• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
rizeni
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
jira
Thursday 22 February 2007 - 22:52:17 Citovat
Host
muzete mi nekdo poradit pri brzdeni jse mi trepe volant
omegalukin
Thursday 22 February 2007 - 23:13:20 Citovat
Host
Prvně si nech převážit pneumatiky, pravděpodobně se však v tvém případě bude jednat o zvlněné brzdové kotouče. Kup nové + destičky. Stáčet na soustruhu je nenechávej, pomohlo by to stejně jen na chvilku.
JOB
Thursday 22 February 2007 - 23:47:56 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
jo jo kotouče jsou svinstvo. Omega je dost těžký auto tak nekupuj úplně to nejlevnější co najdeš ,nebo si to za rok zopakuješ. já nakupuju zde Odkaz

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

brenky
Tuesday 06 March 2007 - 08:43:52 Citovat
Host
a jake brzdy by jsi doporucil? jakou kombinaci desek+kotoucu? dival jsem se na ten web, a libi se mi ty Bremba kotouce, ale jak muzu vedet, ze to skutecne jsou Bremba...za 1600,- Pak se mi zalibily ty ATE Powerdisk, ale bojim se, ze se ty drazky casem ztrati az se ten kotouc sjede o par mm. (mam OB 2.0l 16V)
Yper
Tuesday 06 March 2007 - 09:00:25 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Brenky: sorry, ale těď jsi mi připomněl různé tuningáře-tuzingáře. A to tím, že se Ti líbí Brembo.
Nechápu, proč se všichni soustřeďujete na takovej šid, jako jsou Bremba.
Já mám zrovna na VéBé ty řezané ATE.
Mám je tam minimálně už pátý rok a jen destičky na nich tam jsou celou dobu, co mám auto já (4.rokem) a zatím jsem na ně nemusel ani sáhnout.
Nejhorší postup při výběru brzd je ten, když dáš na osvědčené rady typu: ..nejlepší jsou brzdové kotouče Brembo a k nim pak zase destičky od .... (někoho jiného)! __;
Já mám, jak jsem napsal, ATE kotouče a k nim ATE destičky - typ pro drážkovaný kotouč.
Letos je budu měnit jako komplet sadu - auto má totiž najeto už 230 tisíc a myslím si, že 100 tisíc na kotoučích je až tak dost, protože je to věc, na které se nemá šetřit.
Navíc ty drážky zajišťují stálý dobrý brzdný účinek a navíc odstraňují pnutí, takže se kotouče zahřátím jen tak nezvlní.
Takže tak! _;


Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
brenky
Tuesday 06 March 2007 - 09:09:27 Citovat
Host
dekuji za radu....jen jsem chtel znat Tvuj nazor.
a ty drazky tam jeste mas nebo se uz sjely?
Na ty komplety ATE jsem uz slysel a cetl mnoho kladneho, jen jsem se bal tech drazek.
Jaky typ ATE desticek se na to nejvice hodi? (z toho katalogu to nepoznam __; )
Yper
Tuesday 06 March 2007 - 09:28:12 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Brenky: ..u kořene mám ty drážky už sjeté, takže také proto je budu měnit a zejména proto, že povolená nejmenší tloušťka kotouče je překročená - to se ti ale stane i na kotoučích, které nejsou řezané. Na hladkých kotoučích se to sjetí projeví dřív, protože i na destičkách se vytváří tvrdá vrstva cementitu a to pak způsobuje rychlejší úbytek litiny na kotoučích. Naopak řezané či děrované kotouče způsobí, že cementit je z povrchu destičky seškrábnut, takže destička nehobluje kotouč a má stále vynikající adhezi vůči němu.
Jaký typ destiček mám přesně nevím, protože jsem je ještě nekupoval, jen vím od předchozího majitele, že je objednával právě pro tyhle řezané kotouče ATE - přímo na ně. Samozřejmě, že to jsou asi nějaké v tvrdším provedení. Musíš jen říci, že chceš spešl origo destičky k těmto kotoučům.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
VGT
Tuesday 06 March 2007 - 09:30:23 Citovat
Host
brenky napsal ...

Pak se mi zalibily ty ATE Powerdisk, ale bojim se, ze se ty drazky casem ztrati az se ten kotouc sjede o par mm.

No ale o tom to je! Když se ty drážky ztratí, je to mimo jiné signál k výměně kotoučů. (skutečně, povrch kotouče nelze dle předpisu výrobce ojet ani o pár mm - rozuměj - smíš o tři milimetry na celkové tlouštce).
Teď mě napadá, jak silné máš vlastně teď ty tvoje ojeté kotouče?
(jinak Yper je znám svojí nechutí k Brembu. Tahle značka však dělá více řad výrobků - mj. i sady na Ferrari, takže tak úplná sr.... to snad nebude) Odkaz (cena 104 000,-Kč __; )
brenky
Tuesday 06 March 2007 - 09:38:07 Citovat
Host
jak silne kotouce mam? no, moc uz ne proto se ptam na nazory a ceka me vymena brzd na predni naprave. Dosud tam mam nejake obycejne ktere jsou strasne slabe...na takovy vuz (mozna jsou to jeste origo - puvodni majitel se o to vubec nestaral), takze to chci dat trochu dohromady.
qpc
Tuesday 06 March 2007 - 14:12:59 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
Já mam ted také ATE Powerdisk a mohu jen dporučit.Dobrá kombinace bejvala dikky Zimmerman a destičky Ferrodo DS 2500

každopádně si napřed nech vyvážit kola a koukni se rovnou,zda nemáš třeba nestejnosměrně sjeté pneumatiky a podobně..

[ Upraveno Tuesday 06 March 2007 - 14:16:51 ]

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1661 sec,0.1219 z toho dotazů.