• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Vynechávání válců, kontrolka elektroniky motoru
Přejít na stranu  1 2 [3] 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Jaa
Friday 01 April 2011 - 18:45:28 Citovat
Host
Koukal jsem ještě na svíčky, ty jsou ok, po vyčištění sací komory se to nepatrně zlepšilo-nechcípá to hned, spíš hooodně klesají otáčky (500), ale po včas.sešlápnutí plynu se to sebere. Po vyřazení klesnou otáčky tak na 600-700, pak se to "odrazí" samo bez plynu na cca.1000 a pak zase klesnou na těch 700. Není to spíš někde v krok.motorku volnoběhu??? dělá to spíš studený motor, ve vyšších otáčkách bez problému. U tohoto motoru (Z16XE) je ten krok.motorek prý komplet v sací komoře, tak prý servisák zkusí nějakou sehnat na vrakáči a vyzkoušet změnu.
dada
Friday 01 April 2011 - 20:34:06 Citovat
Host
sundal jsem z toho hrdla hadici (nad klapkou) a vyčistil. pak byl klid
znamy
Wednesday 27 April 2011 - 22:38:26 Citovat
Host
zdravi, lidi, mam ten samej problem u satry F 1.6 16V X16XEL
obcas kdyz prsi a nebo v zime se mi rozsviti kontrolka na rizeni motoru.... ale auto jede normalne a obcas kdyz chci z nizkejch otacek prudce zrychlyt ( 1000-1500 otacek) tak to zaqcne prdet a netahne to poradne hend jak se dostane na 2000 otacek tak tahne zase bezvadne. co by to mohlo bejt???
chystam se menit svicky fyltr na benzin a mozny i svickovy kabely...
myslite ze to pomuze????
znamej ma stejnou astru a radil mi vymenit lambada sondu....
dik predem za pomoc...
dada
Thursday 28 April 2011 - 13:52:45 Citovat
Host
začni diagnostikou, když svítí kontrolka tak by mělo být něco zaznamenané
Reeken
Monday 08 August 2011 - 20:44:39 Citovat
Host
Já měl ten samý problém,hlava dolů a divili by jste se co jsem viděl za uhelné doly,výfukové ventily a vlastně i sací boží utrpení,takže celkové rozebrání hlavy a zabroušení ventilů(samozřejmě předcházelo velmi pečlivé čištění a odstraňování karbonuz dříků ventilů a ze spalovacích prostorů,kolem sedel ventilů,výfukových kanálů,nová gufera ventilů,vaček a veškerého těsnění,které jsem demontoval a nyní jede jako z praku,žádné elektronika,egr,řídící jednotka.Dělal jsem si to všechno sám,ale bez pořádného nářadí se do toho nepouštějte!!!Jí si ho koupil,ale už mi zůstane.
Binda
Wednesday 21 December 2011 - 20:34:01 Citovat
Host
číslo chyby u Géčka a možná i jiných zjistíš doma následovně :
-Sedni do Astry
-Sešlápni brzdový a plynový pedál až na podlahu
-Teď otoč klíčkem, aby se rozsvítily kontrolky
-Začne blikat kontrolka (autíčko se stranovým klíčem)
- 10x = 0 , 3x = 3 atd.
-čtyřmístní kód stále dokola
Jiřik
Wednesday 21 December 2011 - 21:51:31 Citovat
Host
Nevím co myslíš pojmem "pořádné nářadí" je to jen torx na hlavové šrouby a stojan na vrtačku k vylisování ventilů (vrtačka s kotoučky k vyčištění kanálů)
horava
Wednesday 08 February 2012 - 17:26:42 Citovat
Host
Astra 1,6 16v 74 kw 02
za studena a po chvilce jízdy než se zahřeje
-bliká kontrolka motoru nad 2000ot a netáhne
-po vypnutí zapalování cca 5 min jede normálně bez problému
-diagnostika píše závadu 0300 -vynechavání zapalování-
-tlaky měřeny vše kolem 15 atm.
-zapalovací lišta nová

no nevím si pomalu rady nějaké zkušenosti s tím problémem?
martn
Wednesday 03 October 2012 - 21:52:47 Citovat
Host
opel byl, je a bude poruchový auto..řídící jednotka nalepená na horkym motoru, el. plyn,el. servo,debilní egr..atd..atd..nekonečný příběh problémů.. auto s bleskem ve znaku je špatná volba pro člověka který potřebuje spolehlivost..jsou to vidlácky provedený motory..hondě z 90 roku nesahá opel 2003 ani po kotníky..
Stepo
Thursday 04 October 2012 - 09:35:55 Citovat
stepo
Uživatel #2246
Registrován: Saturday 12 March 2011 - 09:13:22
Příspěvků: 242
martn napsal ...

opel byl, je a bude poruchový auto..řídící jednotka nalepená na horkym motoru, el. plyn,el. servo,debilní egr..atd..atd..nekonečný příběh problémů.. auto s bleskem ve znaku je špatná volba pro člověka který potřebuje spolehlivost..jsou to vidlácky provedený motory..hondě z 90 roku nesahá opel 2003 ani po kotníky..


A neco k tematu by nebylo ?:)
Kazdy jezdi tim, co mu vyhovuje.
Mne nedela problem prijmout fakt, ze starsi vuz potrebuje semtam opravu, zvlaste pote, co jej melo x cechacku, kteri chteli jen jezdit a hlavne se nestarat....

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 [3] 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1398 sec,0.1111 z toho dotazů.