• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Odvzdušnění spojky
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Zdenda
Sunday 06 April 2008 - 11:45:35 Citovat
Host
Měl bych dotaz jak se odvzdušňuje spojka na VeBe 1.8 16V r.v.2000
V knize jak na to jsem se dočetl že se zmáčkne spojka, povolí se odvzdušňovák a spojka se pomalu pouští zpět - z otevřeným odvzdušňovákem a až je pedál nahoře, tak se teprve může zavřít odvzdušňovák, což mne dost zarazilo, protože vím jak se odvzdušňují brzdy a ten postup by měl být stejný, nebo se pletu? Proto se chci zeptat jak to děláte vy, a zda je to v té knize psáno dobře, nebo je tam chyba.
JardaB
Sunday 06 April 2008 - 11:50:19 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Asi tam taky bude, ze ta hadicka co se da na odvzdusnovak, ma byt ponorena pod hladinou, pak si to dovedu predstavit, ale taky to muze byt chybicka. Je otazka, jestli hlavni valec je schopen nasavat takove mnozstvi kapaliny z nadrzky... Asi bych to zkusil normalne a pokud by to neslo, tak podle knihy

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Zdenda
Sunday 06 April 2008 - 13:36:22 Citovat
Host
Jo píše se že ta hadička musí být ponořená v kapalině a že se má ten proces udělat asi 20 krát, ale zaráží mě to že se má pustit spojkový pedál při otevřeném odvzdušňováku, vždyť to co mi vyběhme do hadičky i se vzduchem, tak to přeci při uvolnění pedálu dostanu zase zpět do válečku. Tak se mi ten postup zdá postavený na hlavu. Asi použiju klasický postup jak je u brzd.
JardaB
Sunday 06 April 2008 - 14:01:47 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
No muze to fungovat tak, ze to vyfoukne vzduch a z5 si to nasaje kapalinu skrz tu hadicku. Ale taky mi to prijde divny...

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Martas
Sunday 06 April 2008 - 14:19:17 Citovat
Host
Uvedom si, ze tady tak kapalina beha sem tam, protoze jeden valec ji tlaci do druheho a pri uvolneni se zase vraci z5 na rozdil od brzdy kde ten odvzdusnovak je az na konci systemu.
Zdenda
Sunday 06 April 2008 - 16:40:41 Citovat
Host
´Martas´
Takže postupovat podle toho co je napsáno v knize jak na to?
JOB
Sunday 06 April 2008 - 16:56:23 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Nejlepší by bylo na odvzdušňovák nasadit hadičku a přes tuto hadičku odsávat vzduch dokud tam nějakej bude,třeba přes fixirku.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Hujer
Sunday 06 April 2008 - 20:56:51 Citovat
Host
Ten postup v knize je správný. hadička nasazená na odvzdušňovák je přivedana do DNA průhledné lahvičky naplněné brzdovou kapalinou (Např lahvička otočená dnem vzhůru a do víčka se udělá dírka podle trubičky s ve dně. je otvor, aby mohl odcházet vzduch). Trubičk musí od odvzdušňováku stále stoupat - nesmí v ná být kapsy, kde by se mohl držet vzduch. Výhodou tohoto postupu je, že pokud na lahvičku s kapalinou vidíte z místa řidiče, odvzdušní brzdy jen jeden člověk bez pomocníka a ušetří se nějaká ta kapalina nebo je aspoň postup čistý.
Zdenda
Sunday 06 April 2008 - 21:51:05 Citovat
Host
´Hujer´ díky. To je ten správý postup. V knize se totiž nepíše že ta hadička musí od odvzdušňováku stále stoupat výše až k lahvičce, tudiž jsem ten postup nechápal, teď už mi to je jasné - logicky vzduch se bude tlačit pořád nahoru. Ještě jednou dík za podrobné info.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1476 sec,0.1165 z toho dotazů.