• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
tuha zima, Diesel nestartuje
Přejít na stranu  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Nepto
Monday 23 January 2006 - 12:10:04 Citovat
Host
Zdravim

Tak udreli nam mrazy a rano som to uz nenatocil Co ma mimochodom az tak velmi netrapi, lebo som ostal doma a pracujem odtialto. Ale zajtra by som aj celkom rad do prace.

Kontrolky svietia, vsetko je v pohode, ked skrtnem klucikom tak vsetko je tak ako ma byt, motor pretaca, aj sa mi auto zatrasie ako by to uz malo nabehnut, ale nenabehne.

Par krat som to skusal, ale neprehanal som to, aby som nieco neposahal.

Nejake rady & hinty?
Opel Vectra B 2.0 DTi 74kW 100HP X20-DTH (1999)

Vdaka

Nepto
VIKI
Monday 23 January 2006 - 12:28:15 Citovat
Host
No take jsem dnes tocil! _s103
Ale u mne (stejny motor) obcas zapadne nafta a chce to tak 5-10 vterin protacet. V mrezu to toci pomaleji a cas se prodluzuje - byl to trochu nervak. Ale chytil. Mne se ale ani nezatrese, proste tocim a pak to najednou naskoci.
Dmcd
Monday 23 January 2006 - 12:55:54 Citovat
Host
Doporucuju ti zapnout klicek a nechat svitit kontrolky tak 1minutu - pokud se ti za tu dobu znovu rozne kontrolka motoru, tak mas spatnej jeden (nebo vice) zhavicu a natocis to az za hooodne dlouho (jestli vubec)... Nebo jak psal kolega spadla nafta... Nebo spatna nafta (viz vlakno KDY MRZNE NAFTA)... Nase ropacky moc zimu radi nemaji, staci horsi nafta a/nebo spatnej zhavic a nenastarujes...
Nepto
Monday 23 January 2006 - 13:01:09 Citovat
Host
Vdaka za vase postrehy. Mozno sa uz trosku oteplilo, asi to pojdem vyskusat. Kontrolka motora mne nesvieti nikdy. Ani ked som mal pokazenu vahu vzduchu, ani ked som mal odidene solenoidy. Asi je vypojena, vyhoreta, neviem.

V sobotu som s tym autom isiel asi 50 km, uplne bez problemov. Celu nedelu stalo a dnes uz neslo. Mam to tahat do servisu alebo len cakat na teplejsie pocasie?
Anonymní
Monday 23 January 2006 - 13:05:19 Citovat
Host
VIKI napsal ...
No take jsem dnes tocil! _s103
Ale u mne (stejny motor) obcas zapadne nafta a chce to tak 5-10 vterin protacet. V mrezu to toci pomaleji a cas se prodluzuje - byl to trochu nervak. Ale chytil. Mne se ale ani nezatrese, proste tocim a pak to najednou naskoci.


VIKI:

Mne sa to auto zatrasie akoby uz islo naskocit (a vydavat pritom ten nadherny rachotavy zvuk) ale nechyta to. Skusam to tak 7-8 sekund, potom uz mam blby pocit z toho.

Ked som prveho januara zabudol natankovat, tak som si zavzdusnil palivovy system a vtedy ked som sa pokusal nastartovat tak sa to spravalo velmi podobne. Dali mi to v servise do poriadku, auto islo v pohode, medzicasom som s nim bol vo Frankfurte a naspat, proste vela kilometrov.

Bojim sa, ze to bude zase to iste. Ale teraz tam mam cez 15 litrov nafty, to je dostatocne, nie?
Dmcd
Monday 23 January 2006 - 13:07:35 Citovat
Host
Tu kontrolku si urcite zkontroluj! (prip. oprav)
Me odesel pred nedavnem jeden zhavic a pri teplote -10stC jsem byl rad ze po 1minute toceni vubec motor chytl! A zhavic odesel zniceho nic... Rozhodne zkus dyl tocit - kdyz nebude nafta (spadnuta) tak za chvili to nacucne a myslim ze by ti to melo jet na vsechny valce. Pokud je to zhavic, tak treba taky nabehne ale pojede jen na 3valce a az se to trochu prohreje (staci tak 3-5x proslapnou t plyn na 2tis otacek) tak se chytne i ctvrtej...
strelak
Monday 23 January 2006 - 14:05:54 Citovat
VB-X20DTL
Uživatel #530
Registrován: Tuesday 20 December 2005 - 15:45:52
Příspěvků: 171
Zdárek,
ani já ráno nenastartoval,taky to mělo snahu naskočit,ale když to vypadalo nadějně,tak už zas přestala točit baterka.Po nabytí jsems obtížemi nastartoval. Koupil jsem novou a ráno se uvidí.
Dmcd
Monday 23 January 2006 - 14:10:30 Citovat
Host
Ja pokud me zlobi starty tak to necham tak 3x nazhavit (zapnu klicek, pockam cca pul minuty - nejakej cas po zhasnuti zhaveni, vypnu klicek a opakovani...) a potom to chyta precejen lepe - vice prohrejes naftu ve valcich a ta potom lepe chytne. Samozrejme pokud je nafta spadla, tak vam to nepomuze...
Anonymní
Monday 23 January 2006 - 15:42:04 Citovat
Host
Tak som to nakopol!!

Ale bol to porod... nikdy som nic take este nezazil. Nechal som to tocit dlhsie, mam uplne novu baterku, takze som sa az tak nebal ze ju vybijem. Po takych 10-15 sekundach som mal uz fakt blby pocit, ale potom to chytilo, ale to bol taky zvuk ako keby sa ten motor rozhodoval ci pojde alebo nie. Chvilku vyzeralo, ze skape, potom ze pojde, otazky skakali, ale po par sekundach to bolo uz vsetko OK. Teda az na ten kudol dymu co okolo mna vznikol.

Niekto mi povedal, ze mozem mat odpalene nejake zhavice. Ze mam asi dva dobre a dva zle a tak mi to moze chytit len na tie dva. Co si o tom myslite, moholo by to byt? Vymenit zhavice nie je az taky problem, IMHO.
Dmcd
Monday 23 January 2006 - 15:50:30 Citovat
Host
Pokud by jsi mel spatny dva tak to asi vubec nenantocis!!! Staci kdyz je spatnej jeden. Zjistit se to da ohm-metrem: meli by mit odpor cca 3ohmy - ja kdyz to meri v motoru tak jsem to radsi prepnul na vesti rozsah (klidne radove kiloohmy) a dobry se jevili jako zkrat (alespon castecnej) a spatnej byl rozpojenej. Je tam dost velkej prechodak na motoru, takze pokud ti to ukaze cca 100ohmu tak je to furt dobry ale pokud az stovky kiloohmu tak je nacatej nebo spatnej. Pripadne je vymontuj a pripoj pres kabliky na baterku - bacha jen kratce a okamzite uvidis jestli pujde ze spicky zhavice kour jak zhavi nebo ne. Nesmis je nechat na baterce dlouho nebo je spalis!

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1746 sec,0.1285 z toho dotazů.