• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
rizeni
Přejít na stranu  1 [2]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
NIO
Tuesday 06 March 2007 - 19:38:39 Citovat
Host
na ty omeze muzes kotouce ne stocit ale zbrousit, pak se neni ceho bat.max sila kootuce je 24mm a minimalni pod kterou by ses nemel dostat 21mm.
Doporucuji sadu ATE to je asi nejlepsi reseni a nebo typ BREDA kotouce a desticky ICER nebo Ferodo. klepani u omegy take zpusobuje vymlaceny pomiocny cepo rizeni a nebo krajni cep rizeni.
brenky
Wednesday 07 March 2007 - 06:57:42 Citovat
Host
s tou verzi tech cepu souhlasim. ted jsem menil cepy rizeni, pomocne cepy pak jeste nejaky ten silentblok a uz to neklepe...jen musim nechat udelat geometrii a bude to OK _;
hery
Wednesday 07 March 2007 - 08:19:42 Citovat
Host
u ačka do roku 89 to často spusobuji brzdiče,jsou to ty co maji obě destičky stejne.Spousta lidi při vyměně kotouč,naboj neočisti a pak zpusobi hazivost a pak stači kotouč .Soustruh neni problem.Změř hazivost na autě indikatorem.Ty čepy to dělavají taky.Mrkni na ten typ brzdiču.Někdy i ty gumy.
Rado
Wednesday 28 October 2009 - 10:24:35 Citovat
Host
Vsimnul jsem si,ze pri 60km/h pri jemnem brzdeni se mi rozklepe volant a jde to do celeho predku auta.Kdyz na brzdu pak vice pritlacim,vibrace jako by ustoupi.Mam pocit jak by to ta brzda chytla.Pri dalnicni rychlosti a jmnem brzdeni vibrace citim jen velmi jemne,dalo by se rict ze zadne.Nejvic to je pri te zminovane sedesatce.Pri normalni jizde a nebrzdeni vibrace zadne nejsou.Pokud by to byly kotouce,nebo spatne vyvazena kola delalo by to porad??A cim vetsi rychlost,tim by to melo byt intezivnejsi?!poradte prosim!!Je to OB 98 2,5TD dekuji.
Tomin
Wednesday 28 October 2009 - 20:55:30 Citovat
Host
Ja jsem ted nedavno resil "hazeni kotoucu" (ty jsem daval asi pred 6 mes. nove ATE) a na konec byly kotouce naprosto OK (zmereny mikrometrem), ale zpusoboval to krajni cep rizeni kterej mel vuli. Vibrovalo to tak v cca 50% a jen tak kolem 70ky pri odbocovani z dalnice (ale jezdim furt mesto nebo dalnici, takze 70 mam skoro jen na dalnici).
Kdybych si precetl radu Nia tady, tak bych si usetril nervy. Takze prohlidnout rizeni a pak uvidis.
A nez bych zajel do garaze, rozjel bych to na 180 a dal jim zacoudit. Jestli se vibrovani neozve, nebude to v kotoucich.
freez
Thursday 29 October 2009 - 12:03:26 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
Tohle jsem měl na Astřa F a jak píše Tomin byl to čep řízení , dělalo mě to jen mezi 90 až 110 km/h jinak ani ne .

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
Rado
Thursday 29 October 2009 - 19:25:47 Citovat
Host
freez napsal ...

Tohle jsem mìl na Astøa F a jak píše Tomin byl to èep øízení , dìlalo mì to jen mezi 90 až 110 km/h jinak ani ne .
Ze by to byly ty cepy,jsem si myslel taky,ale prave ze ja to citim jen pri jemnejsim brzdeni.Pri normal jizde to nedela.Dik za odpovedi...
freez
Thursday 29 October 2009 - 20:17:15 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
Rado napsal ...

freez napsal ...

Tohle jsem měl na Astřa F a jak píše Tomin byl to čep řízení , dělalo mě to jen mezi 90 až 110 km/h jinak ani ne .
Ze by to byly ty cepy,jsem si myslel taky,ale prave ze ja to citim jen pri jemnejsim brzdeni.Pri normal jizde to nedela.Dik za odpovedi...



Tak se pak ještě zaměř na tyčky stabilizátoru, to už jsem ve spojení s vibracemi při brždění taky slyšel, když si vzpomenu co jsem všechno kontroloval a jaký psí kusy jsem dělal s kolama a přezouval a já nevím co všechno a pořád nic až pak ty čepy a byl klid volant se ani nehnul v jakékoli rychlosti a ani při brždění. Každopádně skus i ty čepy mohlo by to být ono.

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
Tomin
Friday 30 October 2009 - 10:33:35 Citovat
Host
A jeste pridam jednu pekelnou zkusenost, kdyz tady pise Freez o psich kusech s gumama.
Nekdy od jara mi zacla vibrovat omega tak u 130. 150 to dalo pokoj, takze me to moc neobtezovalo
Jenze pak se to zaclo zhorsovat, spektrum rychlosti kdy to vibrovalo se roztahovalo az na konec to na 120 zaclo a jen se to linearne zhorsovalo az do hodne.
Samozrejme probehlo mnoho vyvazovani, kontrolovani pneumatik, disku, ... NIC se nenaslo.
Az jsem se nas... a nechal jsem podezrele gumy sundat z disku a ze je zkontrolujem taky zevnitr. Nic jsme nenasli, ale ... po opetovnem obuti (+ znovu vyvazeni, ale na stejnem stroji uz nekolikrat udelano) je najednou po vibracich. Prej si asi guma pri obouvani spatle sedla do rafku. __;
Na tom kole nebylo nic videt, roztocene na vyvazovacce se v podstate ani nehlo. __;
Legend
Friday 30 October 2009 - 12:39:56 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Kotouče bych ze začátku hned nevylučoval, záleží na tom, jak jsou staré. Pokud jsou na autě bůh ví jak dlouho, tak můžou při mírném brzdění způsobovat vibrace a při silnějším brzdění přestat, toto se stává spíše v případě, že auto třeba dlouho stojí, kotouče oreznou všude jinde, než pod destičkama a pak už se nedokážou rovnoměrně zajet, jsou pak v jednom místě nepatrně tlustší a dělá to bordel.
Stejně tak ty čepy řízení jsou dost pravděpodobné, ale dají se snadno zkontrolovat. Nejlepší je je vyklepnout z náboje a zkusit rukou, v jakém jsou stavu. Tyčky stabilizátoru nejspíš nebudou mít vliv, ty se hodně ozývají třeba na kostkách, stejně jako třeba spodní čepy ramen, které taky mlátí hlavně na nerovnostech.
Každopádně jestli je vůle v některém čepu, tak by to mělo být znát na nerovnoměrném sjíždění předních kol.

[ Upraveno Friday 30 October 2009 - 12:40:42 ]

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2196 sec,0.1775 z toho dotazů.