• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
ostřikovače
Přejít na stranu  1 [2] 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Richec
Sunday 18 January 2009 - 19:17:22 Citovat
VeBe CARAVAN 1.8 16V X18XE Sport r.v.98
Uživatel #1426
Registrován: Wednesday 13 February 2008 - 12:32:04
Příspěvků: 453
stavik napsal ...

Cau. Nefunguje mi ostrikovac zadniho skla, ale je slyset, ze se motorek toci. Zajimalo by me, kama je vedena hadicka zadniho ostlrikovace, jestli tam jsou nejake propojky, tak kde atd ? Dik

Edit:mrknu se mezi karoserii a 5dvere, ale kdyby byla i jina sance, tak napiste


Měl jsem ten sam problém. Stává se, že bývá přelámaná hadička u pantů 5tých dveří. To jsem měl naštěstí v pohodě. Odpojil jsem hadičku od motorku a přes trisku jsem to profoukl kompresorem a funguje to _; Asi nějakej binec v trisce __;

VeB Caravan 1,8 16V X18XE 85KW Spotr r.v.12/98
in-line ROLLERBLADE na blbnutí s dcerou
Merida Crossway TSF100 do přírody
Pája J.
Sunday 25 January 2009 - 09:23:28 Citovat
Host
Nazdárek, tak mi opět přestal jít ostřik na přední sklo. Protože vím, že je v nádobce ostřikovačů jen jeden motůrek a ostřik zadního skla šel, věděl jsem, že mi opět nejde přepínací páčka stěračů.
Naštval jsem se a celou jí vyndal a rozebral. Stale jsem ale uvnitř v kontaktech nic nenacházel až najednou.... Co myslíte? Byl tam!!!!
Uvnitř páčky, pokud jí rozpůlíme, jsou dva měděné plíšky, které při pohybu páčky propojují el. obvod, buď pro chod motůrku na ostřik zadního, nebo obráceně
    předního skla.
    Opatrně jsem plíšky vyjmul. Je tam pružinka, pozor. A zespoda jednoho plíšku v místě doteku bylo zelené zoxidované hnízdečko. Jemným brusným papírkem jsem místo ošetřil, pak vše namazal i jemnou vazelínkou a složil páčku dohromady. Super!!!
    Hodinka jemné a čisté práce a vše je jako nové. Raději se neptám, co bych platil servisu za výměnu páčky a montáže.
    Hezký den zdraví Vás Pája J. (čistič)
    stavik
    Thursday 23 July 2009 - 18:01:19 Citovat
    Host
    Dnes jsem byl pod autem a po ostriknuti zadniho skla mi tece voda z podvozku kousek od mista kde je zarez v plechu na zvedak u LP kola. Mel jsem sundany podbeh ale tama ta hadicka nevede. Je sance se k te hadicce dostat? A s tim vznikl novy problem, potrebuju sehnat takovy ten plastovy nytek do podbehu. Sezenu to bezne v autoservisu?
    stavik
    Thursday 23 July 2009 - 18:20:56 Citovat
    Host
    Dnes jsem byl pod autem a po ostriknuti zadniho skla mi tece voda z podvozku kousek od mista kde je zarez v plechu na zvedak u LP kola. Mel jsem sundany podbeh ale tama ta hadicka nevede. Je sance se k te hadicce dostat? A s tim vznikl novy problem, potrebuju sehnat takovy ten plastovy nytek do podbehu. Sezenu to bezne v autoservisu?
    KopA
    Thursday 23 July 2009 - 21:48:29 Citovat
    Nespravuj to co funguje - teprve až se to vys..e!
    Uživatel #825
    Registrován: Thursday 03 August 2006 - 18:52:15
    Příspěvků: 824
    Nejčastější plastový nýtky z mojí zkušenosti maj v OPEL sevisu skladem - ani nejsou moc drahý (myslím kolem dvacky).

    Co se týče hadičky prohlídni to u pantu kapoty na straně řidiče. Tam vede hadička jak přední tak zadní a třeba ti ji pant procvaknul (je to tam takový namačkaný) - pak to teče odtokem kterej je taky v tomto místě a vytejká to za přední zástěrkou což je to místo s prolisem pro hever.

    Vectra B CD '98 Liftback ● X18XE ● 85kW ● 170Nm ● F18 ● 0-100: 11,0s ● vmax: 203km/h ● 1327kg
    stavik
    Friday 24 July 2009 - 16:18:37 Citovat
    Host
    U toho pantu jsem se dival na hadicky a tam jsou jeste ok. Kde to vede dal...... Ohledne tech prichytek jsem nasel: Odkaz ale tam to nekoupim, takze si ty nytky asi vyrobim.
    KopA
    Saturday 25 July 2009 - 17:11:25 Citovat
    Nespravuj to co funguje - teprve až se to vys..e!
    Uživatel #825
    Registrován: Thursday 03 August 2006 - 18:52:15
    Příspěvků: 824
    Tak to je blbý, ostřik vede dopředu k nádržce uvnitř předního nosníku (nahoře pod blatníkem) a dozadu jde dovnitř auta - dál buď A sloupkem nebo po podlaze u L prahu.

    Jestli ti ten nýtek chybí jeden nebo dva a nespěcháš na to můžu jich pár vzít na podzim na sraz.
    Nejjednodušší podle mě ale je podívat se tady na MAPU, najít si tam nejbližší OPEL dealerství které má servis a tam to koupit. Stojej pár kaček a ty běžný typy maj skladem.

    Vectra B CD '98 Liftback ● X18XE ● 85kW ● 170Nm ● F18 ● 0-100: 11,0s ● vmax: 203km/h ● 1327kg
    stavik
    Saturday 25 July 2009 - 20:44:42 Citovat
    Host
    Diky za nabidku. Vybobil jsem si je v praci z cepu do dopravniku habasit. Vidim to, ze se k tomu nedostanu a tim padem to nespravim.
    Moni
    Wednesday 18 July 2012 - 22:56:06 Citovat
    Host
    Ahoj chlapi
    I me prestaly jit ostrikovace na predni sklo. Muze to byt cokoliv,zatim jsem nic nezkousela,nevim jak na to a proto jsem nekoho z vas chtela pozadat o popis dvou nebo tri nejcastejsich pricin i s vysvetlenim jak na to,ale pozor PRO ŽENSKOU, ktera o tom vi kulovy,ale dokaze si poradit kdyz na to prijde. Ctu tady jak je to jednoduche udelat,proto s tim nejdu hned do servisu. Chtela bych to zkusit. Diky
    Martas
    Wednesday 18 July 2012 - 23:04:07 Citovat
    Host
    Radit se da kde co ale problem je v tom, ze to co je potreba zjistit nejdrive tedy jestli jde napeti do motorku ostrikovace nejde zjistit bez demontaze narazniku.

    Rychlá odpověď:

     

    Přejít na stranu  1 [2] 3  
    Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

    Add to Google Pridej na Seznam
    TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

    Vygenerováno za:0.1634 sec,0.1265 z toho dotazů.