• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Chyba v ABS
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Motýlek
Monday 25 February 2008 - 20:14:27 Citovat
Uživatel #1193
Registrován: Wednesday 11 July 2007 - 18:51:16
Příspěvků: 100
Zdravím všechny,mám takový zvláštní problém s ABS,pokusím se ho popsat jak se to chová:Po zapnutí klíèku v elektronice ABS zacvakají relátka,zøejmì test,kontrolka ABS a TC zhasne,vše v poøádku,když se auto rozjede jedno v jakém smìru a po dosažení urèité rychlosti,zhruba rychlost chùze se ozve zvuk asi èerpadla v ABS tak na dvì až tøi vteøiny,v ten moment se pøibrzdí auto,brzdy se vùbec nedotýkám a vìtšinou se rosvítí kontrolka,tento jev se projeví pouze pøi prvním rozjezdu po nastartování,bìhem jízdy se pak mùže zastavovat a rozjíždìt a vše je OK.Na diag.to napsalo chybu ,,relé èerpadla zpìtného chodu,,Èidla to asi nebudou,to by mìlo snahu spíš brzdu povolit.Oddìlal jsem kryt elektroniky,relátka tam jsou dvì 12V/50A,teï který je který,jsou letovaný i tak by nebyl problém je vymìnit,jen je sehnat.Ptám se jestli nemìl nìkdo tento problém a co s tím provedl.Dík za radu.
omega 2,5V6





Omega B. 2.5V6 X25XE Irmscher
iopkek
Tuesday 26 February 2008 - 06:42:30 Citovat
Host
Osobně bych si tipnul na "špatný" signál od čidla - buď vadné čidlo, nebo "protikusy" čidla, případně vadná ŘJ ABS. ABS se aktivuje až od určité rychlosti a ŘJ může vyhodnotit signály od čidel jako informaci k aktivaci. ???
Motýlek
Tuesday 26 February 2008 - 19:07:03 Citovat
Uživatel #1193
Registrován: Wednesday 11 July 2007 - 18:51:16
Příspěvků: 100
Jak poznám jestli je čidlo v pořádku,dá se nějak změřit?moc na to nesázím,neboť si myslím že by to diag.napsala,alespoň doufám.Elektronika by měla brzdu spíš odlechčovat,ale stát se může všechno.Nedal by se sehnat popis,schéma a funkce ABS,možná by to mohli mít v autorizovaném servisu,já tam ale nikoho neznám.Pomůže někdo?

Omega B. 2.5V6 X25XE Irmscher
Martas
Tuesday 26 February 2008 - 19:12:31 Citovat
Host
Zkus vypnou TC co to udela - ABS by bez seslapnutyho pedalu brzdit nemelo TC jo.
Motýlek
Tuesday 26 February 2008 - 19:18:59 Citovat
Uživatel #1193
Registrován: Wednesday 11 July 2007 - 18:51:16
Příspěvků: 100
To skusím,to mě nenapadlo,měl jsem za to že TC reguluje výkon motoru,že to přibržďuje kola jsem nevěděl,když by to pomohlo tak co s tím?

Omega B. 2.5V6 X25XE Irmscher
Martas
Tuesday 26 February 2008 - 19:25:47 Citovat
Host
Zalezi na motoru (myslim ze u Vectry ve slabsi motorizaci to jenom pribrzduje) a na rychlosti, v male rychlosti a mirnem prokluzu je ubrani vykonu motoru neefektivni.
Motýlek
Tuesday 26 February 2008 - 19:36:19 Citovat
Uživatel #1193
Registrován: Wednesday 11 July 2007 - 18:51:16
Příspěvků: 100
Jak to funguje to nevím,ale když bylo náledí,tak jsem mohl šlapat na plynový pedál jak jsem chtěl,začla blikat kontrolka TC a jelo si to po svém,tak to asi funguje,v té době se tedy ta chyba neprojevovala,jak by se to chovalo teď,nevím.

Omega B. 2.5V6 X25XE Irmscher
Yper
Wednesday 27 February 2008 - 09:24:07 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Já si také myslím, že to spíše vypadá na poruchu TC - resp. že to způsobuje TC.
Tahle mrcha totiž stále porovnává otáčky všech čtyř kol - zda jsou shodné a v případě že nikoliv, tak podle vyhodnocených údajů (ABS - měří otáčky na každém kole a případně dalších čidel na autě) si pak řekne, že je auto ve smyku a snaží se jej dostat do přímého směru tím, že přibržďuje nezávisle některá kola aktivací brzdového systému - to se projevuje svakáním relátek.
Myslím si, že na funkci téhle vymoženosti má vliv i dokonalá sbíhavost auta - zejména souosost přední a zadní nápravy.
Ale hlavní vliv na to mají údaje z čidel ABS na jednotlivých kolech.
Čidla být špatná nemusejí, protože to by se rozsvěcovala kontrolka na palubce-ABS.
Mohou být zanesené hřebenatky - ozubené kolečko, ke kterému doléhá snímač ABS a které vlastně mění elektromagnetické pole vytvářené čidlem ABS a následně indukci čidla.
Takovouhle věc zde, za mé působnosti v klubu, tuším řešíme poprvé.
A možná že to i bude ono relé zpětného chodu čerpadla na systému brzdové kapaliny - je to přeci jen elektronická součástka a ta se mohla pokazit.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Motýlek
Wednesday 27 February 2008 - 21:21:23 Citovat
Uživatel #1193
Registrován: Wednesday 11 July 2007 - 18:51:16
Příspěvků: 100
Ráno jsem zkoušel před rozjezdem vypnout TC,a dopadlo to stejně,k rosvícené kontrolce TC se přidalo i ABS,z toho usuzuji,že protisklus to nebude,když nebyl aktivní tak by neměl ani detekovat chybu kdyby tam nějaká byla.Tak zbývá asi problém s ABS,ted jde o to kde.Nejčastěji to udělá po delším stání,když se nastartuje párkrát po sobě tak to přestane,sice ten zvuk se objeví ale né tak zřetelně,takže to tu chybu nezaznamená.Nevím jestli diag.hlídá i protékající proud,v tom případě třeba opálené kontakty v relé by to mohly dělat.

Omega B. 2.5V6 X25XE Irmscher
Yper
Thursday 28 February 2008 - 07:14:49 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Diagnostika hlídá napětí. Klasickým příkladem jsou např. u mne ranní zimní starty, kdy baterie je tak na hranici životnosti.
Sednu do auta a zapnu klíček. Proběhne test - pozhasínají všechny kontrolky, vyjma mazání a dobíjení. ABS zhasíná jako poslední.
Nastartuji a téměř okamžitě se mi rozsvítí ABS, protože jak jsem psal, baterie je před smrtí a poklesne na ní výrazně napětí. To vyhodnotí diagnostika a udělá znovu test či kalibraci čidel ABS.

V létě, kdy baterie nedostává takovou čočku při startech a kdy ji navíc ještě necucají žhaviče, tak se to neděje. Neděje se to ani v zimě, pokud dobiju baterii síťovou nabíječkou - vydrží to ale asi tak 14 dní maximálně. U dělám to za zimu tak 3x a pak mne přestane bavit ji stále vyndavat a zandavat a tahat se s ní.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1466 sec,0.1107 z toho dotazů.