• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Brzdové kotouče - jakou značku?
Přejít na stranu  1 2 3 4 [5]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
tom
Thursday 17 November 2005 - 22:50:28 Citovat
Host
Já jsem kupoval ZIMMERMANN vrtané u Mj Auto za 1300/ks a naprostá spokojenost.
Odkaz, nejlepší je jim zavolat.


VeBe X25XE 99
tom
Thursday 17 November 2005 - 22:52:14 Citovat
Host
upsal jsem se 2300/ks
Elann
Friday 18 November 2005 - 12:45:07 Citovat
Host
Osobně používám kotouče BREDI již po několikáté v kombinaci s deskami TEXTAR.Kotouče Bredi používáme i na firemní auta a zatím žádná reklamace
Ty desky Textar jsou truchu měkčí,ale zase vím,že když potřebuji ostře brzdit,tak mě nezklamou.Životnost Textarů při normálním ježdění 30t.km. BREDI jsou podle mých zkušeností dobrá volba - poměr cena/výkon/spolehlivost.
Ty desky ICERY jsem kdysi nouzově dal na zadek když jsem měl večer auto na zvedáku a originál desky GM byly po 25t.km odlepené a jediná po 20 hod.otevřená prodejna měla jen ICERY.Do měsíce jsem je vyhodil-hrůza-nebrzdily a hvízdaly.
Anonymní
Wednesday 10 May 2006 - 09:50:45 Citovat
Host
Týden lezu okolo auta a hledám, co mám na podvozku urvanýho, že to rachotí při přejezdu nerovností...rachotí to jak úplně uvolněný plech visící na posledním kousku.....až včera jsem si nechal zvednout auto podívat se co to je.
A jsou to "unavené pružiny u brdz.destiček" (destičky pak lítají v uložení) u PP kola! Destičky mám v říjnu nový, i s kotoučema, jsou to Lucas.

Sundaný kolo jsem ještě neměl, abych na to koukl zblízka. Jsem zvědav co s tím, nechce se mi kupovat nový destičky, jenže to rachotí jak když máš urvaný váfuk.
RBr
Wednesday 10 May 2006 - 09:52:13 Citovat
Host
..to sem byl já
RBr
Monday 15 May 2006 - 10:22:21 Citovat
Host
Nedalo mi to čekat na záruční opravu a koukl jsem o víkendu na ty uvolněný destičky sám (předtím jsem na to nechtěl sahat kvůli záruce)

A udělal jsem dobře. Nebyly to žádný unavený pružiny a pod. ale jedna půlka té pružiny byla "vyskočená" tím otvorem v brzdiči nad ní. Nebylo nic jednoduššího než brzdič a destičky oddělat, správně poskládat a namotnovat.
Jen mě zaráží, jak se ta pružina mohla takto provléknout __; .....nezdá se mi, že to udělali před půlrokem v servisu špatně, protože to rachocení bylo slyšet tak poslední měsíc.
Rovnou jsem toho využil a promazal kontakty a zkontroloval hlášení na PP čidel opotřebení destiček.
JardaB
Monday 15 May 2006 - 10:26:31 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Podle me to mohlo byt klidne blbe namontovany, uz se mi to taky povedlo prostrcit ven (samo jsem si vsimnul a na 3. pokus sedelo jak ma ) Po opotrebeni se zmenila poloha pruziny a zaclo to treba rachtat...

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
JardaB
Monday 15 May 2006 - 10:38:06 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020


[ Upraveno Monday 15 May 2006 - 10:39:25 ]

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Yper
Monday 15 May 2006 - 11:22:57 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Já mám ATE, dvojité s chlazením a řezanými drážkami - na předku.
Kdo říká, že stojí na ho..o, tak neví, co říká. Mám na nich najeto víc jak 30 tis. a to nevím, kolik na nich najel předchozí majitel a zatím jsem nemusel na ně ani kupovat destičky.
Na ty řezané (nebo vrtané) kotouče je třeba koupit extra tvrdé destičky!
Nemohu si stěžovat!!!! Navíc na pořádnou váhu auta, jako je diesel a ještě v Caravanu, si nedovedu nic lepšího představit - aby se ta hmota dala ubrzdit!
_;

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Anonymní
Monday 15 May 2006 - 12:29:22 Citovat
Host
Když už to vlákno jede, tak se svezu.
Mám Opel Astra F Caravan a na zadních bubnových brzdách jsou samostavy s takovým plíškem - bimetal. Bohužel jsem si nepoznamenal jeho polohu při výměně paken. Teď nevím zda záleží na jeho směru = nahoru směrem k prasátku, nebo dolů, nebo je to jedno?

V příručce píšou, že se má tento plíšek měnit s výměnou paken, ale v prodejně mi nejsou schopni je sehnat. Je opravdu nutné je měnit?
Honza

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 4 [5]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1659 sec,0.1326 z toho dotazů.