• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Jake pneu na OmeguB
Přejít na stranu  1 2 3 4 5 6 7 [8]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Tomin
Wednesday 29 October 2008 - 12:37:52 Citovat
Host
Tohle zni rozumne:
Optimální šířka zimních pneumatik záleží na tom, v jaké oblasti jezdíte. Pokud bydlíte v horách a celou zimu jezdíte po silnicích, které nejsou odklizeny, pak oceníte spíše užší pneumatiky - tíha vozu bude tlačit na menší plochu a vzorek bude na sněhu mnohem efektivnější. Pokud ale jezdíte spíše po rozsolených silnicích nebo dokonce suchých cestách, pak by i zimní pneumatiky měly být širší. Na užších byste v takových podmínkách příliš “plavali”.

Odkaz
mates
Wednesday 29 October 2008 - 13:10:21 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Tomin: a vo to dé, né? Zatáčka...vypnout TC, pedál na podlahu...a plný ruce práce na dalších 100 metrů _;
Ale asi to bude jak říkáš...po městě je to jedno, jenže vyjedeš na vysočinu, kde je samá sněhobřečka či sníh... Ale zkušenosti nemám, v zimě jsem měl vždycky 195

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Sup
Thursday 30 October 2008 - 11:33:12 Citovat
Uživatel #1465
Registrován: Friday 04 April 2008 - 01:01:29
Příspěvků: 233
Ještě vloni jsem jezdil na zimáčcích DUNLOP WS 3D a byl jsem s nima vcelku spokojený. Letos ale chci vyzkoušet něco jiného, tak jsem na plecháče nazul PIRELLI SnowControl 190. V rozměrech nelaboruju, v zimě jsem na OmB neměl nic jiného než 195/65R15. V první řadě je to kvůli řetězům, kdy tento rozměr je poslední "schválený" pro jejich použití (jak výše naznačil i Tomin). Při větším rozměru kol zůstává mezi povrchem kola s nasazeným řetězem a nepohyblivými částmi vozu málo místa. Za druhé si myslím, že užší kolo je vyhodné nejen v horských oblastech na sněhu, ale i na prosolené břečce, kdy předpokládám, že se užší kolo rychleji "prořízne" na podklad. Plavání na suché silnici se v zimě nebojím, protože nejezdím jak Chiron. V zimě se mi zdají být užší pneu, vzhledem k často se měnícím podmínkám na silnici, výhodnější.

Sup je trpělivý pták.
Plejtvák (Omega B car X25XE)
Stříbrná Sršeň (FIAT Ducato 3.0 D Multijet Modular)
JAK JSEM NA TOM JÁ

A JAK JSME NA TOM SPOLEČNĚ
Tomin
Friday 31 October 2008 - 11:23:52 Citovat
Host
Asi jo, mozna ze ty moje horsi vlastnosti byly zpusobeny druhem gumy. Jsou to asi jeste Polaris 1 a na ne jsem tady v jinem threadu necetl zrovna chvalu. Takze to tim asi jen potvrzuju.
Motýlek
Wednesday 12 November 2008 - 22:03:51 Citovat
Uživatel #1193
Registrován: Wednesday 11 July 2007 - 18:51:16
Příspěvků: 100
Zdravím,na STK mě prudili ohledně rozměru pneu,pravda že oprávněně,nebot ty co byly na autě neodpovídaly TP,ale zjistil jsem že existuje každou automobilovou firmou vydaný seznam použitelných rozměru pneu ke každému typu auta,neví někdo kde by se to dalo sehnat?na dopravce by to vědět mohli,ale bylo mi poraděný abych tam šel až se zjištěnou informací a nechal si je do TP jednoduše dopsat.Dík za rady.

Omega B. 2.5V6 X25XE Irmscher
omegalukin
Monday 19 April 2010 - 18:52:54 Citovat
Host
Pokud vím, tak tohle potvrzení o použití nestandartních rozměrů pneu může vydat jen oficiální zástoupení automobilky v ČR (ne každý autorizovaný dealer/servis). Konkrétně pro značku Subaru za to ale chtěli poměrně velký finanční obnos, jehož výši si již přesně nepamatuji. Jak u Opla, netuším...
Martas
Monday 19 April 2010 - 19:06:48 Citovat
Host
Opet 100x omylane tema ale abys nerek ....

Odkaz

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 4 5 6 7 [8]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1908 sec,0.1632 z toho dotazů.