• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Žere olej
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Klasik
Monday 21 May 2007 - 10:21:27 Citovat
Host
Tak jsem koupil Zafiru 2.2 16V,ale motor žere olej.Tipuju to na litr na 1000km.Myslím si,že je to hodnì.Auto je z roku 2001,údajnì najeto 122000-i podle servisky by to mohlo sedìt,bylo koupeno v ÈR a údajnì byl mìnìn EGR ventil pøed prodejem.Mùže s tím olejem nìjakm souviset EGR ventil?
Yper
Monday 21 May 2007 - 11:44:28 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Ne, určitě s tím EGR nesouvisí, ale jde o to, jak hodně je celý motor zadělaný karbonem, protože pokud bylo auto koupeno v ČR a servisováno ve značkových servisech, kam dorazily i oleje a průpovídky o nich - Longlife a výměnné lhůty až 30 tis. km, tak olej nemusí dobře odtékat z prostorů ventilového víka a pak přepadává do sání před turbo.
Dekarbonizoval bych motor nějakým přípravkem - bylo toho tady napsáno spousta a pak bych dal 2x za sebou (interval 5 tisíc km.) olej 10w40 s nějakým OilBoosterem.
Pak bych teprve měřil spotřebu oleje. Olej nemusí být bůhvíjak drahý. Pro krátký interval výměny stačí 10w40 v kvalitě B2.
Kvalita B3, která je jinak předepsaná určuje, že oolej lze měnit v delších výměnných lhůtách, což interval 5 tisíc rozhodně není.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Klasik
Monday 21 May 2007 - 12:01:09 Citovat
Host
Původní majitel asi opravdu dodržoval 30-ti tisícové intervaly výměny oleje,protože mi připadá,že motor bude zevnitř pěkně zakarbonován.Ještě se omlouvám,mám benzíňáka,takže bez turba.
dada
Monday 21 May 2007 - 13:32:56 Citovat
Host
druhá věc je v jakém stavu jsou pístní kroužky, jestli by se nevyplatilo nechat vyčistit hlavu zabrousit ventily, vyměnit stírátka a překroužkovat. Vím že to přijde třeba na 20tis ale zase je klid......
Yper
Monday 21 May 2007 - 15:22:16 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Tak to je až jako druhá a ta horší alternativa. Když není turbový motor, tím lépe, protože pak je jasné, že to není turbem.
Zkontroluj současně hadici odsávání v víka z ventilů - zda není změklá, protože pokud bude příliš, tak se pak sacím efektem zploští a olej od ventilů špatně stéká do prostoru vany. Hromadí se u ventilů a pak přešplouchne do sání.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
rendy
Monday 28 May 2012 - 22:44:21 Citovat
Host
Zdar všeci,mám takový problém i s mym autem,mám krasavce Opel Omegu 2.2.16V r.v.2002,ale mám již druhý problém s motorem a to:Auto jsem dovezl z Německa 9/2011.Po nějaké době jsem zjistil,že se mi ztrácí voda.Problém byl v hlavě motoru,prasklé těsnění.Oprava 14000 včetně rozvodů+pumpa,dělal mi to známý,tak proto taková cena.Vše klapalo jak má,až do dubna,kdy jsem zpozoroval ztrácení oleja.Na 1000 km asi 1.2litru.Navíc z výfuku jde při akceleraci hustej bílej dým.Mam nové LPG,auto se mi nechce dávat pryč,proto potřebuji poradit.Dle mých kamarádů žřejmě písní kroužky,ale jak a za kolik je vyměnit.Nebo můžu vyzkoučet i nějaký přípravek na utěsněná,nebo nějaký olej,prosím o radu??Už jsem zvažoval i výměnu motoru,je to jen otázka peněz.Proto než dojde k výměně motoru,prosím o radu každého,co moná udělat ještě před tímto a jestli někdo neví,jestli pasuje i do mého vozu 2.2 16V i motor 2.0 16 V v případě nákupu.Jo a ještě jedná prosba,dají se ty kroužky vyměnit i ze spodní části motoru,díky všem za odpověď
Colommbo
Monday 28 May 2012 - 22:51:11 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
Rendy, ty jsi buď blázen anebo sjetej, co to zase motáš do Zafiry...? __;

W124 E320 Coupé - u mě dobrý
ondra
Tuesday 29 May 2012 - 01:45:54 Citovat
Host
Nehledě na to, že ani nemá stejný motor... Není 2.2i jako 2.2i

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1974 sec,0.1554 z toho dotazů.