• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Diagnostika
Přejít na stranu  1 2 [3] 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Máca
Tuesday 14 June 2005 - 09:23:07 Citovat
Host
To Golem: díky, zapojení je úplně stejné, jen by mě zajímalo, jestli ten pin 6 máą také volný.


Hurá, první informace, ľe to opravdu funguje. Dá se to totiľ koupit i jako celek bez práce tuąim kolem 2500 i s konektorem.
Anonymní
Tuesday 14 June 2005 - 15:32:16 Citovat
Host
elm323 ~ 1000SKK aj s postovnym
konektor ~ 300SKK aj s postovnym
za co chces vyhodit zvysne prachy?

za 1800SKK som ochotny to postavit a predat
si to preved na CZK
oplista zo Slovenska
Anonymní
Tuesday 14 June 2005 - 15:41:07 Citovat
Host
to Tomáą St čen 08 2005, 08:07
tie uvodzovky - "kolegy" - boli myslene ako?
som odpovedal, vzdy som strucny
oplista zo Slovenska
PN
Tuesday 14 June 2005 - 22:09:27 Citovat
Host
Zdravím vąechny. Mam VA a jsem tak spokojen ľe uvaľuji o VC. Vzhledem k tomu, ľe tu proběhlo, ľe VC je poruchovějąí - moc elektroniky - začíná mne zajímat diagnostika. Dělám do automatizace (jak soft tak hard) takľe si myslím, ľe by se to dalo zvládnout udělat. Protoľe tuto komunikaci neznám, potřeboval bych nějaká data. Ví někdo, kde se dá sehnat nějaký popis toho protokolu? Díval jsem se na výąe uvedenou adresu a tam jsou 3 čipy pro komunikaci OBD. Já dělám na Motorolách, které mají kominikaci podle standardu VPW J1850 (odpovídá to čipům ELM320 a ELM322) . Mám popis jak běhají bajtíky, ale potřeboval bych zjistit co který znamená. V normě jsou přesně definované data? - To znamená vąechny auta s OBD mají stejný protokol? Primitivní příklad - chyba airbagu na VW a Oplu bude mít stejná data jak pro čtení tak pro vymazání? Nebo je definována pouze komunikační vrstva a definici dat si výrobce provede sám?
Budu vděčný, kdyľ mi někdo poradí kde bych se dozvěděl o komunikaci více.
Díky vąem Petr
JardaB
Tuesday 14 June 2005 - 22:20:05 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Pred nejakou dobou jsem se protokolem zabyval, ale zjistil jsem jen zakladni fakta a hodne toho uz zapomel. Melo by to byt nejak normalizovano, lisi se hlavne fyzicka vrstva (vlastni HW protokol - to asi resi prave ty ruzne cipy). Hlavne se da najit nejaky open source soft, ze ktereho je to zrejme, ted to ale nemam cas hledat. Taky jsem mel ideu odsledovat komunikaci napr.pri diagnostice, ale zase to zapadlo (objektivne vzato, jeste jsem to nepotreboval)

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
PN
Tuesday 14 June 2005 - 22:22:43 Citovat
Host
Jeątě jeden dotaz. Dá se někde najít v autě konektor na CAN bus? ©kodovky na diagnostiku mají OBD, ale vím na 99% ľe systémy ąkodovky jsou propojeny CAN bus (OBD by to nestíhala přenosovkou). Jede VC, VB taky na CANu?

Petr
Honza K.
Tuesday 14 June 2005 - 22:42:00 Citovat
Host
2 PN: Odkaz
JardaB
Tuesday 14 June 2005 - 22:46:25 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
CAN by mel byt taky na tom diagnostickem 16-ti pinovem konektoru, viz treba Odkaz , tam se da neco najit.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
PN
Tuesday 14 June 2005 - 23:00:54 Citovat
Host
To Honza K. DIky za info, na vlákno uľ jsem se mezitím podíval.

TO JardaB: Stihl jsem se podívat na ScanTool a vidím to tak, ľe asi nemá smysl nic vyvýjet. Narazil jsem na mraky firem, které dodávají převodníky, ale nikde nemůľu najít formát dat které tam běhají. Přeletěl jsem popis ELM323 a chová se jako standardí AT modem, ale je nutno někde zjistit na jakých adresách jaké data jsou a to bude problem. Jeątě pohledám a uvidím. Ozvu se.

Díky vąem Petr
Anonymní
Wednesday 15 June 2005 - 07:52:45 Citovat
Host
na stranu PC sa chova ako AT modem , na stranu auta je to zlozitejsie

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 [3] 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1637 sec,0.1333 z toho dotazů.