• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Omega: palubka, spínače, stř.konzola, podsvětlení a vše související
Přejít na stranu  [1] 2 3 4 5 6 7 8
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
RBr
Friday 25 November 2005 - 10:53:24 Citovat
Host
Protože se tu již opravdu těžko vyhledává, chtěl bych založit vlákno, kde bude soustředěno vše (pokud možno) okolo:
- demontáže a montáže palubky
- všech možných spínačů na ní
- středové konzoly
- rádia
- podsvícení těchto prvků
atd. a to pro Omegu!
Jen bych se přimlouval ponechat do jiných vláken nekonečné diskuze o modrém podsvícení....zde fakt jen techické věci.

Nestálo by za zvážení, zda se by se jednotlivá fóra tady v poradně nedala rozdělit trochu víc?
Například pro Omegu by nebylo jediné fórum jako dosud, ale mělo by další tématické "podsekce" typu: motor, elektrika-zapojení, světla/xenony, brzdy, karosérie a její ošetření a kdoví co ještě….
(to mě asi webmaster nebude mít rád _rendek )


<span class='smallblacktext'>[ Upraveno ]</span>
RBr
Friday 25 November 2005 - 11:04:47 Citovat
Host
A hned bych přispěl mými drobnými dotazy:

-na levé straně je panýlek se spínači pro mlhovky, regulací intenzity podsvětlení a spínač světel. Plíz, kde přesně vrazit šroubovák (nebo co jiného) při demontáži, abych něco neulomil? Nefunguje mi zde podsvícení.

- měnili jste někdo žárovku ve spínači ECO od klimatizace nebo měníte rovnou celý spínač? Já to včera rozdělal a nic moc...to lože žárovky. Najdu někde typ a hodnoty pro tyto žárovky?

- nemáte někdo navíc takový spínač (případně jiný ze stř.konzole) ve funkčním stavu za rozumný peníz? Na vrakáči bývají hned vybraný

- jaký typ a hodnoty žárovek patří pod ovladače digi klímy? (taky mě to čeká, jen co přemluvím rádio, aby vylezlo)
adal
Friday 25 November 2005 - 12:58:27 Citovat
Host
Spínač světel demontuješ tak, že pomocí tenkého šroubováčku který vrazíš do spodní dírky v knoflíku zapínání světel tento knoflík odjistíš a vytáhneš. Po demontáži knoflíku uvidíš na krajích vzniklého prostoru dvě plechové západky tyto stlačíš směrem ke středu a celý vypínač vytáhneš ven.
RBr
Friday 25 November 2005 - 13:02:44 Citovat
Host
No ještě že jsem se ten panel nesnažil vypáčit!

Super, máš to u mně! Dnes to zkusím.
mirek
Friday 25 November 2005 - 13:50:07 Citovat
Host
ta poznámka s tim modrym podsvícením, myslím, že pokud se o tom dlouho mluví, tak to asi hodně lidí zajímá a pokud nechceš tak to číst nemusíš, mě zase přijde bezpředmětný vlákno jak vyndat spínač... kup si jak na to, tam najdeš tolik věcí, o demontážích, že půlku ani potřebovat nebudeš..
RBr
Friday 25 November 2005 - 14:29:43 Citovat
Host
Mirku: nevím jestli jsi četl Jak na to ale já ano. A podrobně.
A návod, kde co zmáčknout při demontáži panelu se spinači světel tam není. Stejně tak jako ostatní věci, které jsem v záhlaví vypsal.

Nemám nic proti modrému podsvícení, jen jsem toto vlákno založil s cílem, aby tu byly k nalezení věcné informace a postupy.
Souhlasím, že psousta lidí řeší podsvícení, ale právě proto bych to sem nemíchal. Vždyť se jen podívej, kolik vláken tu je k dispozici o modrém podsvětlení.

Třeba teď jsem koukal na web Odkaz (přestože mám omegu). A velice mě překvapilo, jak rychle tam najdeš přehledné informace od popisu která pojistka je k čemu, přes ukázkově zpracovené návody na různé opravy atd, až po dignostiku vyblikáváním, nebo na dilej PP. Vše přehledné, přesně popsané, vyfocené.... a vedle toho je pak jiná část, určené pro plkání

Ostatně každý umíme něco. Až budeš mít problém s elektronikou motoru třeba jako tady Odkaz, tak zase můžeš čerpat ty z mých znalostí -viz závěr vlákna.

<span class='smallblacktext'>[ Upraveno Pá lis 25 2005, 02:36 ]</span>
mirek
Friday 25 November 2005 - 14:58:38 Citovat
Host
ok beru to, svým způsobem máš koneckonců pravdu..
RBr
Sunday 27 November 2005 - 19:49:18 Citovat
Host
Doplnil bych postup demontáže panelu se spínači světel a mlhovek:

- otočný spínač světel povytáhnout ven
- do otvoru na spodu spínače zasunout tenký šroubovák
- šroubovákem zatlačit na osu spínače (poměrně silou, nebát se) a spínač zcela vytáhnout
- po stranách jsou dvě plech.západky - ty stisknout k sobě, ke středu a panel vytáhnout

Je to celý modul, po vytaýení lze zezadu oddělit spodní část se spinači mlhovek. Také lze snadno po stlačení čtyř plastových zámků oddělit záda modulu i s elektronikou.
V horní části ploš.spoje je LEDka - osvětluje jen otočný spínač. Níže je pak žárovka s paticí (12V, 0,5W), která pomocí světlovodů osvětluje vše ostatní.

Doplnění z 9.12.: žárovku nakonec doporučuji lépe dostupnou a levnější 1,2 W. Mám ji tam a svítí to naprosto normálně. Možná tu dřívější tam předchůdce dal špatnou.
<span class='smallblacktext'>[ Upraveno Pá pro 09 2005, 01:14 ]</span>
JOB
Monday 28 November 2005 - 01:46:31 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
RBr:to je super zrovna jsem si říkal že budu muset zjistit jak ten vypínač vyndat

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

RBr
Monday 28 November 2005 - 11:18:44 Citovat
Host
To JOB: no vida. Chtěl jsem to původně dělat i s fotkama, ale bylo tak škaredě...

Dotaz: nevíte někdo, kde je umístěno "časovací relé ostřikovačů světlometů"?
Dělám si extra spínač pro ostřik světlometů a ze schématu zapojení vyplývá, že by bylo dobré přerušit (spínačem) právě signál jdoucí od ovládání stěračů do tohoto relé. Konkrétně jde o kabel jdoucí na kontakt 5 relátka K 97.
Ale kde relé hledat?

Jinak stále sháním funkční spínač typu ECO, vyhřívání skla apod tady z té řady. Komu se válí doma za rozumný peníz?

<span class='smallblacktext'>[ Upraveno Po lis 28 2005, 11:19 ]</span>

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3 4 5 6 7 8  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2817 sec,0.2305 z toho dotazů.