• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Kolaps spínací skřínky
Přejít na stranu  1 2 3 4 [5]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
vrgada
Thursday 28 December 2006 - 19:42:33 Citovat
Host
Gratuluji, vidim auto uz zase stoji pred domem. Ma vubec smysl kupovat nejkaou spinaci skrinku, kdyz jsi ted odbornikem na startovani sroubovakem:-)
Tlumex
Thursday 28 December 2006 - 19:51:59 Citovat
Host
vrgada napsal ...

Gratuluji, vidim auto uz zase stoji pred domem. Ma vubec smysl kupovat nejkaou spinaci skrinku, kdyz jsi ted odbornikem na startovani sroubovakem:-)


Nech si to extremisto a radsi si prekontroluj mejla
vrgada
Friday 29 December 2006 - 07:21:49 Citovat
Host
Jeste by jsi to mohl predelat startovani na system Zetor. Jako dite jsem na nem o pradzdninach parkarat jezdil. To byly doby, kdy te nechal traktorista jezdit po poli i jako desetilete dite, pac si mohl u pivka dachnout pod stromem. Starej zetor se startoval tlacitkem a pak mel uzasnou vychytavku-rucni plyn pod volantem-takovej predchudce tempomatu, pootocil jsi takovou pakou a pak uz jsi mohl zasnene mzourat po krajine a jen drzet volant:-)
Tlumex
Wednesday 03 January 2007 - 16:46:52 Citovat
Host
Tak zaverecne shrnuti:

Popis zavady: Nejde nastartovat motor a po odpojeni baterie sviti palubka a kontrolky a blika ridici jednotka motoru!

Demontaz palubky:
Legend napsal ...

Odkrytovat plasty okolo volantu je celkem jednoduché. Otoèit volantem o 90° doleva vyndat šroubek, pak 90° doprava, vyndat šroubek, pak 3 šroubky zespoda, vyloupnout koleèko okolo spínaèky a oby kryty odejmout. Pak už zbývá jen odpojit konektor od spínaèky - vzadu jištìn plastovou packou a nakonec už zbývá odšroubovat 2 malinké šroubeèky a jde sundat elektrický spodek spínaèky.


Demontaz spinacky:
Legend napsal ...

Kryty volantu máš dole, takže teï už jenom vycvakneš páèku stìraèù a uvidíš na tìlese spínací skøíòky ze strany u volantu takovou malou dirku o prùmìru asi 3mm. Takže je pak potøeba strèit do spínaèky klíè, do té dirky dát 3mm velký imbus nebo tvrdý drát (celkem hluboko) a pak o kousek otoèit klíèek a souèasnì cpát imbus do dirky, až v jedné poloze klíèku im bus o nìco zaleze a zamáèkne packu, která je taky vidìt na fotce. Pak je spínaèka volná a dá se vytáhnout samostatnì ven.


Nasledne doporucuju prejit bud na startovani sroubovakem a nebo koupit bud neoriginal spinacku za 600 a nebo orginal od opla za 1500 podle car pasu. Trvalo jim to 3 dny a kupodivu mi tam pasuje i ten starej klic ?lola

Zaverem vsem preju aby tohle nikdy nemuseli resit je to dost neprijemne! Obrazky od legenda sou v diskuzi to sem semka nedaval.
rambo
Wednesday 14 February 2007 - 00:22:54 Citovat
Host
pred par dny se mi stalo neco podobneho jak pise hned na zacatku otocim klickem a ozyva se cvakani relatka pritom to dotet jelo, baterka nova, prijdu pozdeji a uz to slo zase nastartovat na druhy den uz vubec nic a roztahnout to slo, tak jsem prisel na to ze byl spatny starter tot cela zavada
z0diaC
Monday 20 February 2012 - 08:51:48 Citovat
Uživatel #1221
Registrován: Wednesday 08 August 2007 - 09:51:23
Příspěvků: 441
oživím téma .... začala mi blbout spínačka - jde nějak špatně otočit z polohy "bez klíčku" - ten momentl kdy se jakoby zatlačí dovnitř - buď to jde pocitem jakoby přes zub (nějakou překážku) nebo to nejde vůbec - musím se pohrát s klíčkem .... po překonání tohoto už jde otáčet spínačkou v pohodě .... otázka : bude to spínačkou a dá se koupit nová v Oplu nebo vzít nějakou z vrakingu a přeskládat ? - čím to je,že takhle blbne ? - jsou ochozené ty stavítka nebo klíč ? - ptám se jestli má cenu laborovat se starší spínačkou nebo rovnou objednat podle car passu novou .....

z0diaC
Vectra B caravan CD X18XE ´98 OFF
Vectra B caravan Elegance Y22DTR ´01 OFF
Corsa B X10XE 3D ´99 OFF
Corsa C Z12XE 3D ´00 SPORT
Corsa D Z12XEP 3D ´08 COSMO OFF
z0diaC
Monday 20 February 2012 - 10:17:34 Citovat
Uživatel #1221
Registrován: Wednesday 08 August 2007 - 09:51:23
Příspěvků: 441
tááákže spínačka u Odkaz stojí 3008,- - údajně jde jen celá spínačka s hliníkovou klíckou .... takže takto ne

z0diaC
Vectra B caravan CD X18XE ´98 OFF
Vectra B caravan Elegance Y22DTR ´01 OFF
Corsa B X10XE 3D ´99 OFF
Corsa C Z12XE 3D ´00 SPORT
Corsa D Z12XEP 3D ´08 COSMO OFF
Legend
Monday 20 February 2012 - 17:45:45 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Stačí koupit použitou s klíčem na vrakovišti a přeskládat na tvůj klíč, je to celkem jednoduchý

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
z0diaC
Monday 20 February 2012 - 18:55:04 Citovat
Uživatel #1221
Registrován: Wednesday 08 August 2007 - 09:51:23
Příspěvků: 441
takže co se tam na tom vlastně vychodí (opotřebí) ? - měl jsem za to,že ty planžetky,co se přeskládávají ...

z0diaC
Vectra B caravan CD X18XE ´98 OFF
Vectra B caravan Elegance Y22DTR ´01 OFF
Corsa B X10XE 3D ´99 OFF
Corsa C Z12XE 3D ´00 SPORT
Corsa D Z12XEP 3D ´08 COSMO OFF
vrgadaa
Monday 20 February 2012 - 19:49:12 Citovat
Host
nevim, co se vychodi, ale spinaci kino jsem zazil. Jel jsem zavezt brachu na letiste a ze jeste prifouknu gumy na benzince, zajel jsem do takoveho zalivu, kde byl kompresor a vysavac a u jsem neodjel a zablokoval to do druhyho dne. Nepomohly zadne babske rady, odkrytoval jsem to, koupal ve wedecku, maltil do toho kladivem-vse marno s klickem pohnout neslo. Nakonec to jelo na odtahovce do servisu. Tam to nejak utrhli a poslali k zamecnikovi na repas.
...
A za mesic totez se zamkem u ridice. Blbec jsem ho otocil do vodorovne polohy. Je to stara omega teoreticky odemknutelna i zamkem u spolujezdce nebo kombikovych dveri. Ovsem nesmi byt zamek v poloze vodorovne, pak to lze odemykat jen ze strany ridice. Ale to jde otevrit svepomoci, kladivo, poradny sroubovak (nejlepe hranaty, aby se dalo zapacit i nastrckovym klicem) a za dve minuty jste v aute. No a pak staci dat tam jinej zamek po rozdelani tapecu dveri.
...
Ale spinacku jsem vyrsesit opravdu nedokazal-doporucuji to spravit zavcasu

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 4 [5]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2459 sec,0.1946 z toho dotazů.