• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra eletrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Zapacha klima
Přejít na stranu  [1] 2 3 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Vilo
Sunday 10 September 2006 - 02:31:16 Citovat
Host
Zdravim. Chcem sa spytat ci niekto z vas nema skusenosti so zapachajucou klimou v astrach G. Kupil som minuly rok v novembri novu g-ckovu astru a uz od jari (mozno tam bol ten problem aj skor,ale v zime som klimu nepouzival) mam problem so zapachom, niekedy slabsim ale casto dost silnym a neprijemnym. Objavi sa prekticky vzdy ked vypnem klimu a necham bezat len ventilaciu, takze musim skoro stale behat len so zapnutou klimou - vtedy nesmrdi. A to aj teraz v septembri, ked je vecer teplota len okolo 10 stupnov. (teraz sa po vypnuti okrem toho zacnu rosit okna, ale len v noci ked je chladno) V servise mi este na jar (6 mesacne auto!!!) vydezinfikovali klimu, s tym, ze je normalne ked klima pachne, ze to treba vydezinfikovat. Stalo to samozrejme 1000 SK a nepomohlo to. Od vtedy tam s tym chodim castejsie ako na pivo a uz to asi 5-6 krat rozoberali a stale bezuspesne. Menili vzduch.filter, kontrolovali odtok vyparniku, klapku vnutorneho obehu, atd... Je mozne, ze by ta dezinfekcia na jar nepomohla a treba ju iba jednoducho urobit este raz a mozno niekde inde??? Oni to robili dakym strojom a neviem ci sa nim dostali az k vyparniku a aky kvalitny maju ten pripravok. Prosim poradte... Dakujem.
prťka
Sunday 10 September 2006 - 05:25:08 Citovat
Host
To že ti to desinfikovali a smrdí to dál je divné...pokud to udělali správně a vyměnili pylový filtr tak by to smrdět nemělo...to ,že se ti to mlží...nemáš náhodou pokažený motorek vnitřní cirkulace...přepíná ti klapa ...poznáš to i poslechově...no samo nesmíš mít knoflík otočený jen na přední okno...to cirkulace nefunguje,ale kontrolka se rozsvítí
Martas
Sunday 10 September 2006 - 06:53:22 Citovat
Host
Zkontroluj jak pise Prtka tu vnitrni cirkulaci a navic pokud to rychle neodstranis tak pocitej s tim, ze az se jeste ochladi (pod cca. 3 stupne) uz ti klima nepude zapnout takze ti to bude smrdet furt ...
vilo
Sunday 10 September 2006 - 11:29:45 Citovat
Host
Prtka:
Klapka je ok. Kontrolovali ju a je ju aj pocut ked sa prehadzuje. Rosi sa to v automatickom rezime a po prepnuti na ofuk okna to niekedy (niekedy ani to nepomoze!) sice zmizne, ale ked prepnem potom spat na auto tak sa to zarosi znovu. Vacsinou mi neostava ine, len znovu zapnut klimu (to pomoze takmer okamzite aj ked nemam ofuk dany na okno). Po takych 10-15 minutach rosa vacsinou zmizne, ale aby som sa musel hrat 10-15 minut v noci pocas soferovania s cudlikmi a skusat ci uz mozem stisit ten silny ofuk na okno a dat si tam naspat automat. rezim??? A navyse, ako som uz spomenul, niekedy ani to nepomoze a musim dvihnut teplotu az na min. 24 stupnov a postit ofuk na okno, inak sa to bez klimy nepodari odrosit. (to sme ale boli v aute styria, tak neviem ci to uz nemoze byt aj normalne) Ale hovorim stale o suchom pocasi a teplotach medzi 10-15 stupnov a myslim, ze pri takychto podmienkach by sa to nemuselo rosit ani keby sme boli v aute desiati. A jazdit pri takto nizkych teplotach s pustenou klimou sa mi tiez nezda normalne. Nehovoriac o smrade, ktory to vsetko sprevadza.

Martas:
Smrdi to len po predchadzajucom pouzivani klimy a naslednom vypnuti, takze ak sa v zime nebude dat zapnut vobec tak zrejme ani smrdiet nebude. Ale preco by sa v zime nemala dat zapnut klima? Ved ma aj funkciu susenia a ta je predsa potrebna najma v zime, ci nie? Alebo to zabezpecuje ina cast klimy a nie ta ista, ktora chladi? A to je dalsi problem: v zime sa predsa klima pouziva na rychlejsie odrosenie okna, ale ked ju za tymto ucelom zapnem, uz ju nebudem moct vypnut, pretoze sa mi tam ta rosa objavi pravdepodobne znovu tak ako teraz a navyse bude umocnena este aj vlhkym prostredim. Takze budem mat dve moznosti: bud si klimou vobec v zime nepomahat alebo ju mat zapnutu uz potom stale...

Podla mna ten smrad sposobuje ta vysoka vlhkost, ktora po vypnuti klimy vznika a kvoli ktorej sa aj rosi okno, ale samotny vlhky vzduch predsa nesmrdi, takze musi reagovat s nejakym bordelom, ktory mam v potrubi alebo na vyparniku. Najkomickejsie na tom je, ze sa ma sef tunajsieho autorizovaneho servisu a predajne snazi stale presvedcit, ze chvilkovy zapach po vypnuti klimy je normalny jav. A dal mi to dokonca aj napisane na papieri. Tusim by som mal toto vyjadrenie poslat priamo nemcom, nech vidia aku reklamu robi znacke opel. Ak totiz predajca povie, ze u oplov je smrad v kabine normalny, tak to je uz na zamyslenie.
Martas
Sunday 10 September 2006 - 11:39:42 Citovat
Host
Klimatizace pokud je nizka venkovni teplota nejde zapnout, protoze studene medium jiz nema fyzikalni vlastnosti k tomu aby nadale ochlazovalo, to je normalni stav ze klima nejde pri nizkych teplotach zapnout (resp. zapnuti je blokovano na zaklade udaju z teplomeru venkovni teploty).

Ten zapach z klimy je take normalni, proto se klimatizace musi nejlepe jednou za rok desinfikovat, podle me ti to neudelali dobre, on k odparniku neni zrovna nejlepsi pristup.

A mirne mlzeni oken u AG je podle me naprosto normalni stav (oproti VeBe nebo VeA) zejmena kdyz prsi.

Nevim jakou ma AG konstrukci odpadu vody z ventilace, zkontroluj jestli toto nemas ucpane ....

A dalsi ne nepodstatna vec je ze Astra Classic II vyrabena v Polsku (kterou ty predpokladam mas) je co se klimatizace tyce neco zcela odlisneho nez originalni Nemecka, klimatizace je mnohem slabsi, ma jen jeden ventilator na chladici a je docela mozne ze i cela vzduchotechnika je odlisna.

Jo a pokud jedes na manual tak do klimy si samozrejmne muzes zatopit aby ti nebyla zima _;

[ Upraveno Sunday 10 September 2006 - 11:49:52 ]
Vilo
Monday 11 September 2006 - 01:20:24 Citovat
Host
Odtok vody som skontroloval a je ok. Takze skusim este raz dezinfikovat a ak to pomoze tak treba ist oplakom v Ziline trochu vycistit zaludok, nech sa naucia veci robit poriadne. Inak viete mi odporucit nejaku znacku toho dezinfekcneho pripravku? Pripadne overeny ucinny postup? Lebo ako vidim urobit to hocicim a hociako nie je prave najlepsi napad. Mam napr. ten pripravok striekat len do vyduchov al.aj priamo na vyparnik, prip. to zavalit rovno za ventilator nech to rozfuka do vsetkych potrubi??? A moze ta dezinfekcia odstranit aj rosenie, ci to spolu nesuvisi???

Martas:
Este sa vratim k tomu, ze klima v zime nejde... Ked v zime klimu zapnem tak sa to prejavi na okamzitej spotrebe: ked stojim a klima je vypnuta: 0,6-0,7l/hod. a ked bezi: 1,0-1,1/hod. Toto iste sa deje aj teraz v lete, takze nieco tam v zime musi bezat tiez, ci nie? A klima ma vraj v zime ulahcit odrosenie. Ja som to tuto zimu neskusal a pred tym som auto s klimou nemal, takze nemam vlastnu skusenost, ale uz mi to dost vela ludi tvrdilo, ze v zime odrosuju klimou a ze je to rychlejsie. Ja som v zime len skusal kolko to zerie s a kolko bez klimy. O tom odroseni som sa dozvedel az na jar... Tak ako to teda je? Okrem toho aky fyzikalny jav brani v zime chodu klimatizacie?

Dadad:
Po dezinfekcii sa ti ten smrad na najblizsieho pol roka uplne strati? Ci nejaky tam je stale, len je slabsi? Nech viem akeho vysledku mam tou dezinfekciou dosiahnut. A co to rosenie?
prťka
Monday 11 September 2006 - 05:19:18 Citovat
Host
Vilo...kompresor klimy u Oplu pod +4°C vůbec nesepne,jak psal Martas..prostě pokud v zimě chceš pustit klimu musíš do teplé garáže....klima po vypnutí smrdí vždy...ale nesmí smrdět natolik ,aby to to urvalo nos...proto se to desinfikuje...tím sprejem to není ono...mají na to speciální přístroj,kterým napustí celý vzduchový systém nějakým šmejdem a on ten celý prostor zdesinfikuje
Martas
Monday 11 September 2006 - 05:47:46 Citovat
Host
Astra G je tim mirnym rosenim "znama" proste se rosi malicko vic nez spousta jinych aut zejmena pokud zacne prset ale desinfekci klimy se roseni zmensi tezko.
vilo
Monday 11 September 2006 - 10:32:51 Citovat
Host
Prtka:
A si si tym kompresorom isty aj u astry classic II? Nie je mozne, zde by to bolo oproti povodnej nemckej astre zmenene? Lebo ako som uz napisal, spotreba po zapnuti klimy stupne aj v zime. Ja neviem ci sa ten kompresor zopol a ci klima ozaj aj chladila, ale predpokladam, ze ano, pretoze neviem co ine by mohlo dvihnut spotrebu... Ale fakt je, ze nedam ruku do ohna, ze bola teplota menej ako 4 stupne. Povedal by som, ze ano, nakolko som to skusal niekedy v novembri-decembri a bol sneh. Ale nie som si uplne isty ked tvrdite, ze to pod 4 stupne proste nejde. Iba, ze by to poliaci robili inak ako nemci. Neviem, vyskusam ked bude okolo nuly a ak nezabudnem tak to sem napisem... Ale este pred tym kuknite na tento prispevok na sloveskom opel-fore, myslim, ze je to daky siedmy prispevok (od Macila): Odkaz
Nie je to s tou teplotou tak ako hovoris teda len pri manualnych klimach a nie pri automatikach?

K tomu zapachu:
nos mi to neutrhne ani teraz, ale prijemne to moc nie. Asi sa nam tu ale tazko podari opisat intenzitu zapachu, ktora je este normalna, a ktora uz nie, takze skusim dezinfikovat a uvidim, ci nerobim z komara somara a ci to nahodou nie je ok, tak ako mi to tvrdia uz pol roka v servise. Ale podla mna, plasty a kov, tzn. materialy, z ktorych ventilacny system pozostava, nezapachuju. Takze ak tam nieco zapacha, musi to byt organickeho povodu. A nech sa na mna nikto nehneva, ale jedina organicka vec, ktora ma napada, su plesne, tzn. huby. A tie uvolnuju vytrusy, ktore pravdepodobne tak citit. A to teda nie je ani trochu zdrava vec, dychat vytrusy z hub... Alebo myslite, ze ano? A ak by tam tie huby (plesne) neboli, tak predsa nema co zapachat, ci sa mylim? A budem sa musiet previezt v kamarotovej 307-cke a focuse, lebo mi obaja tvrdia, ze oni tam nikdy ziadny zapach necitili, ani po vypnuti klimy. Tak teraz, potom cu ste tu napisali, neviem ci len nechcu dopustit na svoje auta al. je zapach normalny len u opla... Vyskusam, uvidim a napisem...
JardaB
Monday 11 September 2006 - 10:59:16 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Jj, je to boj, dobre vydezinfikovat klimu je dost problem. Jasne ze to jsou houby Nejradsi bych to poradne prosplich SAVEM ale mam obavy, ze sezere hlinik nebo neco jineho, kazdopadne by to mohla byt docela ucinna metoda, ucpat odtok a naplnit timhle sajrajtem...

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1663 sec,0.1015 z toho dotazů.