• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra eletrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Kontrolka motoru....
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Lumpik
Tuesday 19 September 2006 - 23:06:29 Citovat
Host
Ahoj, narazil jsem na problém. Dočetl jsem se v manuálu, že při startu se musí rozsvítit na okamžik kontrolka motoru. Auto mám od ledna letošního rku a vesměs s ním nebyly žádné problémy, olej to skoro nežere, spotřeba benzínu je kolem 6-7l /100km a doposud jsem žil v domnění, že ta kontrolka se rozsvěcuje. Náhodou jsem včera ale zjistil, že se jedná o kontrolku výfukových emisí ve spodni řadě kotrolek na otačkomeru. Kontrolka motoru by tedy měla být v horní řadě vpravo, ta se mi ale ještě nikdy nerozsvítila.......je to problém ??
Martas
Wednesday 20 September 2006 - 06:42:27 Citovat
Host
Neuvadis typ auta a motoru ale myslim ze mas AG s X16XEL.
Prikladam foto pristrojvky AG rv. 2003 (s otackomerem) je sice nekvalitni ale je na ni videt co vsechno sviti.

U benzinoveho auta se maji rosvitit dve orancove kontrolky:
1. Kontolka motoru (symbol auta se stranovym klicem) je uplne vpravo ve vrchni rade u tachometru
2. Kontrolka vyfukovych plynu (rekneme symbol ventilu - u aut ktere maji jen jednu je tato stejna jako kontrolka motou napr. u me VeBe) prostredni ve spodni rade u tachometru.

Pokud ti kontrolka motoru nesviti je nekolik moznosti proc :

1. Proste odesla zarovka ale toto je pri cetnosti pouzivani pomerne nepravdepodobne.
2. Puvodni majitel ji vyndal protoze svitila
3. Puvodni majitel odcvakal draty od ECU aby nesvitila (nedavno tu o tom bylo vlakno)
4. Muze byt i zavada v ECU ale i tato varianta je dost nepravdepodobna

Asi jako prvni zkus kouknout jak je na tom zarovka s funkcnosti.
Martas
Wednesday 20 September 2006 - 06:43:06 Citovat
Host
Jeste ten obrazek _;



Lumpik
Wednesday 20 September 2006 - 06:53:20 Citovat
Host
jojo tak ta kontrolka v horní řadě vpravo mi nesvítí (ani nikdy nesvítila.....tedy od ledna co jsem to koupil), při startu se rozsvítí vše co máš na obrázku.... mimo ní. Myslel jsem, že je vidět typ motoru a OA v mém popisu ( , tak tedy upřesňuji Astra G HatchBack 1.6 16V, motor X16XEL, najeto cca 97t km, doposud vesměs žádná závada, na 15t km výměny oleje dolévám cca 1l oleje, spotřeba benzínu 6-7l /100km.....auto je jak má, je živé....jen jsem na tu kontrolku narazil náhodně v manuálu a zarazilo mne že nesvítí.

PS. Jaká je nejschůdnější cesta ke kontrolce abych nerozebíral celé auto, díky moc
Martas
Wednesday 20 September 2006 - 07:03:29 Citovat
Host
Lumpik napsal ...

PS. Jaká je nejschůdnější cesta ke kontrolce abych nerozebíral celé auto, díky moc


Bohuzel musi ven pristrojovka, ale v poradne uz se ten postup demontaze nekde popisoval.
Lumpik
Wednesday 20 September 2006 - 08:54:41 Citovat
Host
Mě se místo té kontrolky motoru (co svítí tobě) rozsvítí kontrolka chladící kapaliny (první vlevo v horní řadě......ach jo. Asi se na to vybodnu, když vše šlape jak má. Až to začne blbnout, tak tím složitým způsobem holt vyndám přístrojovku. (
Lumpik
Wednesday 20 September 2006 - 08:57:16 Citovat
Host
toto mi jen svítí po otočení klíčku

Lumpik
Sunday 24 September 2006 - 09:43:21 Citovat
Host
tak nevím jestli se mám obávat něčeho, nebo to zatím pustit z hlavy. Že jásem ten manuál pročítal Jinak s autem žádný problém není.
Martas
Sunday 24 September 2006 - 09:50:36 Citovat
Host
Lumpik napsal ...

tak nevím jestli se mám obávat něčeho, nebo to zatím pustit z hlavy. Že jásem ten manuál pročítal Jinak s autem žádný problém není.


Mozna nejednodussi bys mel sjet nekam na diagnostiku at ti vyctou zavady z ECU (jsou li tam nejake), pokud budou je velka pravdepodobnost, ze tam "nemas zarovku" a predchozi majitel vedel proc ji vyndal ...
Yper
Monday 25 September 2006 - 07:38:44 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Lumpík: .. já mám sice Vectru a možná jsem hloupej na Astry, ale z Tvé fotografie se mi zdá, že Ti kontrolka motoru svítí po otočení klíčku. Je to ta kontrolka uprostřed (jak svítí ty tři v řadě) na otáčkoměru.
To je symbol motoru - mezi kontrolkou dobíjení (symbol baterie) a kontrolkou mazání (symbol olejničky).

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1326 sec,0.1022 z toho dotazů.