• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
DIFERENCIAL
Přejít na stranu  1 2 [3] 4 5
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
vrgadaa
Tuesday 23 March 2010 - 19:46:00 Citovat
Host
ted to resim na OA c20ne, huceni od zadni napravy, vyrazeno zarazeno vsechno jedno a zhorsuje se to. Na zvedaku toceno koly-vyloucena loziska kol a diagnostikovan diferak. Za litr na vrkale a asi se stestim, pac jich donesli vic. A jiny ma sedan/kombi, jinak vypadaji z 2,4ky, jinak s ABS bez ABS, pravdepodobne mam ten spravny kombikovy bez ABS,ale zasmirovany-takze jeste gufera. Muj mechos mne poslal k Oplovi, ze ma spatny zkusenosti s univerzalnimi, takze radeji original. A ted to prijde znackovy servis:
...
Zavedl jsem servisak os Opla ke kufru a diferak mu ukazal 3/4 metrovy hovado i s hardyspojkou. A dotaz odbornika ze znackoveho servisu byl po shlednuti toho hovadskyho diferaku, jestli tato omega ma predni nebo zadni nahon a gufera jsou drazsi nez ten diferak, opravdu znackovy servis k pohledani.
wisastar
Tuesday 23 March 2010 - 20:07:37 Citovat
Host
vrgadaa napsal ...

ted to resim na OA c20ne, huceni od zadni napravy, vyrazeno zarazeno vsechno jedno a zhorsuje se to. Na zvedaku toceno koly-vyloucena loziska kol a diagnostikovan diferak. Za litr na vrkale a asi se stestim, pac jich donesli vic. A jiny ma sedan/kombi, jinak vypadaji z 2,4ky, jinak s ABS bez ABS, pravdepodobne mam ten spravny kombikovy bez ABS,ale zasmirovany-takze jeste gufera. Muj mechos mne poslal k Oplovi, ze ma spatny zkusenosti s univerzalnimi, takze radeji original. A ted to prijde znackovy servis:
...
Zavedl jsem servisak os Opla ke kufru a diferak mu ukazal 3/4 metrovy hovado i s hardyspojkou. A dotaz odbornika ze znackoveho servisu byl po shlednuti toho hovadskyho diferaku, jestli tato omega ma predni nebo zadni nahon a gufera jsou drazsi nez ten diferak, opravdu znackovy servis k pohledani.


tak to by me rozsekal.. normalne bych mu rek at mi zavola vedouciho
OC 25TD
Thursday 25 March 2010 - 22:13:27 Citovat
Host
wisastar:

Je ten diferák v pohodě ? Kolik za něj a odkud jsi ?
wisastar
Friday 26 March 2010 - 14:33:15 Citovat
Host
OC 25TD napsal ...

wisastar:

Je ten diferák v pohodě ? Kolik za něj a odkud jsi ?


ozvy se 608314824 nebo Email
Mišan2
Tuesday 01 June 2010 - 16:40:42 Citovat
Host
No jeslti se nemylim tak diferak z 2.5td je jinaci jak na MV6 3litru rikam to dobre kdyztak me opravte
wisastar
Tuesday 01 June 2010 - 17:24:57 Citovat
Host
Mišan2 napsal ...

No jeslti se nemylim tak diferak z 2.5td je jinaci jak na MV6 3litru rikam to dobre kdyztak me opravte


jo je jinaci
Anonymní
Monday 21 June 2010 - 19:46:19 Citovat
Host
OC 2.5TD napsal ...

Zdravím pánové,
potřeboval bych názor - radu. Mám OC 2.5TD sedan, najeto cca 400 000 km. Ozývá se hučení od zadní nápravy, nejdřív se to objevovalo kolem 50 km/h, zhruba za 4.000 km to dělá od 50 km/h skoro pořád. Je jedno jaká je zařazená rychlost, dělá i to na neutrál. Není to pravidelné hučení, není slyšet při zátahu, spíš při konstantní rychlosti nebo při zpomalování.

Osobně vsázím na diferák, olej jsem kontroloval průběžně, maximálně jsem doléval zhruba 2 deci. Nikde nic neteče, vše se zdá být OK. Pak mě napadají ložiska, ale ty by asi byly slyšet pořád a ne jen při stále rychlosti... je to slyšet jak na zimních, tak letních pneu.

Máte někdo zkušenosti ? Popř. za kolik se dá sehnat na vrakárně ? Dííííík

Anonymní
Monday 21 June 2010 - 19:53:44 Citovat
Host
OC 2.5TD napsal ...

Zdravím pánové,
potřeboval bych názor - radu. Mám OC 2.5TD sedan, najeto cca 400 000 km. Ozývá se hučení od zadní nápravy, nejdřív se to objevovalo kolem 50 km/h, zhruba za 4.000 km to dělá od 50 km/h skoro pořád. Je jedno jaká je zařazená rychlost, dělá i to na neutrál. Není to pravidelné hučení, není slyšet při zátahu, spíš při konstantní rychlosti nebo při zpomalování.

Osobně vsázím na diferák, olej jsem kontroloval průběžně, maximálně jsem doléval zhruba 2 deci. Nikde nic neteče, vše se zdá být OK. Pak mě napadají ložiska, ale ty by asi byly slyšet pořád a ne jen při stále rychlosti... je to slyšet jak na zimních, tak letních pneu.

Máte někdo zkušenosti ? Popř. za kolik se dá sehnat na vrakárně ? Dííííík

Marquis
Monday 10 September 2012 - 23:30:18 Citovat
Host
Hujer napsal ...

Jestli jsi měnil jen diferenciál, pak jsi mohl klidně jezdit úplně stejně, protože diferenciál jen koriguje otáčky obou kol, ale převod má 1/1.
Pokud jsi měnil i soukolí stálého převodu, k porovnání nestačí. Je třeba porovnat převod mezi motorem a zadní poloosou a do toho má ještě co říci převodovka.


No, na to zapomeň.. To tedy nemá 1:1.. Možné převody diferáků o Omeg dle motoru jsou: 4.22; 3,9; 3,7; 3,45; 3,27...
Marquis...
Monday 10 September 2012 - 23:34:10 Citovat
Host
JOB napsal ...

Podle katalogu EPC:
Poměr - 38/11 mají U25TD,X25TD,Y25TD
37/10 X30XE,Y32SE,X20DTH,Y22DTH
38/9 Y22XE,Z22XE,X25XE,Y26SE
39/10 20SE,X20SE,X20XEV

U pancéřových a sanitních vozů to bývá jinak



Jo, tak teď tedy opravdu lehce kecáš.. Neumíš číst EPC...

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 [3] 4 5  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1909 sec,0.1582 z toho dotazů.