• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Hl.brzdový válec - rozborka
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
šaman
Sunday 20 May 2007 - 18:54:50 Citovat
Host
Páno Opláci,kdo z vás už rozdělával a přegumičkovával hlavní brzdový válec ?? při delším soustavném brzdění pomaličku "propadá " pedál.
Chytrá kniha nic nepraví,jak dál za segrovkou...?? Několik marných pokusů a stále nic . Poraďte prosím..


[ Upraveno Sunday 20 May 2007 - 18:57:00 ]
Martas_
Sunday 20 May 2007 - 18:59:36 Citovat
Host
Brzdovej valec obvykle bejva poskozenej (vydrenej), nejenom "unavena" gumicka a oprava tim ze se vymeni gumicky nebyva dlouhodoba ....
šaman
Sunday 20 May 2007 - 19:03:42 Citovat
Host
Dík Martas,ale dávat hned 7,5tis za novej se mi moc nechce __;
Martas_
Sunday 20 May 2007 - 19:13:50 Citovat
Host
A mas zjisteno ze je to opravdu ve valci ?
Propadani pedalu muze delat i posilovac, podtlak, pokud by se ztracela kapalina i kde co jinyho ...
VGT
Sunday 20 May 2007 - 23:42:30 Citovat
Host
Sada "vnitřností" hlavních brzdových válců většinou obsahuje: 5 manžet, 3 pístky, 2 těsnění, 3 pružiny + nějaké drobnosti. V katalogu vidím sadu na Vectru A a Omegu A. Na Vectru B a Omegu B ji nevidím, jen celé brzdové válce. Prodávají se vůbec? Zkus zavolat Odkaz
šaman
Monday 21 May 2007 - 05:46:26 Citovat
Host
Martas, nekterá z gumiček propouští zpět a bohužel bez rozebrání to nepoznám která. Jak jsi psal "nahoře", sice se částečně vybrušuje i okolí pístku,ale guma je přece jenom měkčí a spíš se vyběhá.
Pokud se tyče posilovače,když odpojím hadičku od vývěvy ( mám ropáka ),tak má podlak,ale po nastartování se nechá brzdový pedál při silném tlaku prošlápnout a kapalina nikde po potrubí neuniká.Podle mě je vyběhaná těsnící manžeta v hlavním brzdovém válci.Ten však neumím rozdělat . Proto bych uvítal radu někoho,kdo s tím má zkušenost..
Je však možné,že je v provedení "nerozebiratelném". I když se mi podařilo i dopravní palivové čerpadlo rozebrat,vyčistit od jakéhosi písku a zase složit do funkčnosti.
VGT díky ,ale tam jsem volal a mají jen celý h.b.válec. Zdroj ND mám v Polsku.Poláci jsou v mnohém levnější
a gumiček mají v katalogu hodně,jen vědět rozměr.

[ Upraveno Monday 21 May 2007 - 06:00:42 ]

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2034 sec,0.1520 z toho dotazů.