• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Poloosa na 1.8XE1
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Sova
Thursday 31 May 2007 - 16:40:49 Citovat
Host
Pánové help, auto se začalo klepat při 110km/h jak blázen a ve Zralým už bylo dvakrát a pořád to nejde vyřešit. Prý oreznul homokinetický kloub na pravém kole a jsou na něm půchýře od rzi a to rozvibruje celou přední nápravu. Problém je v tom, že žádný neorigo kloub se nedělá na 1.8XE1 a origo Opel stojí 10 700,- a je to komplet celá poloosa. Nemáte někdo nějakou radu co s tím, nebo zda jste někdo nesháněl něco podobného????
Legend
Thursday 31 May 2007 - 16:52:55 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Spíš zkus přehodit zadní kola na předek, jestli za to nemůže boule na gumě (na vyvažovačce se moc nepozná). Že by to rozvibrovala rez, to asi ne.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
qpc
Thursday 31 May 2007 - 17:19:01 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
a dělámto pokaždé?

mě se kdysi začal trochu kazit ten homok.kloub a projevovalo se to fakt silnou vybrací,ani pomalu nešlo držet volant.každopádně až to bude dělat,tak najdi trochu místa,dej plnej rejd doleva a přidej plyn ,pak totéž doprava.napiš,jestli v tom cvaká...

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Sova
Thursday 31 May 2007 - 17:29:15 Citovat
Host
Jenom pro upřesnění, nové gumy 14 dní, hliníkáče loni koupené nové, vyvážení u dvou firem a to třikrát..

No zdá se mi, že když dojíždím a chci zaparkovat a dám plnej, tak v tom jako dvakrát loupne(cejtím to až ve volantu), což si myslím, že dřív nedělalo. Řekl bych, že ty vibrace nejsou pravidelné, teda při každé jízdě jo, ale třeba deset vteřin v pohodě a najednou se to zase začne klepat a pořád při stejné rychlosti.

Hlavně je divný, že ty vibrace začaly, když jsem ráno vyměnil zimáky za letní a při cestě domů odpo. to začalo. Ale kurňa já koupil nový gumy a bylo to už u dvou firem na vyvážení, tak je divný, že to začalo zrovna po přezutí. Blbá je ta cena té poloosy, ta mě děsí a to ještě není na sto procent odstranění závady.

A nejhorší na tom je, že příští pátek jedu do Chorvatska (teda možná).
Koudy
Thursday 31 May 2007 - 17:49:26 Citovat
Host
Tak teda nevím, ale u KELLYho mají ten kloub za 1755,- , a nechápu proč by jsi měl kupovat celou poloosu, když se to dá rozdělat, ale než bych ho kupoval tak bych to rozhodil a podíval se na něj už jsem viděl i prasklou klec.
JOB
Thursday 31 May 2007 - 18:35:55 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Sova napsal ...

Prý oreznul homokinetický kloub na pravém kole a jsou na něm půchýře od rzi a to rozvibruje celou přední nápravu.



To jako myslej vážně ? Tak jestli to je pravda jakože je to nesmysl tak mi ho pak pošli já si ho nechám zarámovat. Už jsem viděl spoustu kloubů co jezdili hodně dlouho s prasklou prachovkou a pak i dlouho stáli,ale nikdy jsem neviděl orezlé půchýře aby rozvibrovali auto. __; To by mě celkem zajímalo na co by se vymlouvali pak až by jsi souhlasil s výměnou kloubů.


zkusit můžeš tady Odkaz
nebo tady Odkaz


Dělalo to i před výměnou gum ? Co to je za gumy ?

[ Upraveno Thursday 31 May 2007 - 18:38:45 ]

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Sova
Thursday 31 May 2007 - 19:03:20 Citovat
Host
Nemá tady náhodou někdo z bossů servis? Už bych to snad i někam dál dovez, ale konečně aby na to někdo fundovaný kouknul a já měl klid, protože za dva měsíce už mám za 30000,- investic. Nové tlumiče, gumy, atd. a na krku dovolenou v Choravtsku už za 10 dní.

Po zimě přezuto na Michelin Premacy 205/55/R16, ale dvě už byly skoro mrtvý, tak jsem koupil čtyři Dunlop SP 01 205/55/R16 a klepe. Pak vyvážení v pneu a požád blbý, tak zase převážení a furt na prd. Cesta do jiného pneuservisu(Barum) a tam zjištění, že tam mám na kolech olova jak na divokým západě, takže opět převážení(řekl bych, že trošku zlepšení), ale pořád klepal.

V servisu u Zralýho objednal neorigo kloub, ale ten prý nesedí na XE1 a žádnej jinej neorigo prý nikdo nedělá(prý mám atyp auta-XE1), takže proto ten origo včetně poloosy za 11 papírů. Ty puchýře tam prý jsou a celý kloub byl orezlý. Tak ho vyčistili a nacpali ho vazelínou, ale žádný rozdíl v tom není, klepe a klepe a že prý mám co nejvíc jezdit, že se ty puchýře prý třeba ošoupou a dá to pokoj a pokud ne, tak tam v pondělí mám dorazit a objedná to.

Ještě mám jeden nápad, zkusim tam o víkendu zase narvat zpátky zimáky a schválně co se stane, no uvidím. Ale každou radu nebo pomoc přivítám, sice už mám zajištěné záložní auto na dovču, ale raději bych jel svým.
Martas_
Thursday 31 May 2007 - 19:18:06 Citovat
Host
Sova napsal ...

Pak vyvážení v pneu a požád blbý, tak zase převážení a furt na prd. Cesta do jiného pneuservisu(Barum) a tam zjištění, že tam mám na kolech olova jak na divokým západě, takže opět převážení(řekl bych, že trošku zlepšení), ale pořád klepal.


Jeste bych pred vymenou klobu zkusil nechat prevazit kola s tim, ze po prevazeni pootoci kolo treba o 90 stupnu a znovu zkouknouj jak to bude vyvazeny (muzes mit "krivej" disk a okem to videt neni), laboroval jsem s podobnym problemam tez a bylo to diskem ...

Ale to jak popisujes lupani pri plnem rejdu opravdu spise ukazuje na kloub na poloose.
JOB
Thursday 31 May 2007 - 19:24:50 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Hlavně pozor na to ,že i nová guma může být kazová.Vyvážit jde téměř cokoliv ale jestli je chyba v gumě tak to bude hopsat.Doporučuju vyměnit gumy na zkoušku a pak uvidíš.

Možná se pletu ,ale podle mě je úplně fuk jestli máš motor X18XE nebo X18XE1,poloosu to má stejnou dokonce i s jinýma motorizacema. Aspoň podle katalogu.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Koudy
Thursday 31 May 2007 - 20:00:29 Citovat
Host
To je fakt tak těžký povolit poloosu zvednout auto, oddělat spodní čep odklonit těhlici a sundat ten homokineťák a hodit na něj oko.
Jen tak mimochodem odkud jsi?

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1578 sec,0.1191 z toho dotazů.