• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
vectra B , 2,2 dti tempomat: dodělání , schema , fotky , funkce a ovládání.
Přejít na stranu  1 2 3 [4] 5 6
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Kutulin
Tuesday 01 April 2008 - 23:46:47 Citovat
Host
Gratuluji Ti a hlavně při jízdě si nezvykej dávat nohy křížem!! __; To pak brzdový pedál je sakra daleko když jej rychle potřebuješ. Zajímalo by mě kolik řidičů osudného 20. 3. 2008 na D1 kdy se srazilo na 200 aut jelo na tempomat!!! Teď už je to jedno...
PatrikNet
Wednesday 02 April 2008 - 20:43:00 Citovat
Host
...je to parada! casto jazdim na slovensko, dialnica od Prahy az po Bysrticu (s malymi vypadkami) casto prave vecer alebo v noci kedy nie je velka premavka, tak tam to bude idealne... nikedy ma z toho uz bolela noha, 7h drzat plyn..
tak este raz diky vsetkym za rady!
TomasVFR
Saturday 29 November 2008 - 20:25:23 Citovat
Host
a ako je to s dorobenim tempomatu na vectru s mechanickym plynom? mam 1,8 16v rok 98
z0diaC
Sunday 28 December 2008 - 20:07:33 Citovat
Uživatel #1221
Registrován: Wednesday 08 August 2007 - 09:51:23
Příspěvků: 441
musíš dodělat jednotku,která tahá za lanko ... myslím,že tohle přidání tempomatu už se Ti nevyplatí - pokud nemáš střeva "skoro zadarmo" ... jinak já jsem před svátky konečně pořáďně dodělal tempomat ... a je to bombááá ... jen teďka za volantem neusnout

z0diaC
Vectra B caravan CD X18XE ´98 OFF
Vectra B caravan Elegance Y22DTR ´01 OFF
Corsa B X10XE 3D ´99 OFF
Corsa C Z12XE 3D ´00 SPORT
Corsa D Z12XEP 3D ´08 COSMO OFF
ivrai
Wednesday 31 December 2008 - 03:34:38 Citovat
Host
indikator tempomatu sa da dorobit. u modelov s mechanickym plynom.
servo ma na to extra signal
Martas
Wednesday 31 December 2008 - 07:11:07 Citovat
Host
ivrai napsal ...

indikator tempomatu sa da dorobit. u modelov s mechanickym plynom.
servo ma na to extra signal



Bohuzel to nefunguje resp. ten PIN se ma pri aktivovani tempomatu "uzemnit" ale neni to uplne uzemneni a kontrolka sviti slabe a je videt jen az kdyz se seseri nepo potme. Jeste jsem se nedostal k tomu dat tam rele ktere to uzemni uplne.
Bahno
Wednesday 07 January 2009 - 22:37:19 Citovat
Host
Zdravim pred nedavnem jsem narazil na vase stranky.Po prohlizrni fora jsem narazil na toto vlakno.Tak me zaujal nápad tempomatu,ze jsem na sve Vectre B Caravan CD s motorem X 20DTL r.v 97,rozhodl tento napad realizovat.Dnes jsem zacal obvolavat vrakoviste.Jako prvni jsem volal do Mratina,od ktereho bydlim 2 km,jejich ceny jsou vždy vyssi,tak jsem zjistil cenu u nich a pak volal dal.Na 4 dalsich mi bylo receno,ze packu s tempomatem na Vectru B nemaií.Tak jsem zajel do Mratina,kde mi bylo zdeleno,ze packu starsi nemaji,jen novou za 12 stovek.Po chvilce vahani jsem se rozhodl,ze si packu vezmu,ale byly mi ochotne vysvetleny 2 rozdily.Jedna mely 2 PINovou zasuvku a druha 4. A bylo mi zdileno,ze pokud mam pripravu na tempomat,mel bych tam mit nekde proti kus.Byl mi pujcen sroubovak,at se kouknu,jak to mam,ale protoze jsem nebyl na vrakovisti Vekinou ,tak jsem zajel domu,sundal plasty pod volantem a zacal badat.Zjistil jsem,ze mam nad volantovou tyci PINovou zasuvku,do ktere z jedne strany vedou 3 draty a z proti kusu 4 (spojovaly dratky z jednoho svazku,co vede od packy steracu,ktery vede od packy smerovek) a podle schematu tady to vypadalo,jako zasuvka k tempomatu stejne barevne draty vedly do konektoru A,B,C,D.Tak jsem dojel na vrakoviste,ukazal jim to,nevedeli si rady,co to muze byt.Tak jsem zkusil sice asi nezodpovedne rozpojit konektor na funkci pacek ovladace,to nemelo vliv,vse slo,jak melo,tak jsem do protikusu zapojit tempomat.Na vrakovisti mi rekly,at si to jedu vyzkouset a reknu jak to funguje.Nabidl sem jestly nechteji moji obcanku do zastavy,bylo mi receno,ze mi veri,ze neni potreba.Tak jsem Vekinu rozjel na 60 km/h zkusil zapnout tempomat a nic.Tak ted nevim,jestly je moje Vekina pripravena na tempomat a je problem jenom ho povolit v RJ nebo tempomat je na mim aute pase.Bohuzel elektrice rozumim velice malo a o trosinku vic Oplum Jsem jen rad,ze bylo jednani ze strany vrakoviste dobre,protoze bych nemel dobry pocit s packy za 12 stovek na kterou bych se mohl jen koukat Omlouvam se,jestli jsem pouzil nespravna nazvoslovi
JOB
Wednesday 07 January 2009 - 22:54:39 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Jestli máš pod volantem konektor na tempomat a po zapojení ti nefunguje tak to bude patrně opravdu potřeba povolit v Ř.J. Občas je to potřeba

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

ivrai
Thursday 29 January 2009 - 22:29:54 Citovat
Host
chcel by som dodat, ze su originalne fabricke zapojenia tempomatu s 2 aj 4 kontaktovym spinacom brzdovych svetiel - tyka sa to benzinovych motorov Vectra B s mech. plynom

totizto tempomat ma aj aktivne vypnutie (signalom 12v) aj pasivne vypnutie (prerusenie signalu 12v - ako to robi tlacitko O)
Michal
Wednesday 04 March 2009 - 19:57:40 Citovat
Host
Ahoj,
mam problem ohledne tempomatu jako kolega viz.vyse a potrebuji take poradit. Mam Vectru 97 s motorem X20DTL. Dle navodu zde na strankach jsem zkusil parkrat seslapnout plyn a zjistil, že je elektrickej, teda aspon myslim, lano hejbaci sem nikde neviidel:-). Koupil jsem packu na tempomat a zaroven jsem se rozhodl, dle navodu tady ze staánek, si koupit i packu na palubni pocitac s novym pocitacem. Vse z vrakoviste. Rozdelal jsem obloženi volantu,sundal paèky a ejhle, konektor na tempomat nikde. Vsiml jsem si, že z packy na sterace a pocitac vede krasny kabel s protikusem k tomu kabelu od tempomatu. At jsem koukal jak jsem mohl, jiny konektor kolem volantu nemam:-(. Zkusil jsem to zapojit jako kolega viz.vyše, ktery kupovaL packu novou. Jak jsem ale predpokladal spojit pouze kabelem 2 packy, jednu s 3 draty a druhou se 4 draty od tempomatu neprinesl zadny kladny vysledek. Tempomat nefunguje, k pocitaci jsem se jeste nedostal. Chtel bych prosim, aby me nekdo utvrdil v tom, ze je to blbost tohleto takto propojovat a rekl mi, ze musim najit ten spravny konektor. To se mi ale asi nepovede, protoze ho tam nikde nevidim. Tak se chci zeptat, nema nekdo nejaky polopaticky navod jak roztahat draty, odkud a kam, aby mi tempomat fungoval. Nejsem v elektrice nejak moc zbehli, takze se toho bojim, ale zas na druhou stranu packu už mam, promerit kabel if v nìm tece proud taky zvladnu, tak bych se do toho chtìl pustit. Ma-li nìkdo nejaky navod ktery by mi mohl pomoc, prosim poslete mi ho na mail Email, anebo ho zkuste nekam ulozit a dat sem odkaz. Rad bych to zkusil zapojit sam kvuli zdokonalovani se, ale kdyby se nasel nekdo, kdo by mi to byl schopen pozapojovat, dejte mi vedet. Zkusim to a kdyztak se ozvu.
Mockrat dekuju kluci za pomoc, teda mozna je tu i nejaka holka:-).

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 [4] 5 6  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1595 sec,0.1300 z toho dotazů.