• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Centrál + Imobilizer
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
LudaS
Wednesday 19 July 2006 - 12:38:45 Citovat
Host
Tak jeste jednou a šířeji
Bohužel jsem jední z těch neštastníků kteří nemají imobilizér v klíčku jako většina ale je nějakým způsobem spojený z centrálem-OMEGA B r.v.94-to znamená že pro imobilizování je nutno otevřít dálkou
První problém byl ten že do té doby bezchybně pracující centrál začal stávkovat a začal centrálně pouze zamykat - pri odemykání serva vrčí ale neodemknou se úplně (a po několika neúspěšných pokusech shořela pojistka) - tento problém jsem vyřešil odpojením serva 5tých dveří a chvilku zase všechno běželo dobře. Dnes zase začal centrál stávkovat...to znamená že mám problém s imobilizací vozu
můj dotaz - jak přesně funguje ten imobilizér a kde se dá případně deaktivovat? je možné že mi shořelo další servo? nebo je problém v něčem úplně jiném? Díky Ludek
Tomis
Thursday 20 July 2006 - 12:16:45 Citovat
Uživatel #786
Registrován: Saturday 01 July 2006 - 19:57:40
Příspěvků: 263
Na me OB je take deaktivovan imobilizer - byvaly majitel ho deaktivoval. Byl tam dany prijimac tusim od jablotronu a ten je spojen s centralem 2 kabliky. Tusim ze imobilizer je ta krabicka za prihradkou pred spolujezdcem - je treba rodzelat cely pravy bok - vyfuky ventilace, ale jde to celkem slusne. a mam vytazenou ten konektor z te krabicky. Ty dva kabliky jdou nekam do pocitace - otevirani a zavirani centralu, ale ted si to nepamatuju presne kam. nicmene ten jablotron nejak zlobil, tak jsem si tam dal od enika.cz jejich prijimac a zatim bez problemu cca 3 roky odemyka a zamyka cca na 5-10 metru. zalezi na poloze a baterkach v ovladaci

_________________________________________________________________
Opel Omega B Caravan X25DTI - provozovany prevazne na olej
Opel Omega C Caravan 3.0 DTI - BMW M57D30 - r.v. 2003

jo a taky mi zbyl jeste nejaky ten automat na svetla tak kdyby nekdo mel nahodou potrebu, tak dejte vedet.
LudaS
Monday 07 August 2006 - 12:04:28 Citovat
Host
Metodou pokus omyl jsem zjistil nasledujici - lze odemknout manualne,otocit klicem ve spinacce az se rozsviti kontrolky (stale aktivovany immobilizer) klic vyndat stiskem IR deaktivovat imobilizer (uz se neaktivuji serva zamykani) a potom normalne nastartovat a odjet - mozna je to nekde popsano ale proste jsem to nenasel - postup pisu pro ty kteri by mohli zustat z aktivovanym immobilizerem v nedeli na slovenskych horach stejne jako ja ))
Martas
Monday 07 August 2006 - 12:15:06 Citovat
Host
LudaS napsal ...

Metodou pokus omyl jsem zjistil nasledujici - lze odemknout manualne,otocit klicem ve spinacce az se rozsviti kontrolky (stale aktivovany immobilizer) klic vyndat stiskem IR deaktivovat imobilizer (uz se neaktivuji serva zamykani) a potom normalne nastartovat a odjet - mozna je to nekde popsano ale proste jsem to nenasel - postup pisu pro ty kteri by mohli zustat z aktivovanym immobilizerem v nedeli na slovenskych horach stejne jako ja ))



Ty si peltes pojmy s dojmy.

1. Immobiliser - je rekneme Chip umisteny v klicku, pripadne mimo a ma kontakty ktere si prilozi k prislusnym nekde v aute, bez ktereho auto ani nenatocis, pripadne u nekterych typu (myslim ze je mel Ford) sice nastartujes ale za chvili ti ti chcipne

2. Dalkove ovladani zamku dveri/alarmu - tim si pouze otevres/zavres dvere pripadne zapnes/vypnes alarm ale s mobilitou auta to nema nic spolecneho

Pokud nefunguje immobiliser obvykle u Opelu rychle blika kontrolka ECU, u novejsich aut ta druha (myslim se symbolem blesku) a nejde to natocit.

Tvuj problem s tim ze se neodemykaji dvere muze byt zpusoben dalkovym ovladanim zamku, nikoliv immobiliserem.
LudaS
Tuesday 08 August 2006 - 12:13:01 Citovat
Host
Od Omega B r.v. 95 a výš máš pravdu, u r.v. 94 immobiliser funguje přes infra

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1485 sec,0.1187 z toho dotazů.