• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Diagnostika
Přejít na stranu  1 2 3 [4]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Anonymní
Sunday 10 July 2005 - 20:35:34 Citovat
Host
SW (i firemní GM) jako EPC a TIS najdete na eMule a jiných P2P sítích, HW k němu pro OBD2 snad taky není problém. Pro OBD1 to je už podstatně horší.
Anonymní
Sunday 10 July 2005 - 23:23:53 Citovat
Host
PN napsal ...
Zdravím vąechny. Mam VA a jsem tak spokojen ľe uvaľuji o VC. Vzhledem k tomu, ľe tu proběhlo, ľe VC je poruchovějąí - moc elektroniky - začíná mne zajímat diagnostika. Dělám do automatizace (jak soft tak hard) takľe si myslím, ľe by se to dalo zvládnout udělat. Protoľe tuto komunikaci neznám, potřeboval bych nějaká data. Ví někdo, kde se dá sehnat nějaký popis toho protokolu? Díval jsem se na výąe uvedenou adresu a tam jsou 3 čipy pro komunikaci OBD. Já dělám na Motorolách, které mají kominikaci podle standardu VPW J1850 (odpovídá to čipům ELM320 a ELM322) . Mám popis jak běhají bajtíky, ale potřeboval bych zjistit co který znamená. V normě jsou přesně definované data? - To znamená vąechny auta s OBD mají stejný protokol? Primitivní příklad - chyba airbagu na VW a Oplu bude mít stejná data jak pro čtení tak pro vymazání? Nebo je definována pouze komunikační vrstva a definici dat si výrobce provede sám?
Budu vděčný, kdyľ mi někdo poradí kde bych se dozvěděl o komunikaci více.
Díky vąem Petr


Odkaz

Anonymní
Tuesday 12 July 2005 - 13:45:57 Citovat
Host
Odkaz
Anonymní
Monday 25 July 2005 - 13:32:37 Citovat
Host
Nevite nahodou jaky program spolupracuje s cipem SIPEX SP232acn?
PN
Thursday 28 July 2005 - 02:39:53 Citovat
Host
SIPEX SP232 je obyčejný převodník úrovní RS232/TTL. Můžeš ho nahradit např. MAX232, AD232 v příslušném pouzdru. Podle toho, co tady bylo napsáno výše, ti to v autě nepomůže - komunikace probíhá na vyžší úrovni a potřebuješ kodér, drkodér komunikačního protokolu (dle normy OBD - ELM320DS,322DS - nebo OBD2 -ELM323DS , přečti si výše). Nebo někdo udělal soft který pomocí sériového portu emuluje daný typ rozhrani????
Anonymní
Thursday 28 July 2005 - 07:27:10 Citovat
Host
Dnes jsem nahonou narazil na tento odkaz...
Odkaz jmac
Anonymní
Saturday 30 July 2005 - 00:29:41 Citovat
Host
Jedna se prave o vyrobce s timhle odkazem... Ja ten kabel koupil driv nez ho dodavali se softem a ted umim diagnostikovat pouze koncern VW.....
Standa
Thursday 15 September 2005 - 22:10:52 Citovat
Host
Nemá někdo zkušenosti s tímto scannerem?http://www.1-tuning.cz/diagnostika.htm.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 [4]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2273 sec,0.1942 z toho dotazů.