zhasnuti kontrolky cekam jeste asi 15 sekund a teprve potom zkousim startovat. Parkrat to blafne a pak uz jenom toci. S padanim nafty asi problem nebude, kdyz je okolo -5 a auto stoji 2-3 dny tak nastartuju celkem v pohode
JOB
Wednesday 25 January 2006 - 20:35:33 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Když už roztahovat tak napřed hnu motorem přes startér apak pomalu pouštím spojku.
dělám to tak u každýho auta. Teda u mího nemusím

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Petr.S.
Wednesday 25 January 2006 - 22:12:33 Citovat
Host
S tim roztahováním bych to neviděl tak tragicky.Dá se totiž v poho pomalu roztáhnout na 5 a to neni žádnej náraz.
Henry
Wednesday 25 January 2006 - 22:28:52 Citovat
Host
a co tak roztlacit?
Ma niekto skusenost s roztlacanim 2.0 DTi ? To len aby som vedel, ci sa do toho pustat, ked mi niekde zgegne baterka ze nebude ina moznost, len par ludi nablizku
kratein
Wednesday 25 January 2006 - 22:33:45 Citovat
Host
No to roztahování bych raději moc nezkoušel včera u nás před barákem roztahovali auto,párkrát to škytlo a pak do toho čuměli že jim jdou kola smykem.Měli vyděláno šikulové.
riwal
Thursday 26 January 2006 - 06:09:45 Citovat
Host
Ať si každej dělá co chce - jsou to to jeho prachy.

Co se týká roztlačování 2.0Dti, tak tento motor má řetěz a tudíž toto nebezpečí nehrozí, ale roztlačovat bych ho nechtěl - nejsem Herkules ani Superman

Asi se tu rozpoutá debata zda motory s rozvodovým řemenem roztahovat, roztlačovat či nikoli. Rozhodně když si přečtete manuál od jakéhokoli auta s takovým motorem, tak před tím výrobce výrazně varuje. Co se týká ropáků je situace ještě o něco horší, protože mají větší kompresi a větší hmoty motorových součástí.
Startér je k motoru konstruován a dimenzován aby štos při startu nebyl takový aby řemen mohl přeskočit, nikdy jsem neslyšel, že by se to stalo, ale při roztahování, či rozjezdu z kopce se to stalo mnohokrát a majitelé se moc bili do hlavy co jsou za debily, i když věděli co se může stát.
Spojkou při sebevětší opatrnosti může nastat štos, který je motoru osudný, zatímco startér by ho neroztočil nebo jen velice pomalu.
Ale jak jsem psal, každý svého štěstí strůjce a svých peněz správce.
Myslím, že už jsem se vykecal dost, ale jestli to někomu roumnému zachrání pár desítek tisíc a starosti, tak to mělo asi smysl.


<span class='smallblacktext'>[ Upraveno Čt led 26 2006, 06:16 ]</span>
Yper
Thursday 26 January 2006 - 09:59:09 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Ještě jsem si vzpomněl na jednu věc, která usnadní starty dieselu v zimě!
Na pumpě provávají spreje s plynem - většinou to obsahuje éter a ještě něco.
Tohle se vstříkne do sacího potrubí (návod je součástí obalu) co nejblíž k motoru (lépe až za turbo) a motor naskočí coby dup!

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
JOB
Thursday 26 January 2006 - 10:07:18 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Yper napsal ...
Ještě jsem si vzpomněl na jednu věc, která usnadní starty dieselu v zimě!
Na pumpě provávají spreje s plynem - většinou to obsahuje éter a ještě něco.
Tohle se vstříkne do sacího potrubí (návod je součástí obalu) co nejblíž k motoru (lépe až za turbo) a motor naskočí coby dup!

Jó jó už jsem viděl pár aut co to používaly .Doporučuji si koupit špunty do uší aby jste neslyšely co to dělá s motorem.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

TlumeX
Thursday 26 January 2006 - 10:34:05 Citovat
Host
No neco jako eter do V3S ale ty rany do motoru humus do svyho bych si to urcite nedal!

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2251 sec,0.1704 z toho dotazů.