• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
CUKÁNÍ MOTORU 1,8 16V
Přejít na stranu  1 2 [3] 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
bucek
Monday 19 May 2008 - 18:46:28 Citovat
Host
Jo ano svíčky jsou nové dělá to pořad to samé i se starýma Je to motor X18XE1 Freez má pravdu přesně jak si popsal při nižších otáčkách je to nejvíce znát , rozjezdy volnoběh atd.prosim tě jakou cívku myslíš že by mohla být KO,mě zaráží že najednou po vyčištění Egru mě ty otáčky zůstávají vyset na těch 1500 ot.ať je zaslepenej nebo ne.Horší je že nevím kdo by mi půjčil lištu na odzkoušení. Já jsem od Řípu Roudnice n.l.
Prazdoji Prazdroji kde jsi?????
Martas
Monday 19 May 2008 - 18:54:59 Citovat
Host
Freez mel na mysli ze nektere motory maji indukcni civku + kabely a nektere maji zapalovaci listu. X18XE1 ma listu.

Nevim jak je to nekde kolem Litomeric a dale na sever ale relativne blizko mas Odkaz i kdyz se z nich stali zlatokopove tak na pujceni by kyvnout mohli - zavolej si tam predem.
bucek
Monday 19 May 2008 - 19:03:31 Citovat
Host
Díka za radu zkusím to.Taky jsem potkal v Mratíně u Měšic nějaké vrakoviště na Opel ,ale nevím zda je funkční.Nevíte náhodou o něm někdo??
Martas
Monday 19 May 2008 - 19:06:54 Citovat
Host
No mozna kdyz si rozkliknes ten odkaz tak zjistis ze je to taky Mratin ... a Mesice jsou o dve dediny vedle _;
bucek
Monday 19 May 2008 - 19:08:52 Citovat
Host
bucek napsal ...

Díka za radu zkusím to.Taky jsem potkal v Mratíně u Měšic nějaké vrakoviště na Opel ,ale nevím zda je funkční.Nevíte náhodou o něm někdo??


Tak ten Mratín taky patří k benet carsu ted jsem to našel na netu to mam asi nejblíž hlavně aby jí tam měli.
freez
Monday 19 May 2008 - 20:54:06 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
Tak pro představu ta lišta je dole na obrázku, a je to vlastně tak, že každá svíčka má pro sebe jednu malou indukční cívku a z ní jsou vyvedeny ty kousky kabelů (nebo jak to nazvat) přímo ke svíčce. Představ si že tu lištu co vidíš na obrázku vezmeš, otočíš a narazíš na svíčky. Pak jen zboku připojíš kabel a jedeš , vyzkoušení jiné lity není problém, jen se dohodnout na vraku jestli ti jí půjčí a případně že bys jí od nich i koupil.

To že ti ted otáčky drží na 1500, může být jednak tou lištou (aby to nezdechlo drží o otáčky vejš) a taky nevím v jakém stavu máš klapku, jelikož jak už Martas zmínil motory x18xe1 nemají krokáč, ale o vše se stará tahle klapka, pokud si jí čistil (návod na vyčištění je v sekci návody- vlastníma rukama) a teď drží vejš otáčky, tak je bud vyčištěná málo a nebo je to opravdu tím aby motor nezdechl a po výměně lišty to možná bude OK.

Taky se podívej při běžícím motoru jestli si někde ta klapka nepřisává vzduch , ohledej spoje jak na plastové hadici shora , tak na spodní straně a pro sichr koukni na těsnost sání od airboxu (vypadlá spona ,atd) přes váhu až po klapku.



Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
Anonymní
Tuesday 20 May 2008 - 14:51:12 Citovat
Host
Zdravím chlapi mam zlepšenou náladu dnes se mi podařilo čirou náhodou ukecat neznámého člověka z fabriky co má taky 1.8 sice 2004 ,ale lišta byla stejná a byl ochotný mi ji zapůjčit a ejhle FREEZ měl pravdu je v PR... ,takže závada se našla .Teď zbývá ji koupit a proto se ptám víte někdo kde a přibližně za kolik?Jinak freezi klapku jsem čistil už 2x jednou loni to byla síla a letos při těch problémech to už byla zašpiněná jen lehce myslím si že je vyčištěna dostatečně ,ale jak píšeš,ty otáčky.. může to způsobovat to aby ten motor nezdech.Tak doufám že to bude OK jen ji koupit
freez
Tuesday 20 May 2008 - 21:25:04 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
Ta lišta od febi co vidíš na obrázku stojí i s dph 6800 kč. Dá se koupit např v Autokelly, Elit, atd.
Jinak bych pak stejně bý tebou ten egr ventil zkusil zaslepit, jen nevím jestli i u něj vyjíždí ta jehla ven a o kolik , podle toho musíš udělat podložku ,jehla nesmí do podložky narážet.

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
Feda
Tuesday 20 May 2008 - 22:07:06 Citovat
Host
Ahoj, když jste tu vzpomněli černé svíčky mám je taky co stím?
Martas
Tuesday 20 May 2008 - 22:22:27 Citovat
Host
Cerne svicky signalizuji nedostatecne spalenou smes tedy bud prilis bohatou a nebo je problem s zapalovanim.

Jinak pokud se ptas co s cernejma svickama, tak pokud na nich neni moc najeto lze je ocistit _;

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 [3] 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.3084 sec,0.2483 z toho dotazů.