• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Jake pneu na OmeguB
Přejít na stranu  1 2 3 4 5 6 [7] 8
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
vrgadaa
Wednesday 25 July 2007 - 12:01:58 Citovat
Host
2legend:
16ky kola dokonce original tuning irmscher s micheliny jsem na beckove taky mel, a bylo to asi to nejhorsi obuti vubec. Dobre to vypadalo i sedelo v zatackach (na suchu). Akorat, ze to sedelo na omegu az moc. Chybel tam takovy ten pocit rizeneho polosmyku pri rychlem prujezdu zatackou a naopak jsem se zacal bat, zda se to pak neutrhne zcela nepredvidane naraz. K tomu takovy podivny pocit lenosti auta pri akceleraci samozrejme podporeny i nizsim udaji rychlomeru (vetsi prumer kola)-proste pro mne dost zklamani.
...
Dokonce jsem tam zkusil dat i 14ky (185/70r14?) z ackove omegy (zbyly mi uplne nove obute zimaky-taky uplne spatne. Opravdu 205/65r15 nebo 195/65r15 a nema smysl vymyslet. I kdyz jsou lidi co vytahuji blataky, podlozky a vali etecka a jiny kraviny:-)
...
2JardaB:
Naprosty souhlas snad s vyjimkou, kdyz se kupuji jete gumy, tak je vhodnejsi dat prednost znacce, cenovy rozdil nebyva velky, ojete micheliny (ci dle vkusu) vam pravdepodobne nikdo neukradne a preci jen vydrzi o kapku vic. Ale ojete vice hlidat, kdysi mne sokovaly nejake ojete znackove zimaky, ktere po prekroceni urciteho stupne ojetosti, roztaly behem par set km a tydnu jak snih a couhaly z nich draty (na vnitrni strane, nebyly na prvni pohled videt). Proste dobry dobry a najednou nic:-(. Asi to prekrocilo nejakou tvrdsi vrstvu ci co apod tim bylo nejaky strasne mekky blato.
...
A asi bych se vyhnul protektorum a pneuamatikam z vrakoviste, tam je preci jen riziko prilis velke. I kdyz jetou vadnou pneu neodborne spravenou mi prodal i jeden pneuservis (uz jsem tam nikdy nepachl)
...
A co se tyka znacek, neni to jen u pneu, to mate autobaterie (3krat drazsi neni 3krat lepsi), totez svicky, benzin, prisady do oleje benzinu apod. Je tkaovych kravin, jak z lidi vytahat prachy. Ale svet se zdokonaluje, zrovna vcera mne prekvapila finta, chtel jsem koupit znackovou prilbu na kolo a zasel jsem do arealu hypermarketu (sportovni kseft bokem). Cena nebyla lepsi nez v specializovanem obchode, ale kvalita vyrazne horsi. Bud prodavaji napodobeninu, anebo se zdokonalili a vyrabeji dve verze vyrobku do specializovanych kśeftu a do marketu, clovek se furt uci:-)
....
Jo a nema smysl prehnane setrit, za poslednich par let ty pneu slezly tak na tretinu. DObre si pamatuji, jak jsem daval za nove zimaky barum cca 2700Kc/kus (r14), mezitim o neco narostly platy a tap neu stoji neco pres tisicovku. A pneu, rizeni a brzdy neni na uate nic dulezitejsiho

Csala
Tuesday 28 October 2008 - 14:25:53 Citovat
Host
Chlapi, je sanca, ze mi zapisu do technicaku rozmer 205/55/R16?
Momentalne su tam take udaje:
195/65/R15 91 H
alternativny rozmer:
205/65/R15 94 H
225/55/R16 94 H

Sirka 225 mi nevyhovuje - taha to vo vyjazdenych kolajach
Rozmer 205/55/R16 je velmi bezny a pneu podstatne lacnejsie
Siel by som do Pirelli P7.
Diky.
freez
Tuesday 28 October 2008 - 15:24:58 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
Podle mě ti tam dají Opelovský trotl rozměr a to 205/50 R 16 tyhle pneu snad dělají tři výrobci a ještě jsou drahý jak prase doporučuji na zimu koupit pneu dle TP 195/65 R 15 a s tím jet i na STK a na léto 205/55 R 16 a je to. Já osobně s tím problém nemám a kola se do podběhů krásně vejdou a u OB se tam přímo ztratí

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
David
Tuesday 28 October 2008 - 17:37:04 Citovat
Host
Vozil jsem na OmBe 225/55 R16 dle TP a super, nikde to netahalo a dobře to sedělo. Teď tam mám 235/40 R18, auto super sedí, ale je znát každá nerovnost, kde jakej kamínek. Doporučuju max 16, pokud s tím chceš jenom jezdit
JardaB
Tuesday 28 October 2008 - 18:40:20 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Me se na zimu osvedcily 205/65R15, sice trochu balony, ale zas je podvozek trochu vys a to se ve snehu hodi A na nerovnosti taky super.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Tomin
Tuesday 28 October 2008 - 19:04:31 Citovat
Host
Ja mam ted normal 225ky 16ky. Sedi to velmi dobre. Drifty s tim jdou jen na morku
Zimaky mam jedny 195/15 a jedny 225ky/16. Loni jsem tam dal ty 195 a predloni byly 225ky. Z tech 195tek jsem byl dost rozcarovanej, protoze to auto furt hrabalo a vubec hur sedelo. Vzorek maji cca stejnej, 195ky jsou Barum ?Polaris? a 225ky tusim nejake Dunlopy.
Letos dam zase sirsi. (Kdyby mel nekdo 16ky plechy za dobrou cenu, beru. Abych je nemusel prehazovat na hliniky).
V manualu jsem ale cetl, ze rozmer 225 se nesmi pouzivat jako zimni (kvuli retezum ktere se pak nemusi vejit do blataku). A ted si vyber.
JardaK
Tuesday 28 October 2008 - 22:17:52 Citovat
Host
Podobne to budu muset resit na jare, protoze ta Omega, co jsem koupil, mela litaky 16 a gumy 225. Jel jsem s nimi jenom kratce, protoze jsem hned prezouval na zimni (195/65,R15). Muj pocit byl stejny, jako mel csala - pri prejezdu nerovnosti - koleje - to take plavalo. Mozna by si na to clovek zvykl, protoze predtim s 15 koly mi to nedelalo. Zimaky jsem daval s timto rozmerem, protoze jsem mela kola a od lonska i nove dve gumy (Ultragrip7), to same jsem i doplnil letos. Tak jsem zvedav, jak to bude jezdit. Jen aby to nebyla jen sucha studena silnice.
Csala
Wednesday 29 October 2008 - 08:11:22 Citovat
Host
Doteraz som jazdil na 225/55/R16 - vpredu AVON ZV3, vzadu nejake smejdy Clear HP166. Velmi to tahalo po vyjazdenych kolajach
Teraz cez vikend som prezul na zimne 205/65/R15 Dunlop SP Wintersport M3 a je to omnoho lepsie. Uz to po vyjazdenych kolajach netaha, riadenie je lahsie, uz nemusim volant drzat jak na rallye. Potili sa mi z toho ruky a lepili na kozeny volant, nezvykol som si ani po 8 tisic km. Teraz je jazda pohodova a mozem si dovolit aj jednou rukou pustit volant a napriklad preladit radio bez obav, ze zidem z cesty !!(a)
Takze sirsie pneu ako 205 nechcem.


[ Upraveno Wednesday 29 October 2008 - 08:12:26 ]
mates
Wednesday 29 October 2008 - 08:33:50 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Já jsem na zimu zvolil 195/65/15...užší je lepší a cena je nízká, páč se jich dělá asi milion druhů

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Tomin
Wednesday 29 October 2008 - 12:35:10 Citovat
Host
To, ze uzsi je lepsi mate nekdo vyzkousene v realu. Ja bych to moc netvrdil. Na takoveto domaci jezdeni, kde v Cechach ted zima znamena par centaku ujezdenyho sneho, bych rekl ze sirsi je lepsi. Dokonce jsem cetl takovy nazor, ze na dnesni tezsi auta jsou sirsi lepsi.
Uzsi jsou lepsi akorat v tom, ze maji lepsi zaber v hlubokem snehu, ne ?
Sirsi maji vetsi stycnou plochu, tedy vetsi prenesene sily jak pri zaberu, tak pri brzdeni.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 4 5 6 [7] 8  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2208 sec,0.1704 z toho dotazů.