• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Výhled pri couvání v caravanu
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Jawet
Monday 27 November 2006 - 10:05:29 Citovat
Host
Otázka pro profíky možná smesná, me to však delá problémy. Když couvám s Astrou Caravan, tak couvám na zrcátka. Mám ale problém, že pokud stojí nejaké auto prímo za mnou, tak zadním oknem nevidím jeho cumák. Mé zadní okno je vysoko a jeho cumák nízko. Mám asi blbý odhad, protože vetšinou se bojím, že do nej narazím, pak vylezu ven a zjistím, že mám k nemu treba ješte metr. Dá se to nejak rešit, treba nejaké prídavné zrcátko? Couvací senzory se mi nechce montovat
Martas
Monday 27 November 2006 - 10:08:13 Citovat
Host
Jawet napsal ...

Otázka pro profíky možná smesná, me to však delá problémy. Když couvám s Astrou Caravan, tak couvám na zrcátka. Mám ale problém, že pokud stojí nejaké auto prímo za mnou, tak zadním oknem nevidím jeho cumák. Mé zadní okno je vysoko a jeho cumák nízko. Mám asi blbý odhad, protože vetšinou se bojím, že do nej narazím, pak vylezu ven a zjistím, že mám k nemu treba ješte metr. Dá se to nejak rešit, treba nejaké prídavné zrcátko? Couvací senzory se mi nechce montovat


To chce leta praxe nebo spolujezdce ... Ja "vzdycky" parkoval jen podle vnejsich zrcatek.
VGT
Monday 27 November 2006 - 10:25:55 Citovat
Host
Jo, boční zrcátka.
Když ani v nich není nic vidět a nemám tažnou kouli (tažné zařízení vyčuhující ze zadního nárazníku), tak couvám opravdu zlehoulinka, až cítím, že se nárazníky dotknou. Lehoučce - nenarazím do něj, dotknu se. (tato rada je nevhodná pro řidiče s malým citem pro spojku) Poté popojedu trochu dopředu.
JOB
Monday 27 November 2006 - 17:56:57 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695

Pro tyto případy se prodává taková panoramatická folie na zadní sklo ,je to taková lupa.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Yper
Tuesday 28 November 2006 - 07:37:56 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Jawet: ..dobře Ti tak. Jak tedy Tobě, tak všem, co řešíte podobný problém.
Tenhle problém při couvání odstraníte velmi jednoduchým způsobem - na sedačce si poposednete pootočením těla mírně vpravo (ve směru hodinových ručiček), pravou ruku položíte přes vrchol opěradla sedadla spolujezdce - slouží k mírnému zapření a stabilizaci trupu a pomocí krku otočíte vaší hlavinkou (opět ve směru hodnových ručiček) zhruba tak o 90°. No a pak už je couvání a zvlášť s Caravanem brnkačka, protože s Caravanem se couvá mnohem mnohem lépe než se Sedanem.
Kolmost skla pátých dveří, + zhruba 10 cm udává koncovou hranu auta, takže přesnost couvání je vysoká.
_;

Jinak pánové, já jezdil i s náklaďákem a tam jsem couvat na zrcátka musel, tam to byla nezbytnost, ale nechápu, že někdo takhle couvá s osobákem!

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Martas
Tuesday 28 November 2006 - 07:41:36 Citovat
Host
Yper napsal ...

Jinak pánové, já jezdil i s náklaďákem a tam jsem couvat na zrcátka musel, tam to byla nezbytnost, ale nechápu, že někdo takhle couvá s osobákem!


Ja to chapu u sedanu, ktery uz maj dneska tak vysokej zadek ze prez nej vubec nic nevidis a je jedno jestli couvas "naslepo" na zrcatka nebo na zadni okno.

No a asi to nejpodstatnejsi, fyziologicke vlastnosti tela ne vzdy dovoli se jako ty trenovany clovek za volantem "pohodlne" pootocit o 90 stupnu _;

[ Upraveno Tuesday 28 November 2006 - 07:42:32 ]
Legend
Tuesday 28 November 2006 - 08:25:25 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
JOB napsal ...


Pro tyto případy se prodává taková panoramatická folie na zadní sklo ,je to taková lupa.

Pro tyto účely se také montuje tažné zařízení...

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
Vodník
Tuesday 28 November 2006 - 08:57:47 Citovat
Uživatel #327
Registrován: Sunday 20 March 2005 - 08:45:51
Příspěvků: 732
Yper: skutečně, výhodou kombíka je, že kam vidíš, tam končí tvoje auto. Ale jinak se mi tebou doporučovaný (a v autoškolách vyučovaný) způsob couvání "na sůvu" velice neosvědčil u tak velkého auta, jakým je omega, protože absolutně ztrácím kontrolu nad levou stranou vozu. Takto se dá opravdu jen docouvat na rovno a do optimální vzdálenosti k překážce za vozem, ale nedá se tak manévrovat. Skutečně, až na stará kolena, hlavně na to levé, jsem se naučil v omeze couvat podle zrcátek a je to bezpečnější, než couvat "na sůvu".
Jawet: to se mi stává taky a nedá se proti tomu nic moc dělat, než kombinovat metodu "trénuj odhad" s metodou VGT "polib mi p*". Tu mám, mezi námi, nejraději, protože mám v zadu kouli. Mimochodem, v Paříži se tímto způsobem parkuje a vyjíždí z řady docela běžně. Auta tam dokonce často stávají nezabržděna a nezajištěna, aby se dala popostrčit. Na pražském sídlišti Prosek se tomu říká "parkovat na tlačenku".
VGT
Tuesday 28 November 2006 - 09:10:24 Citovat
Host
2 Vodník+Legend: vy dobytci. Asi si začnu dělat seznam lidí kteří si obtiskávají své koule do mého nárazníku!! (mluvím o autech, aby nevznikla mýlka)
Jednou do mě nacouval VW Golf synchro tažnou koulí (šla přes čelní masku přímo doprostřed mého chladiče)
Yper
Tuesday 28 November 2006 - 09:12:31 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Vodník+Marťas: ?lola _;
Můj příspěvek byl samozřejmě odlehčením, ale já jej používám - jen tento způsob, jako nejlepší a nedělá mi problém pro parkování jak vpravo, tak vlevo (v jednosměrkách).

Je to ale divné. Spíš bych řekl, že český národ, který má obecně jaksi křivější a ohebnější páteř, ža se najde tolik zástupců, kteří tvrdí opak!


Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1643 sec,0.1269 z toho dotazů.