• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Svítí kontrolka diagnostiky motoru
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Luba
Wednesday 28 March 2007 - 21:46:06 Citovat
Host
Zdravím Vás, chtěl bych se zeptat, svítí mi kontrolka diagnostiky motoru a motor zjevně pracuje v nouzovém režimu, jinak vše O.K., může dojít k nějakému poškození při dalším užívání auta bez rychlé návštěvy servisu? Díky za odpověď. (OB 2.0 12V, 95)
doktor
Wednesday 28 March 2007 - 21:54:49 Citovat
Host
to že ti svítí kontrolka diagnostiky a motor je v nouzovém režimu má určitě svůj důvod. počítač to nepřepl jen proto že je jaro (nic ve zlém) . nejlepší bude když zajedeš na diagnostiku a zjistíš důvod
JOB
Wednesday 28 March 2007 - 22:04:35 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Jak píše Doktor. Jinak si myslím že v určitém případě může dojít i k poškození nějakých součástí vlivem používání vozidla v nouzovém režimu.Např. když bude problém se spalováním může to odnést katalizátor a určitě jsou i jiné možné scénáře. Vím že diagnostika něco stojí ale je to pořád levnější než oddělat ten katalizátor nebo něco jiného.
Záleží proč to v nouzovém režimu je a to zjistíš jenom přes PC

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

VGT
Wednesday 28 March 2007 - 22:31:24 Citovat
Host
Luba napsal ...

... svítí mi kontrolka diagnostiky motoru ... (OB 2.0 12V, 95)

Tak dvoulitr dvanáctivenil neznám, ale pokud je to motor X20XEV z r.95 tak u toho se dá vyčíst (vyblikat) paměť závad ECU svépomocí doma. Odkaz Po zjištění kódu závady budeš vědět víc (někdy to může být jen špatný kontakt v konektoru nějakého čidla na motoru).
Duffy
Thursday 29 March 2007 - 08:13:03 Citovat
Host
já se z týhle kontrolky asi zvencnu... Už minulej rok mi začla svítit, na diagnostice byla chyba čidla klepání motoru - vyměněno, svítila znovu doporučen kvalitnější benzín - tankováno, chvíli klid, svítila znovu výměna svíček, káblů, chvíli klid, svítila znovu inu kontroluju hadice sání a v pořádku, EGRko přeslepeno před rokem... Nechápu, proč to na diagnostice načte chybu a po její odstranění to pořád svítí... Někdy mi dá kontrolka třebas na týden klid, ale pak se mrška rozsvítí a šajní sv*ňa... Jináč pro upřesnění ta chyba zněla cca takto: chybný modul klepání motoru, vyměnit ECU (ani nechci vyslovit, jestli to bude výměna ŘJ ( ) Jediný v co doufám, je sobotní Niognostika ve Štokách, pokud se na mě dostane
JOB
Thursday 29 March 2007 - 08:17:51 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Duffy napsal ...

já se z týhle kontrolky asi zvencnu... Už minulej rok mi začla svítit, na diagnostice byla chyba čidla klepání motoru - vyměněno, svítila znovu doporučen kvalitnější benzín - tankováno, chvíli klid, svítila znovu výměna svíček, káblů, chvíli klid, svítila znovu inu kontroluju hadice sání a v pořádku, EGRko přeslepeno před rokem... Nechápu, proč to na diagnostice načte chybu a po její odstranění to pořád svítí... Někdy mi dá kontrolka třebas na týden klid, ale pak se mrška rozsvítí a šajní sv*ňa... Jináč pro upřesnění ta chyba zněla cca takto: chybný modul klepání motoru, vyměnit ECU (ani nechci vyslovit, jestli to bude výměna ŘJ ( ) Jediný v co doufám, je sobotní Niognostika ve Štokách, pokud se na mě dostane


Duffy nezoufej,mám podobný problém.Každý týden se mi rozvítí kontrolka diagnostiky nádrže a mě to pak stojí téměř dva tisíce.Občas je to levnější ale oto dřív začne znova svítit ?lola _;


Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Duffy
Thursday 29 March 2007 - 08:27:39 Citovat
Host
Job: tak kdyby to byl tenhle problém, to bych bral... Jsem z toho drobet zoufalej, páč se budu káry asi zbavovat a chci,aby to bylo vcajku - nejsem k*rva, abych to nějakýmu laikovi odpojil (žárovku) a prodal... __;

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2300 sec,0.1978 z toho dotazů.