• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Oblbnuti BC
Přejít na stranu  1 [2] 3 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Tali
Wednesday 22 February 2006 - 15:37:13 Citovat
Host
Koukal jsem na to, a "diagnostika" probíhá na principu měření úbytku napětí na odporu. Je tam OZ, který pak posílá (a tevím kolik) napětí do BC. Dle mého se to dá "ošidit" 1) jak říká Pilič - zvýšením odporu na OZ, nebo 2) poslat napětí (tolik, kolik nevím) přímo na BC. Ale pak nebude funkční kontrola, jestli svítím.
uff
Wednesday 22 February 2006 - 18:24:55 Citovat
Host
dalo by se to oblbnout tim ze se palubak kuchne a vymeni se snimaci odpory za jine (s vetsi hodnotou odporu).... ale nemel jsem moznost zadnej kuchnout.......

neni jedno kam ten odpor dám?
Martas
Wednesday 22 February 2006 - 18:29:14 Citovat
Host
uff napsal ...
dalo by se to oblbnout tim ze se palubak kuchne a vymeni se snimaci odpory za jine (s vetsi hodnotou odporu).... ale nemel jsem moznost zadnej kuchnout.......

neni jedno kam ten odpor dám?


Neni, kdyz je das misto zarovek (ven) tak ti budou topit viz. vyse. Pokud by je vymenil vevnitr tak by proste palubak ani nepoznal jestli tam neco ma nebo nema pripojeny.
pepik
Wednesday 22 February 2006 - 18:36:14 Citovat
Host
Resim to od Vanoc kdy jsem dostal zadni lampy s LED diodama.
pal. poc. me hlasi vadne zarovky. Radili me odpor 10ohm/10Wat ty se pekelne zahrivaji dal jsem 2 za sebe tj 20ohm/20Wat a OK. ale i tak se zahrivaji, tak ze je mam na brzdach{staci se chladit} na svetle mam blinkry s motorky 5ti Wat zarovkama - sviticima do kufru, to staci aby palubni poc. nerval. Misto tech blinkru {zarovek 12V5W} skusim dat neony.
<span class='smallblacktext'>[ Upraveno St úno 22 2006, 06:38 ]</span>
uff
Wednesday 22 February 2006 - 18:49:04 Citovat
Host
takže odpor je má konci drátu větší teplotu?
pepik
Wednesday 22 February 2006 - 18:56:05 Citovat
Host
UFF: nerozumim. Nejsem dratenik ale samotny odpor jsem skousel 180ohm, 270ohm je studeny ale pal. pocitac hlasi vadnou zarovku odpor 10wat/10ohm se po zapnuti svetel za cca 10sekund zahral tak as me rostavil izolacni pasku.
<span class='smallblacktext'>[ Upraveno St úno 22 2006, 06:56 ]</span>
Martas
Wednesday 22 February 2006 - 18:57:24 Citovat
Host
uff napsal ...
takže odpor je má konci drátu větší teplotu?


Ne, ale z ty jednotky urcite nejde silovy rozvod do zarovek ale naopak snima to napeti resp. rozdil napeti prez nejakej odporovej mustek, a pokud ten mustek vevnitr upravis tak, ze tam dosahnes toho prahovyho napeti tak to proste bude ignorovat jestli neco pripojenyho mas nebo ne ....
uff
Wednesday 22 February 2006 - 19:15:04 Citovat
Host
Ne, ale z ty jednotky urcite nejde silovy rozvod do zarovek

neměl jsem možnost studovat sxchémata zapojení mám pocit že mně něco uniká ovládací napětí jde na relé to spojí silovinu a žárovka se rzsvítí z kontaktů relé jde do ŘJ a na konci těchto drátků je ten náš odpor? Takže když dám jeden odpor do seie tak hlídám přerušení drátu k žárovce když dám druhý _s103 paralelně za poslední žárovku hlídám všehny žárovky před ním?
Martas
Wednesday 22 February 2006 - 19:46:55 Citovat
Host
uff napsal ...
Ne, ale z ty jednotky urcite nejde silovy rozvod do zarovek

neměl jsem možnost studovat sxchémata zapojení mám pocit že mně něco uniká ovládací napětí jde na relé to spojí silovinu a žárovka se rzsvítí z kontaktů relé jde do ŘJ a na konci těchto drátků je ten náš odpor? Takže když dám jeden odpor do seie tak hlídám přerušení drátu k žárovce když dám druhý _s103 paralelně za poslední žárovku hlídám všehny žárovky před ním?


Ja jsem schema nestudoval nicmene urcite to nemuze snimat vsechny zarovky jednim "cidlem" protoze urcite nejsou spojeny, ale podle me ti to hlida napeti na jednotlivych okruzich (obrysovky, brzdovky .....), tazke kdyz mas zarovku prerusenou nameri to tam 12V, pokud je v poradku, nenameri to temer nic (zarovka ma odpor v radech ohmu).

Podle me jsou dve moznosti jak tohle vyradit :
1. Misto zarovky tam nacpes odpory ale ty budou svitit (pobezi jima 12V) ale jednotka je bude brat jako zarovku.
2. Upravis jednotku (napr. zmenou porovnavaciho odporu) takze navodis stav ze tam mas zarovku i kdyz "cidlo" odpojis.

Ale jsou to moje odhady, nevim jak je to konkretne zapojeny ale dle me to jinak ani byt nemuze.

<span class='smallblacktext'>[ Upraveno St úno 22 2006, 07:48 ]</span>
fedas
Wednesday 22 February 2006 - 23:23:57 Citovat
Host
Princip mereni je presne takovej ,jak popisuje drive Tali.Meri se ubytek napeti na odporu(rady jednotek ohmu).Proto to pozna nejen prerusenou zarovku, ale i jinou wataz zarovky,nez jaka tam ma byt.Tu rozvodnici s temy odporama jsem myslim zahlid,kdyz jsem hledal pripravu pro HF.Je za odkladaci skrinkou spolujezdce prisroubovana zespoda k nosniku.je tam krabka a na vyvodech jsou popsany jednotlive zarovky (nemylim-li se,hledal jsem totiz neco jinyho) .Asi jedinej zpusob,jak zachovat funkcnost a osalit BC je zmerit ten ubytek napeti na jednotlivych odporech (pro kazdou vetev je jeden),a potom tam dat odpor takovej,aby ubytek napeti na nem byl stejnej pri pouziti diod,(ty maj proti zarovkam vsak temer nulovej odber).Je to vicemene to co rika na zacatku Palic,kuchnout a merit
<span class='smallblacktext'>[ Upraveno Čt úno 23 2006, 07:53 ]</span>

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2077 sec,0.1643 z toho dotazů.