• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Omega: palubka, spínače, stř.konzola, podsvětlení a vše související
Přejít na stranu  1 [2] 3 4 5 6 7 8
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
mates
Monday 28 November 2005 - 13:30:48 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
2 RBr: Danke!!! Už jsem se na ten spínač mlhovek chystal jít s pořádným šrobovákem!

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
RBr
Monday 28 November 2005 - 14:06:14 Citovat
Host
To Mates: no právě! To bys to fakt rozmlámal. Já taky!
To se raději 5 x zeptám, jak na to. Ještě, že Adal napověděl cestu, kudy jít.

A pak, že to je zbytečné vlákno (nic ve zlým, Mirku)
bruno
Tuesday 29 November 2005 - 11:50:20 Citovat
Host
tak jsem to rozkuchal podle tvýho návodu a zjistil jsem že nesvítí kromě žárovky taky ta horní led takže ji přepájím a dám zrovna bílo-modrou
RBr
Tuesday 29 November 2005 - 16:11:40 Citovat
Host
Bruno, takže tobě nesvítil ani samotný spínač (otočný) tlumených světel?
Nevím ta modrá, jak se strefíš s intenzitou světla - když tak pak udělej fotku!
bruno
Tuesday 29 November 2005 - 21:57:34 Citovat
Host
ano tam nesvítilo vůbec nic takže jsem to dělal poslepu-pohmatu.bílá LED je super barva ale zase se podělal ten pípák co signalizuje rozsvícená světla-jenom v něm "lupe".nevíš čím to je?Jinak zítra to nafotím a hodím sem nějaký foto i celé palubky-mám toho tam víc "namodro"
RBr
Wednesday 30 November 2005 - 11:11:14 Citovat
Host
Tak pánové, výměnu žárovky pod spínači mlhovek zvažte!
Uvedená žárovka stojí (Opel) skromných 90,- Kč! Hurá do lidové tvořivosti.

Jestli víte o lepším zdroji, sem s ním! Přípomínám 12V 0,5W s plast.paticí - asi by šla i trošku silnější ale rozumně.
Vím o obchodě s 1,2W ale to už je moc. Jednak na svícení, jednak to může nadělat jinou neplechu - pojistky při více kusech, přehřátí pouzdra...


Bruno, s bzučákem ti teď neporadím, dělal jsme to venku, v zimě, víc jsem to nezkoumal. Nedělal jsi to trafopájkou a nepoškodils toho švába ?
Ledku už tam máš a svítí odpovídajícím způsobem? Co to je za typ?


Aktualizováno: časem jsem ale zjistil, že zrovna tak dobře tam stačí dát obyč.žárovku s plast.paticí 12V 1,5W, asi za 25 Kč


<span class='smallblacktext'>[ Upraveno Pá led 20 2006, 10:51 ]</span>
mikez
Wednesday 30 November 2005 - 16:33:01 Citovat
Host
nazdar RBR, oba máme B-Omegu, já manualní klimu, ty asi digi. Nevíš, jak se rozdělává ten středový pane? Mě ta oranžová kontrolka u klimy občas svítí a potom zase ne, pak zase jo...Ale většinou ne, takže nevím, jestli to nemám náhodou zapnuté, nebo ne. Musím to na volnoběh zkusit, jestli nejede kompresor. Stejným způsobem mi zlobí světýlko u výhřevu sedačky a ohřevu zrcadel. Všechno funguje, jenom ty kontrolky zlobí
RBr
Thursday 01 December 2005 - 11:08:45 Citovat
Host
Jo, já mám digi. Ta se rozdělává špatně: popelník rádio, uvolnit středový panel a pak zezadu k ovladačům. Čeká mě to tento víkend, mám háky na vytažení rádia.
U manuální klímy je to tuším jinak, jednodušší. Ale nemám to v hlavě.
Každopádně to tu někde najdeš. Hledej něco jako středový panel nebo středová konzola nebo diody na klímě.....někde to musí být, a je to tam podrobně popsaný, dokonce snad s odkazem na nějaký obrázky z demontáže.

mates
Thursday 01 December 2005 - 11:43:23 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Už jsem to párkrát dělal, doporučuji měnit FŠECHNY diody, jinak vá za chvíli odejdou ty co svítí a budete to dělat znova...jako já
Popelní ven - rádio ven - ruku do otvoru po rádiu - nahmatat nahoře asi 10 cm dlouhý madlo jak v šalině, není až vzadu, spíš víc v předu - zatáhnout dolů - vyjede celej panel digiklimy ven.

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
RBr
Thursday 01 December 2005 - 14:13:00 Citovat
Host
To Mates: a svítí ty diody dostatečně? To jsou normální, nebo nějaké spešl?

Já včera dělal podsvětlení pod spínači mlhovek - viz trošku výš. Tam je to jinak.
Nastavil jsem diodu, aby max.svítila (ale neodešla) a strčil ji na správné místo vě světlovodu. Ale protože tam je použit světlovod, který snímá světlo z boků řárovky, nesvítilo to vůbec a nebyl tam ani sebemenší náznak nějakého podsvětlení. Ale jak říkám, je to světlovod, asi to bude jiné než v té klímě.
Nakonec jsem našel dobrou a levnou cestu pro podsvětlení spínačů mlhovek - 12V žárovičku, co se používá v modelářství - el. želenice

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3 4 5 6 7 8  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1567 sec,0.1191 z toho dotazů.