• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
VeBe 1,6 16V škube a chcípá
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Karloss
Saturday 07 April 2007 - 13:54:39 Citovat
Host
Mám VeBe 1,6 12/96 16V. Při volnoběhu škube, jede na tři válce. Při výměně svíček zjištěna zalitá svíčka prvního válce. Po výměně svíčky šlape jako hodinky, po ujetí cca 150km, opět stejný problém zaslitá 1 svíčka a jízda s vibracemi na 3 válce. Rozumí tomu někdo? Jinak už vyměněny 2x svíčky, nové kabely k svíčkám, palivový a vzduchový filtr. Poraďte PROSÍM!

Jo a kročák jsem chtěl vyčistit ale ten jsem nenašel. Ani podle fotek, asi jsem slepý. __;
doktor
Saturday 07 April 2007 - 17:17:59 Citovat
Host
musíš vyměnit těsnění podtím platovým deklem, a vyčistit nebo vyměnit rtrubky co odsávají olejové páry. až budeš dávat nové těsnění tak vše pořádně očisti. když by jsi hledal v poradně tak je toho tam hromada.
Karloss
Wednesday 11 April 2007 - 20:10:10 Citovat
Host
Tak jestli myslíš to velké těsnění pod víkem co je ze dvou částí, tak to teprve budu měnit (mám ho objednané). Doufám, že to pomůže.
doktor
Wednesday 11 April 2007 - 20:24:06 Citovat
Host
jestli se nepletu, tak je to těsnění v jednom kuse. jinak nezapoměń na ty hadice. jinak tit o těsnění za několik měsíců znova stvrde a bude se to celý opakovat. já osobně to dělám 1 za rok. těsnění mě stojí asi 5stovek a za to aby mě nesmrděl olej pálící se na svodech mě teda stojí
Karloss
Wednesday 11 April 2007 - 20:54:55 Citovat
Host
Hele Doktore, doufám že myslíme stejné těsnění. No pod sáním snad ani jiné není pokud se nepletu. Sundal jsem kryt nad svíčkama a pod ním je to víko (litinové monstrum vzadu a vpředu se 4 otvory na svíčky). V autodílech tvrdili že je na 2 části jedno stojí kolem 170,- Kč.

Jinak budu čistit všechno co přijde pod ruku, to se neboj.
Karloss
Saturday 05 May 2007 - 11:47:33 Citovat
Host
Těsnění vyměněno, všechno očištěno, žádná změna. Udělám ještě kročák a zkontroluji netěsnosti před lambdou. Jinak už nevím. Babo raď.
Pavel Z
Tuesday 16 September 2014 - 19:45:38 Citovat
Host
zdravím mám problém z opel vectra B 16V r.v 1997 (ba) jede mi na 3 válce svíčky sem dal nové od bosch když malinko přidám plyn jede normálně na 4 ale chci to trošku rozject přidám na plynu a najednou se to začne klepat a jede to na 3 nevím co z tím proměřil sem kabely ke svíčkám ty jsou naprosto ok cívka je taky ok koupil sem i za 300 čistič vstřiků a furt stejný prosím pomoc kdyžtak e-mail Email
Anonymní
Tuesday 16 September 2014 - 19:47:00 Citovat
Host
Pavel Z napsal ...

zdravím mám problém z opel vectra B 16V r.v 1997 (ba) jede mi na 3 válce svíčky sem dal nové od bosch když malinko přidám plyn jede normálně na 4 ale chci to trošku rozject přidám na plynu a najednou se to začne klepat a jede to na 3 nevím co z tím proměřil sem kabely ke svíčkám ty jsou naprosto ok cívka je taky ok koupil sem i za 300 čistič vstřiků a furt stejný prosím pomoc


p.s.
Tuesday 30 September 2014 - 18:08:32 Citovat
Host
karloss-čím je zalitá svíčka olejem? jestli ano tak se nepovedlo dobře vyměnit těsnění pod víkem ventilů to těsnění je dobrý máznout silikonem
jestli je zalitá benzínem viděl bych to na vstřik asi nezavírá a utápí se to v palivu
Pavel Z-co palivovej filtr měnils někdy?
nezůstává ti viset EGR ventil? vyčisti ho a zaslep

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1324 sec,0.0913 z toho dotazů.