• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
dal.ovladac central
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
breznak
Saturday 21 June 2008 - 17:04:57 Citovat
Host
budu jsi kupovat novy central na d.o ve slozita jeho vymena???
Martas
Saturday 21 June 2008 - 18:03:23 Citovat
Host
Ze tveho dotzu neni prilis patrne co chces vlastne kupovat (tedy me to jasne neni), upresni to zda treba :

Originalni DO v Opelu
Originalni DO + Central z vrakoviste
Neoriginalni cokoliv


???
Huky
Thursday 26 June 2008 - 09:44:32 Citovat
Host
Zdravim,mám origo central a alarm (Omega B rv 97) ovladač a klíč zvlášt tak jsem si řikal že bych si koupil od někoho z bouračky kdo má DO a klíč dohromady a přehodil to.Co bych vše měl koupit od toho dotyčnýho?Pujde jednotka centrálu jen přehodit nebo to může mít jine konektory?A kde je vůbec umístěna?Děkuji
Yper
Thursday 26 June 2008 - 10:05:49 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
No, každopádně celou jednotku dálkového ovládání. Ale asi Ti jen tak někdo neřekne, zda je jiná jen pro zamykání a nebo i pro spouštění alarmu, které se provede po druhém zamčení - tedy po aktivaci nechanické zábrany v zámku dveří.
Rovněž bych se bez ověření nepouštěl do typu z Vectry a tu aplikoval do Omegy.
Vím, že DO u Omegy umožňuje i zavření oken - ta funkce tam je, kdežto u Vecter to v DO a tudíž i v hlavní jednotce není.
Pro Tvé info Ti mou jen říci, že Vectry mají jednotku DO v autě umístěnou pod bočním plastem u pravé nohy spolujezdce.
Pokud vše zvládneš, tak nezapomeň z Tvého původního klíče vyjmout čip imobilizéru a ten vložit do nového klíče. Bývá to takový plastový váleček podobný jednomu z typů tranzistorových pouzder - bez nožiček a v klíči je mimo tišťák DO.

Jednoznačně doporučuji najít jednotku centrálu v autě a podívat se na její přípojný konektor - počet pinů a podle toho pak koupit tu jednotku novou.

Nicméně je tohle celé možná zbytečná práce, protože na Internetu najdeš firmy, které se zabývají výrobou nových klíčů a ty už umějí sesadit do klíčku jak dálkáč, tak i imobilizér. ten klíček vypadá jako od nových Ochcávek. Tohle řešení je možná levnější a mnohem pohodlnější. Někde jsem to viděl snad za cenu do 1200,-Kč a je to profi.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Huky
Thursday 26 June 2008 - 19:28:56 Citovat
Host
Díky za odpověď já jsem našel tohle Odkaz nebo Odkaz ale vůbec netušim jak by se to mělo připojit na mojí jednotku centrálu tak se bojim abych si to nekoupil a pak nemusel za dalších x tisíc to nechat namontovat v servisu.
JOB
Friday 27 June 2008 - 00:52:54 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Huky napsal ...

Díky za odpověď já jsem našel tohle Odkaz nebo Odkaz ale vůbec netušim jak by se to mělo připojit na mojí jednotku centrálu tak se bojim abych si to nekoupil a pak nemusel za dalších x tisíc to nechat namontovat v servisu.


Prostě to napojíš na mikrospínače ve dveřích ,jako každej jinej centrál.Já mám Jablotron CL305 click a jem nadmíru spokojen.Zamyká na dvakrát,zavře okna a je levnej.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Yper
Friday 27 June 2008 - 08:39:46 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Huky: postup je následující:
- dodaný vystřelovací klíč si necháš vybrousit podle Tvého originálního klíče
- Tvé dálkové ovládání pak rozebereš a ten tišťák vložíš do vnitřku toho vystřelovacího klíče
- rozebereš svůj originální klíč a vyjmeš z něj čip imobilizéru a ten dáš do vystřelovacího klíče, kde by pro něj mělo být u kořene samotné kovové planžety místo.

Tenhle postup ale má svá úskalí:
- vyžaduje, aby jsi byl technicky zručný
- trochu rozumněl elektrotechnice (přizpůsobení tišťáku z Tvého origo dálkáče do těla
vystřelovacího klíče)
- v místě bydliště aby se nacházela taková mechanika, která bude umět nový klíč vybrousit podle
dodané předlohy (původního klíče)

Současně s tím se nabízí otázka, proč se vystřelovací klíč na Aukru prodává:
- někdo si koupil takový klíč ze stejného důvodu, z jakého jej chceš ty a zjistil, že to není
proveditelné - nebo až tak lehké jak se domníval - nad jeho znalosti a technické možnosti
- je to čorka a chce na ní vydělat
- nikdo mu nový klíč nedokáže vybrousit atp.

Raději bych kontaktoval takovou firmu, která to předám a oni mi to udělají sakum prásk. Tzv. na "klíč" !!(a) a budu mít na to záruku!
Na internetu jsem kdysi takovou firmu našel, protože jsem se jeden čas o to zajímal.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2872 sec,0.2261 z toho dotazů.