• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Problem s motorem Y22DTR
Přejít na stranu  [1] 2 3 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
agent
Thursday 08 November 2007 - 00:02:37 Citovat
Host
mam nasledujici problem a nejsem si jisty, zda v servisu vedico s nim VeCe Car 2.2DTI
pojizdel jsem po meste, motor zahratej, bez problemu a najednou se odstavil plyn, neslo pridat, otacky padly na 500 a motor sel jak na tri valce a samozrejme "chcipl" a rozla se kontrolka auta s klickem.
Zkusil jsem znovu nastartovat, motor bezproblemu naskoci, jede jak ma, ale asi jen 5 vterin, pak opet pokles otacek, nepravidelny chod a zdechnuti....kontrolka servisu sviti samozrejme od roznuti palubky.
kdyz hned po nastartovani proslapnu plyn, tak se to da proslapavanim drzet nad 2tis otacek, jakmile padne pod, tak odstaveni plynu, atd atd
v srevise to hodili na masinku a ta ukazala na "cosi" (kod zavady nevim), co je pro vice motoru stejny a stoji pry tak 4,5tis.. Vymena ale nepomohla, delalo to dal, takze dalsi na rade je pry nejaka soucast sani s ventilem, ktera je pod tim cernym plastem navrchu motoru, a za kterou to je uz pry asi 10tis.,ta ale nebyla k mani __;
takze, momentalne mam chybu pry v techu zakazanou, auto "jede", na nizky otacky to ma evidentne slabsi vykon, (takze asi nejakej nouzovej rezim), a kdyby mne to pry zlobilo, mam vytahnout takovou tenkou hadicku co mizi pod tim plastem a vede nekam dopredu nad chladic.
Prosim tedy o radu a nekolik odpovedi na nasledujic dotazy:
tusi nekdo o co jde? (nejaky zkusenosti s takovouto zavadou?)
jaka cast sani je pod plastem?
co ty ceny?
VGT
Thursday 08 November 2007 - 00:38:22 Citovat
Host
Kolego, rád bych ti radou pomohl, koukni ale se mnou na rekapitulaci tvého dotazu:
ukázalo to cosi
kód závady nevím
cosi stojí 4,5 tisíce
další na řadě je nějaká součást za 10 tisíc Kč
mám vytáhnout takovou hadičku
mizí pod tím černým plastem
vede někam dopředu
A teď tvé otázky k tomuto popisu závady:
tusi nekdo o co jde? (tuším, že je to cosi někde)
jaka cast sani je pod plastem?
co ty ceny? (za cosi a také za nějakou součást)
Fakt bych ti rád, radou pomohl, ale mechanici, kteří měli auto pod rukama, slyšeli ho a diagnostikovali servisními přístroji neví co s tím a ty myslíš, že z tvého popisu, který hýří jen a pouze samými neurčitými zájmeny ( .. typu henten oný ..) to tady rozlouskneme? Přeju ti, aby se někdo takový našel --- já to vzdávám.
(mohlo by se jednat o ventil EGR a o čidlo MAP, ale to fakt jen věštění z křišťálové koule)
agent
Thursday 08 November 2007 - 07:34:42 Citovat
Host
2VTG: dekuji za vycerpavajici jazykovy rozbor.
Jako NEautar proste nevim, co to je za soucasti motoru. Podle meho nazoru ale "autar", resp. "autaroplar" vi, co se skryva pod cernym plastovym krytem na vrchu motoru, do ceho vede tenka hadicka a verim tomu, ze takovy clovek i bude vedet, odkud ta hadicka vede.
Takze jsem to zkusil, popsal zavadu a treba se opravdu najde nekdo, kdo to z toho pochopi nebo se s tim uz setkal....co myslis
Martas_
Thursday 08 November 2007 - 07:54:21 Citovat
Host
agent napsal ...

Jako NEautar proste nevim, co to je za soucasti motoru.


Nebylo by jednodussi se zeptat toho mechanika co presne mas polamanyho abys na konkretni otazku dostal konkretni odpovedi nez mluvit v hadankach a doufat ze je nekdo rozlusti ?
Anonymní
Thursday 08 November 2007 - 08:43:03 Citovat
Host
Martas_ napsal ...


Nebylo by jednodussi se zeptat toho mechanika co presne mas polamanyho abys na konkretni otazku dostal konkretni odpovedi nez mluvit v hadankach a doufat ze je nekdo rozlusti ?


Kdybych mel ten pocit, ze to bude lepsi, tak se ho zeptam a nepisu sem.
qpc
Thursday 08 November 2007 - 08:56:03 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
nám nejde o to,že mu to nejde opravit,ale o název toho,co ti tak zlobí.Když se ho zeptáš,tak si snad 5 slov do paměti uložíš,ne, Nám by to celkem pomohlo.Stačí něc jak venti,.solenoid,podtlak atd ... ,předem děkujeme i za tvoji snahu..

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Martas_
Thursday 08 November 2007 - 09:00:32 Citovat
Host
Spatne si me pochopil, nechci vedet co mas spatnyho (kdybys to vedle neptal by ses), ale jak se jmenujou ty dily na ktery ma mechanik podezreni ze jsou spatny. Popis ze je pod deklem a vede do nej hadicka opravdu nestaci.
agent
Thursday 08 November 2007 - 09:04:01 Citovat
Host
o ventilu mluvil, ale to snad v souvislosti s tou prvni soucastkou....
copak pod cernym plastovym krytem je tolik soucasti sani s nejakou elektronikou nebo co? ja snad pujdu odsroubovat ten kryt a vyfotim to
notabene, tenkejch hadicek tam kudla fix taky snad nevede tolik....
radsi to asi smaznete, at tu jen nekrmime zbytecnej "flame", pockam co mi zitra rekne a kolik mne to bude stat....tudy cesta zrejme nevede (
freez
Thursday 08 November 2007 - 09:12:24 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
agent: Pokud máš alespoň možnost vyfotografovat motor a hlavně ty části o kterých je tu řeč , tak to udělej a pošli mi fotky na email , dám je sem a pak už bude čeho se chytit , popíšeš na nich co mechanik měnil a kde že ti ukazoval tu hadičku a podobně , uvidíš že to bude lepší , takhle je to pro tebe jako pro neautaře hrozně těžké něco vysvětlit a pro nás je těžké to pak následně pochopit , pak tu klucí dělají bu bu ?lola naftový motor tu má lidí dost a myslím že pokud budou vědět poradí .

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
z0diaC
Thursday 08 November 2007 - 11:31:35 Citovat
Uživatel #1221
Registrován: Wednesday 08 August 2007 - 09:51:23
Příspěvků: 441
i když mám 2.2 DTi z "popisu" problému jsem jaksi nepochopil o co jde ... přiložím foto mého 2.2 DTi i když kryty a hadičky budou trochu jiné ve VeC než v mé VeB ... třeba to pomůže



z0diaC
Vectra B caravan CD X18XE ´98 OFF
Vectra B caravan Elegance Y22DTR ´01 OFF
Corsa B X10XE 3D ´99 OFF
Corsa C Z12XE 3D ´00 SPORT
Corsa D Z12XEP 3D ´08 COSMO OFF

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1443 sec,0.1107 z toho dotazů.