• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Omega B únik chladící kapaliny
Přejít na stranu  1 [2] 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
JOB
Thursday 27 September 2007 - 17:50:31 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
magic napsal ...


Jenom pro doplnìní mého pøíbìhu...doktor se na to podíval a zjistil...
sundalo se tìsnìní pod hlavou, hlava na brus, další tìsnìní všude možnì kolem...dále nakopnuté a zohejbané 4 ventily, špony ve válcích pak nìjaké ty kladky a øemeny na alternátoru + nìjakej tlumiè (když už tak už)...

Jsem tam nìkde za 20 tis. Hezká pøedzimní údržba...




Tomu se mi nějak nechce věřit,vždyť jsi psal že jsi s tím normálně jezdil ?

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

magic
Thursday 27 September 2007 - 18:22:02 Citovat
Host
No jasně. Jenom mi utíkala chladící kapalina pod auto. Takže doktor na auta kontroloval hadice a trubky. Ty byly ok. Tak sundal hlavu. Těsnění nebylo až tak zničené. Pravděpodobně to teklo netěsností trubky do motoru (přímo ve spoji). Takže nová trubka a pochopitelně když se sundala hlava tak i těsnění a preventivně hlavu přebrousit. __;
Co se týká ventilů tak to je asi starší záležistot. To auto bylo pravidelně servisovaný u jednoho prodejce v LBC. Bohužel pravděpodobně při tehdejší demontáži hlavy a výměně těsnění ti zasloužilí umělci něco poondili. Každopádně to auto mělo takový divný zvuk. Jako traktor nebo starší diesel od VW. Ve válcích jsem normálně viděl osobně šponky. Čert ví z čeho.
No a ty kladky, řemeny a tlumič rázů to je jen jako bonus.

magic-práce
Friday 05 October 2007 - 06:18:33 Citovat
Host
Help pls.... Včera jsem si přivezl auto ze servisu. Jek jsem již psal bylo měněno těsnění pod hlavou + výfuková a celý okruh přetěsněn. Provedly se testovací jízdy a vše ok. Voda neutíkala a teplota byla do 95 °C . Jen co jsem vyjel ze servisu a ujel asi 2 km, tak display kuhlmittel stand, otevřu kapotu a nádržka zase vyschlá. Je to nepravidelný neodsledovatelný únik. Je jedno jestli motor točím a jedu 140 km/h nebo si jen tak brblám po městě. Prostě voda jde pod auto. Do servisu to povezu zpátky, ale nemá někdo představu co by to mohlo být?
mates
Friday 05 October 2007 - 08:49:25 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
magic-práce napsal ...

Help pls.... Včera jsem si přivezl auto ze servisu. Jek jsem již psal bylo měněno těsnění pod hlavou + výfuková a celý okruh přetěsněn. Provedly se testovací jízdy a vše ok. Voda neutíkala a teplota byla do 95 °C . Jen co jsem vyjel ze servisu a ujel asi 2 km, tak display kuhlmittel stand, otevřu kapotu a nádržka zase vyschlá. Je to nepravidelný neodsledovatelný únik. Je jedno jestli motor točím a jedu 140 km/h nebo si jen tak brblám po městě. Prostě voda jde pod auto. Do servisu to povezu zpátky, ale nemá někdo představu co by to mohlo být?

Mě to začína připadat, že ti to auto tu vodu prostě chlastá... __;
Je někde zase flek? Kde je to potečený?
Apropooo...mě se taky stávalo, že mi voda unikala přez víčko expanzky...prostě těsnění pali...

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
magic-práce
Friday 05 October 2007 - 09:42:47 Citovat
Host
No kaluž se objevila pod autem. Když se mi včera voda vytratila, tak to bylo za jízdy takže nemůžu říct. Navíc pršelo...
Ale nádržka nebo prostor kolem nebyl nijak mokrý. Už fakt nevím. Hodil jsem to ráno do servisu tak jsem zvědavej

undy
Friday 05 October 2007 - 09:52:42 Citovat
Host
Olej je v poriadku?-nevyzerá ako biela káva?Môže byť/často býva/prasknutý chladič oleja-je ponorený v chladiacej kvapaline.Nachádza sa medzi hlavami musí ísť dole sanie.Ak je prasknutý tak to tlačí vodu po zohriatí motora/a tým pádom zvýšení tlaku vody/do oleja práve cez ten chladič oleja.Vtedy olej vyzerá ako biela káva,na viečku oleja ja bledá béžová "pena"
magic-práce
Friday 05 October 2007 - 10:07:56 Citovat
Host
Tohle je právě ok. Po výměně těsnění mi tam dali i nový olej. Ani voda v oleji, ani olej ve vodě...
Už mě napadá jen nějaká blbá hadice nebo fakt netěsností víčka nádobky. Ráno se mi navíc zdálo, jako by v nádobce bylo vody víc než včera. Jako by se vrátila zpátky __; Bylo jí ale míň.

mates
Friday 05 October 2007 - 11:34:12 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
undy napsal ...

....Môže byť/často býva/prasknutý chladič oleja-je ponorený v chladiacej kvapaline.Nachádza sa medzi hlavami musí ísť dole sanie.Ak je prasknutý tak to tlačí vodu po zohriatí motora/a tým pádom zvýšení tlaku vody/do oleja práve cez ten chladič oleja......

2,5 ropa to má taky?

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Legend
Friday 05 October 2007 - 12:24:59 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
U Omegy hodně často odchází podtlakově ovládaný kohout topení, nedávno mi prasknul a žralo mit o litr vody na 10km a kapalo to pod auto v místě převodovky.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
magic
Sunday 07 October 2007 - 17:19:42 Citovat
Host
Dokončení příběhu

Tak nakonec to byla prasklá hadice a to přímo pod sponou, proto nebyla hned vidět. Už jezdím dva dny a voda ok.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1733 sec,0.1302 z toho dotazů.