• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Kolaps spínací skřínky
Přejít na stranu  1 [2] 3 4 5
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
vrgada
Sunday 24 December 2006 - 10:16:42 Citovat
Host
Tak to opravdu cumim, priznam se, ze mne nenapadlo, ze spinaci skrinka je dalsi kurvitko s rizenou omezenou zivotnosti a ze se to vubec muze pokazit. Mno vypada to, ze me to jen utvrdi v mem rozhodnuti a nadale budu delsi cesty na dovolenou od 500km+ absolvovat neosobni dopravou. Predstava, ze se mi u Severniho more, nebo u Dubrovniku misto nastartovani rozblika cirkus kontrolek kvuli poddimenzovanemu spinaci je hooodne neprijemna.
...
Jinak byt tebou Tlumexi zajasam nad Legendovou nabidkou a nebudu vymyslet, jak utratit co nejvice penez pri oprave auta. Novy to auto stejne nebude a priste se ti zase vysere neco jineho, vzdyt je to jenom opel a to jeste omega (i kdyz v tvem pripade je to opravdu pekny a udrzovany auto:-)
RRAAFF
Sunday 24 December 2006 - 11:05:42 Citovat
RRAAFF
Uživatel #519
Registrován: Monday 19 December 2005 - 10:51:16
Příspěvků: 965
vrgada: Tebe ta Omega hodně zklamala co?
Jestli si chceš ale říct, že tvoje Omega na tom není až tak špatně, přečti se test Touranu na 100tkm, prý to v AutoBildu za posledních 20let neviděli. Aneb nové auto rulezzzz!! Hezký Vánoce
Odkaz

Určitě to bude v Autotipu brzo v češtině.

[ Upraveno Sunday 24 December 2006 - 11:06:38 ]

Opel Vectra B 1,8 16V sedan 307 000km, již není
Škoda Fabia Combi 70kW, 2023
vrgada
Sunday 24 December 2006 - 12:54:22 Citovat
Host
To neni presne, ja byl puvodne opravdu nadsenym zastancem znacky Opel a tohoto modelu obzvlaste po zkusenostech s ackovou omegou z 89. roku, kterou jsem koupil zcela nahodne bez jakehokoliv rozumoveho vyberu a kontroly odbornikem, protoze se nam v bazaru libila a naprosta spokojenost, krome koroze a nekolika drobnosti. Absolvoval jsem s ni spanile jizdy i pres 1000 km v jednom zatahu vcetne sviznych jizd po nemeckych dalnicich. No a jako logicke vypadalo, ze dalsi auto bude opet omega, tentokrat peclive vybrana, zkontrolovana mechanikem, namontovan nejmodernejsi sekvencni plyn a vsechno spatne, furt se neco sere plynem pocinaje zterelymi hadicemi konce. Chtel jsem ji prodat, coz vycitila a totalne klekla, ted uz sice zase jezdi, ale ja ji uz neverim a jak jsem zjistil, je to i prakticky neprodejne auto (za rozumny penize). Poridil jsem si proto veterana dualram s plynem, ale hodne zanedbanyho, takze se mi uplne vysral motor, stalo mne to 2 mesice prace (totalni rozborka a sborka ze dvou motoru) a uz jezdi a i kdyz ma skoro 300000km, tak si chci radeji nechat ten starej vergl a tu novou bych nejradeji vypakoval z domu anebo ji dojezdim do stavu vrakoviste.
...
Jinak k tomu odkazu, zalat leta automobilismu jsou devadesata leta, ted uz je to vsechno spotrebka. Precti si treba na tipcars recenzi audiny. Tam kritizuji, ze se po 100 000km vyzvejkaji vacky!!! a odejde hlava motoru, nechci nova ojeta auta. A priste uz nechci ani opla, doufam, ze dualram bude jeste dlouho slouzit a pak si zkusim dovezt podobnyho z rise, pripadne prechazim k japoncum
Tlumex
Sunday 24 December 2006 - 13:44:58 Citovat
Host
Vrgada: cece ja to auto chapu, spinaci skrinky se serou na vsem na firemni filcce se nam taky rozsypala to bylo humoru ?lola No ja jasat na legendovou nabidkou nebudu pac kdyz tahle vydrzela 12 tak kdyz to koupim novy tak doufam ze to par let zase vydrzi! Ja nezdilim tvuj pesimizmus k omegam, jednak nemam opravarskou pomstu V6 kdy musis odstrihavat kusy kastle aby ses k necemu dostal \ mimochodem oprava termostatu stala prace 200 \ no jako bonus si tam od amateru nechas dat sekvencni fstrikovani a paxe divis ze se to sere ?lola
Ja uz sem s omegou byl v chorvatsku 2000 km a bez sebemensiho problemu! A to sem nemel opravenou pulku veci co mam ted

[ Upraveno Sunday 24 December 2006 - 13:48:27 ]
RRAAFF
Sunday 24 December 2006 - 14:52:26 Citovat
RRAAFF
Uživatel #519
Registrován: Monday 19 December 2005 - 10:51:16
Příspěvků: 965
Já to zase ale celkem chápu, ono to dost zamrzí, že i přes mnoho péče se auto sere. Zatím jsem s Vectrou spokojen, všude dojela, taková auto klima po 9,5letech stále v pohodě pracuje, elektrika stále funguje přesně jak má včetně výbavy (alarm, BC)-poze oprava diodovýho můstku, parohy mám v pohodě, EGR nezaslepen funguje, otáčky nekolísají nebo minimálně když zapnu všechno(krokáč doteď nikdy nečištěn), takže zatím jsem optimista a Opla bych si koupil, tak snad to bude i tak nadále ta spokojenost s Vectrou.

Hm, tak teď jsem to tady napsal, tak doufám, že to nezakřiknu, zítra odjíždím na 10dní pryč a auto potřebuju. Vydrž Vectra vydrž . Tak snad to opravdu nezakřiknu, hezké Vánoce všem.

[ Upraveno Sunday 24 December 2006 - 14:54:08 ]

Opel Vectra B 1,8 16V sedan 307 000km, již není
Škoda Fabia Combi 70kW, 2023
JardaB
Sunday 24 December 2006 - 14:54:22 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Ja si taky nestezuju, ne ze by to byl nejaky drzak, ale se.e se to primerene. Nejaka spinacka by me ale nerozhodila, bych pospojoval draty a jede se dal _; Ale ted jsem se pustil do servisu rizeni a to je porod. No bude muset jeste slouzit, co koupim pak, to fakt nevim

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
vrgada
Sunday 24 December 2006 - 14:54:24 Citovat
Host
Se starou jsem byl v Chorvatsku 6krat, u Severniho more na konci Nemecka 2krat a vubec mne naivniho vola nenapadlo, ze by se tam snad mohlo neco posrat, ale jinak souhlas blbe jsem si vybral motor a korunu tomu nasadil tou LPG sekvenci a je mozne, ze me auto je v tzv normal opel stavu, ale ja mu uz neverim. Jinak Opel v tom samozrejme neni sam, to je takova ta nova filosofie automobilek, kupujte si nova auta, protoze auta starsi 5let jsou zrala do srotu, nebo se nedopaltite v servisech. Tady je ten odkaz na tu audinu
Odkaz
...
cituji
Asi nejpalcivejsim je problem vackovych hrideli, ktere se vydrou v hlave a tak ji vlastne znehodnoti. Oprava je nesmyslne draha a dily z vrakoist dochazeji, protoze pri prekroceni 150tkm je zavada takrka pravidlem
...
A to je tech 5 let provozu a muzete si koupit novy motor-tzv. audi naskok diky technice:-)

Anonymní
Sunday 24 December 2006 - 15:06:32 Citovat
Host
vrgada napsal ...

Asi nejpalcivejsim je problem vackovych hrideli, ktere se vydrou v hlave a tak ji vlastne znehodnoti. Oprava je nesmyslne draha a dily z vrakoist dochazeji, protoze pri prekroceni 150tkm je zavada takrka pravidlem
...
A to je tech 5 let provozu a muzete si koupit novy motor-tzv. audi naskok diky technice:-)


To je dan toho, ze dieselove motory se vykonem vyrovnaji resp. v nekterych parametrech prekonaji benzinove motory ovsem na ukor vydrze motoru coz byvala jedna z jejich nejvetsich deviz a i spotreba ktera byvala polovicni oproti benzinu uz neni zas o tolik nizsi.
vrgada
Sunday 24 December 2006 - 15:08:35 Citovat
Host
NO mozna uz ai ty Japonce ne, prave koukam na revolucni 8stupnovy!!! automat Lexus
Odkaz
a pak ctu
..
Použití hliníku místo oceli pro povrch zubu vedlo ke značnému snížení hmotnosti. Navíc jak náboj centrálního kola, tak spojky jsou nyní vyrobeny z hliníku, což snižuje hmotnost komponentů v každé skříni o 50 %.
..
a to bude urcite platit i o zivotnosti:-(
vrgada
Sunday 24 December 2006 - 15:25:48 Citovat
Host
Ten diesl az takovej zazrak proti benzinu nebude, protoze spotreba se pocita na litry paliva a litr nafty je tezsi nez litr benzinu a je v nem vice vyuzitelne energie, tolik z jednoho prispevku v diskusi na tipcars, chce to zjisit asi presne (vi nekdo?), ale pokud to napadne nase zakonodarce a budeme plati nikoli za litry, ale za vyuzitelnou energii, taka jak je to pri platbe za zemni plyn, tak se mozna budou priznivci ropaku jeste divit:-)

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3 4 5  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2032 sec,0.1538 z toho dotazů.