• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
chladící kaplaina
Přejít na stranu  1 [2]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Václav GT
Saturday 25 March 2006 - 07:25:25 Citovat
Host
Chladící kapalinu zn.Paraflu (modrá) jsem měl v chladiči 15 let, nic nezamrzlo, nic nezkorodovalo, nic se neucpalo. Netvrdím, že je to správně, ale na druhou stranu výrobce čehokoliv vám vždy bude tvrdit, že musíte jeho výrobky kupovat co nejčastěji. (Dle reklamy v televizi si zásadně do pusy musíte dávat ne jednu, ale dvě žvýkačky - všimli jste si toho? )
To nemám z příruček, ale z praxe. Kdy že se to má měnit chladící kapalina? Po dvou letech anebo 3x měsíčně???
prtka
Saturday 25 March 2006 - 08:16:03 Citovat
Host
Václave..vidím,že se tě určitá poznámka dotkla ...v tom případě..to bych tu na te web ani nemohl vlézt
Brouček
Saturday 25 March 2006 - 08:52:54 Citovat
Host
Tak já nevím, ale já jsem jak do šáde,tak do Opla dal takovou nemrznoucí kapalinu,jakou jsem měl po ruce,tz. že jsem ji občas míchal,a nikdy se nic nestalo.Dle info dodavatele fridexu se můžou míchat různé barvy pouze od jednoho názvu,takže různé fridexi a různé maxigely,ale nesmí se míchat fridex s maxigelem.Barva tam je hlavně z toho důvodu,že když se zjištuje nepatrný únik kapaliny,tak je krásně zjistitelný pod Úv lampou.Podobně jako médium v klimě.
NIO
Saturday 25 March 2006 - 10:02:42 Citovat
Host
Musis rozlisovat kapalinu s rozlisenim G11 a G12
mezi G 11 se povazuje, zluta, modra . zelena.
G12 jedine cervena nebo ruzova to je jedno.

G11 se nesmi michat s G12 a naopak. Tvori se pak usazeniny v motoru a chladici.

pokud je v motoru tim myslim novejsi typy, ne napr Favorita atp. muze se po upnem vypusteni a vyplachu G11 pouzit G12.
macil
Saturday 25 March 2006 - 10:24:45 Citovat
Host
Ten výplach stačí destilkou? Auto som kúpil pred rokom a neviem aká stará tam ta kvapalina je, tak to chcem vymeniť celé.
KarelHanus
Monday 25 September 2006 - 10:29:26 Citovat
Host
Ahoj lidi....
tak jsem z toho jelen. NIO, mam VeBe 2.0 16V z roku 96 bez klimy a vyplachnuty motor 3x. A ted mam moznost dat do toho G12 zadara. Dat ci nedat a dat tam neco jinyho nejaky G48 nebo co to bylo za oznaceni.... a to uz neni zadara (teda za protisluzbu...)

Diky za odpoved a sry.... ted jsem si vsimnul, ze jsem v kategorii astra. ale ja to hledal jako G12... tak jeste jednou sry za OT
Martas
Monday 25 September 2006 - 10:43:42 Citovat
Host
KarelHanus napsal ...

Ahoj lidi....
tak jsem z toho jelen. NIO, mam VeBe 2.0 16V z roku 96 bez klimy a vyplachnuty motor 3x. A ted mam moznost dat do toho G12 zadara. Dat ci nedat a dat tam neco jinyho nejaky G48 nebo co to bylo za oznaceni.... a to uz neni zadara (teda za protisluzbu...)

Diky za odpoved a sry.... ted jsem si vsimnul, ze jsem v kategorii astra. ale ja to hledal jako G12... tak jeste jednou sry za OT


Kdyz to mas prazdny a vyplachnuty je jedno co tam nalejes (doba kdy Fridex vyziral u Favoritu tesneni pod hlavou uz pominula) ty kapaliny se jen nesmej michat mezi sebou.
KarelHanus
Monday 25 September 2006 - 11:10:06 Citovat
Host
Mucas gracias Martas... tak do toho jdu a uvidime co z toho bude.....
mam novy hladic a termostat neb mi bouchnul chladic v plastu....

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1793 sec,0.1388 z toho dotazů.