• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Tankovat Shell V-Power?
Přejít na stranu  1 [2] 3 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Yper
Tuesday 02 August 2005 - 13:08:38 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Lib: čéče, ani ti nevím, proč zrovná já se takhle upsal. Proč mi tam skočila 8ička místo 9ítky?
Něpanimáju?

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Lib
Tuesday 02 August 2005 - 13:42:47 Citovat
Host
s tim zacal riwalek Ale je fakt, ze oba mluvite pouze o 98, kteryzto se sice prodava, ale ne teda jako v-power
riwal
Tuesday 02 August 2005 - 13:46:32 Citovat
Host
Myslel jsem vysokooktanový benzín obecně, kromě toho Shell měl dříve taky 98 až později přešel na 99, ale o tom ta debata nebyla. Šlo o to zda 95 nebo 98 a více. Pokud se nemejlim.
Lib
Tuesday 02 August 2005 - 17:03:59 Citovat
Host
jj mejlis, pac slo o to, jestli se muze dat do X16XEL v-power (coz je oc 95) protoze dotycny byl zmaten z nejakeho vyroku nejakeho technika, ktery si asi myslel, ze X16XEL je motor na olovnaty benzin O oktanech v puvodnim dotazu nepadlo ani slovo, spis to asi smerovalo na ty prisady
riwal
Wednesday 03 August 2005 - 06:54:56 Citovat
Host
Dobrá ......
Yper
Wednesday 03 August 2005 - 08:52:03 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Aha, tak to i já jsem pak zabředl úplně někam mimo mísu. Každopádně BA95 ať se jmenuje jakkoliv dávat - je to ale zase jen věcí tvé kapsy - já to beru jako zbytečnost platit za zvýšenýobsah aditiv od Shell čerpaček, bo si aditiva mohu koupit a přidávat je sám a vyjde to laciněji.
Jinak všechna paliva jsou aditivována už od výrobce!
Vytloukání sedel se neboj, protože Opel dělá tvrzená sedla už hóódně dlouho. Benadit je aktuální pro staré škodofky a první typy Fáček, které je měly z obyč. bronzu.
Jinak ještě z jiného konce - všechna auta a následně hlavně jejich majitelé - nenechte se zviklat podobnými prohlášeními a pochybám, zda vaše auto bylo vyrobeno na olovnatý benzín - pokud máte jakýkoliv typ katalyzátoru (řízený i neřízený) tak váš milášek byl vždy vyroben jen a jen na bezolovnatý benzín a tudíš s tvrzenými sedly!

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Anonymní
Friday 26 August 2005 - 09:14:19 Citovat
Host
Nevim ale myslim ze v-poer je blbost motor pozna vetsi vybusnost a tim snizi predstih tak je to spis k hov.. Email
qpc
Friday 26 August 2005 - 09:20:33 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
BA 98-100 ,na to znám jen jedinej motor a to 2.5V6 ve verzi Vectra i500

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


riwal
Friday 26 August 2005 - 09:30:05 Citovat
Host
2qpc: Já vim .......
Yper
Monday 29 August 2005 - 10:24:43 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
No, tak to by mne zajímalo, jak motor pozná větší výbušnost a co to vlastně je?
Benzíny ve směsi se vzduchem mají spodní mez výbušnosti a horní mez výbušnosti. Pod spodní mezí ještě nehoří a nad horní už nehoří. Pod spodní je obsah benzínových par malý a nad horní je ho zase už moc!
Mez výbušnosti u všech benzínových PHM je stejná! Jen v zimním období se dolní mez výbušnosti posunuje níž, protože se do benzínů přidává PB pro snazší starty. Hodnota je udávána tzv.tlakem par.
Tohle se ale zjišťuje drahými analyzátory, kterým se čas od času musí vyměnit sonda, bo odejde. Také se musí kalibrovat a cejchovat v půlročních intervalech! Takže pro aplikaci v autě naprosto zbytečné, nevýznamné a drahé!
Jediné co auto má, je detonační čidlo. Pokud prostě motor "klepne", tak ŘJ tohle vyhodnotí v návaznosti na výši otáček a přenastaví předstih dopředu - ale né zas donekonečna.
Jinak ŘJ přenastavuje předstih tak jako tak a to v návaznosti na zvyšující se otáčky.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1404 sec,0.1036 z toho dotazů.