• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Astra Clasic II - Caravan
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
OndraF
Saturday 04 November 2006 - 10:55:34 Citovat
Host
Zdravím, potřeboval bych poradit. Uvažuji o koupi nového auta Škodovku jsem kvůli ceně zavrhl, zvažuji R.Megane Grandur, nebo Astra Clasic II.(nová je už na mě drahá) Potřebuji kombika. Na 99% to vyhraje Astra, ale mám obavy z motoru. Doposud jsem měl 2x Vectru. Stará 1,6 super, teď se plácám s V.Caravanem 1,6 XEL, dovoz z N, ale nebyl dobrej kup.1L oleje na 800km a od toho se odvíjejí jen samé problémy. Spotřeba benzínu taky nic moc. Jinak výkon a jízdní vlastnosti super, pro si myslím, že by u Astry nemusel být rozdíl.
NA 90% chci benzin, ale nahlodává mě i diesel-mám strach z popojízdění.
1. máte někdo dobré zkušenosti s "novými" motory 1,6 twinport ? Nežerou taky olej ?
2. odpovídá udávaná kombi spotřeba 6,6 l ?
3. Co jízdní vlastnosti ?
4. popojíždím 3 dny v týdnu po městě, 2x v týdnu delší trasy, měsíčně najedu 3-4000 km, ale s 1,7 z dieslu mám strach z krátkých popojíždění. Cca po 2-3km. Máte někdo zkušenost i s tímto motorem ?

Děkuji za rady.
Martas
Saturday 04 November 2006 - 11:23:31 Citovat
Host
My jich mame par ve firme, vsechny Karavan s motorem 1,7 CDTi. Dilenske zpracovani a zatim i zavadovost je vyrazne lepsi nez u prvnich Polsky Classiku (Astra F) ale prece jen "originalni" Astra to neni. Spotreba oleje je myslim jeste unosna po 12000 km se rosvitila u nekterych aut kontrolka (vzhledem k tomu ze ne kazdy pochopi ze na olej je dobry se obcas kouknout) takze cca. 2l na 10 000 km, jizdni vlastnosti jsou totozne s "originalni" Astrou, a i mira hluku motoru a vibrace na volnobeh je k Astre primerena. Auta jsou asi rok a kousek stary najeto 30 - 50 tis km a rek bych ze vnitrni kraval (drnceni apod ...) je o neco vyssi nez u "originalni" Astry. Vsechny maji manualni klimatizaci ktera je dost slaba a jsou tam nejake VDO CD prehravace ale nikdo si nelame hlavu s tim ze neukazuje display. Nejvetsi problem byl prinutit prodejce aby auta mela central s dalkovym ovladanim.

Ja osobne bych si koupil 2 roky starou "originalni" Astru nez novou polskou, ale to je muj nazor.
OndraF
Saturday 04 November 2006 - 11:38:17 Citovat
Host
Clasiky jsou vyráběný v Polsku ? Z jetýho auta mám už dost obavy. Nerad bych se dohadoval někde v servisu , nebo v bazaru. Vyzkoušel jsem si na 2 autech, že se prodávají v momentě, kdy s něma není něco v pořádku.
Limitoval jsem se autem do 400t. a kombikem s N1 s odpočtem DPH.
Martas
Saturday 04 November 2006 - 11:45:50 Citovat
Host
OndraF napsal ...

Clasiky jsou vyráběný v Polsku ? Z jetýho auta mám už dost obavy. Nerad bych se dohadoval někde v servisu , nebo v bazaru. Vyzkoušel jsem si na 2 autech, že se prodávají v momentě, kdy s něma není něco v pořádku.
Limitoval jsem se autem do 400t. a kombikem s N1 s odpočtem DPH.


Vsechny Classiky (I. nebo II.) jsou delany v Polsku, proto jsou tak "levny".

Pozor na ten odpocet DPH, vetsina AG a vsechny AH co maji oddelenou "kabinu" od kufru (teda ty co mame my koupene jako funglovky uz s namontovanou "mrizi") jsou diky tomu 4 mistne a maji to i v malym technicaku !!!

[ Upraveno Saturday 04 November 2006 - 11:47:12 ]
RRAAFF
Sunday 05 November 2006 - 15:59:42 Citovat
RRAAFF
Uživatel #519
Registrován: Monday 19 December 2005 - 10:51:16
Příspěvků: 965
Tak ono třeba velmi drahé SUV VW Touareg je třeba z Bratislavy , takže ono se dneska už vyrabí všechno všude.

Jinak 4000km měsíčně (tj. 48tkm za rok), tam bych už asi šel do nafty. Krátký popojížďky tomu zase tak šíleně neublíží, akorát, že se asi v autě moc neohřeješ.


Opel Vectra B 1,8 16V sedan 307 000km, již není
Škoda Fabia Combi 70kW, 2023
Martas
Sunday 05 November 2006 - 16:04:15 Citovat
Host
RRAAFF napsal ...

Tak ono třeba velmi drahé SUV VW Touareg je třeba z Bratislavy , takže ono se dneska už vyrabí všechno všude.

Jinak 4000km měsíčně (tj. 48tkm za rok), tam bych už asi šel do nafty. Krátký popojížďky tomu zase tak šíleně neublíží, akorát, že se asi v autě moc neohřeješ.



Myslim ze i Passaty se delaji na slovensku, jenze je to furt to stejny auto, Astra a Astra Classic ma jiny jmeno protoze to je proste neco jinyho, ty auta nejsou uplne identicky a prvni Classiky (AF) byly otresny, my jsme je vsechny po pul roce prodali a nakoupili mnohem drazsi Astery G. Classic II. je o hodne lepsi ale proste original AG to neni.
RRAAFF
Sunday 05 November 2006 - 16:12:46 Citovat
RRAAFF
Uživatel #519
Registrován: Monday 19 December 2005 - 10:51:16
Příspěvků: 965
No tak jo, ono je to vidět už třeba na tom, že tam nejsou původní rádia apod. Starou Astru F classic neznám, G classic už na mě působil ale vcelku solidně.
Na druhou stranu, pokud se nepletu Astry H už mají síť canbus(Gčka snad ještě vedení drátama), v německu ESP támhleto, tohleto což zase může riziko poruch zvětšovat. A první kousky taky měly chybky-hlavně vrzání volantu apod.
Pokud se narazí na dobrou ojetinu, tak proč ne, ale za ty prachy bude už Astra H zase zřejmě po dvouletý záruce, což nevím zda je super, když narazí na blbý kus. U novýho aspoň 2 roky můžeš být trošku v klidu, navíc asi před půl rokem byla v HK vystavená a na skle měla nalepený záruka po 4roky (i když asi bude omezená 100tkm)

Ten CDTI 59kw zřejmě nebude závodník, ale má mít malou spotřebu a na takovýhle nájezd bych ho asi vzal, myslím, že k němu nejde akorát palubní počítač (pouze k 1,6TP)

[ Upraveno Sunday 05 November 2006 - 16:14:04 ]

Opel Vectra B 1,8 16V sedan 307 000km, již není
Škoda Fabia Combi 70kW, 2023
Martas
Sunday 05 November 2006 - 16:17:55 Citovat
Host
RRAAFF napsal ...

Pokud se narazí na dobrou ojetinu, tak proč ne, ale za ty prachy bude už Astra H zase zřejmě po dvouletý záruce


Ja nemyslel AH ta bude draha ale dvouletou posledni AG.
RRAAFF
Sunday 05 November 2006 - 16:23:48 Citovat
RRAAFF
Uživatel #519
Registrován: Monday 19 December 2005 - 10:51:16
Příspěvků: 965
Tak to bych radši ten classic, hlavně kvůli motorům, 1,6 nebude twinport a nemělo to naftu common-rail. Ne že by to byly zásadní nedostatky, ale...

Opel Vectra B 1,8 16V sedan 307 000km, již není
Škoda Fabia Combi 70kW, 2023
RRAAFF
Sunday 05 November 2006 - 16:35:34 Citovat
RRAAFF
Uživatel #519
Registrován: Monday 19 December 2005 - 10:51:16
Příspěvků: 965
Jinak tak mě napadlo, že na těch 400tKč by se dala s N1 Meriva 1,6TP, máš originál:-), na častější vystupování je lepší vyšší posez(líp se tam leze), slušnej rozvor. novější model.

[ Upraveno Sunday 05 November 2006 - 16:36:56 ]

Opel Vectra B 1,8 16V sedan 307 000km, již není
Škoda Fabia Combi 70kW, 2023

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2013 sec,0.1517 z toho dotazů.