• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
chladící kaplaina
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
chose
Friday 24 March 2006 - 14:16:01 Citovat
Host
zdravím všechny, poradte mi jakou mám dolít do své astřičky G chladící kaplinu, koukal jsem že už jí mám pod minimem a má takovou růžovouoranžovou barvu. bohužel nevím typ, protože jsem auto koupil ze švýcarska. a ještě mám jeden dotaz, jestli se ředí chlad. kap. v nějakém poměru. díky za odpovědi.
macil
Friday 24 March 2006 - 17:58:11 Citovat
Host
Ja keď som potreboval doliať, tak než by som špekuloval, čo tam je, zašiel som do Opla a kúpil liter tej ružovej. Inú ani nemali, pred tým vraj bola nejaká zelená. Stálo to 140,-Sk. Pri riedení 1:1 je to tuším do -30.
Tiež mám Astru zo Švajcu, ale F-ko.
RBr
Friday 24 March 2006 - 21:00:31 Citovat
Host
Potěš pánbů!
Hodně to zjednoduším - pro jakákoliv auta se smí kombinovat všechny druhy. Jen se MUSÍ DODRŽET BARVA !!!!!
Takže zelená, modrá, zelenomodrá - to je OK. Jen nemíchat s červenou!!!!!
Proto je dělají v odlišných barvách.

[ Upraveno Friday 24 March 2006 - 21:14:08 ]
Vodník
Friday 24 March 2006 - 21:48:42 Citovat
Uživatel #327
Registrován: Sunday 20 March 2005 - 08:45:51
Příspěvků: 732
Já myslím, že nic nezkazíš, když chladicí kapalinu vypustíš a naliješ si novou, čerstvou, jen lehce (už na léto) naředěnou. Čistá práce, čistá hlava, klidný spaní za pět stovek (nejvejš).
macil
Friday 24 March 2006 - 21:53:23 Citovat
Host
No, on ten technik, čo mi to predával, sa ma pýtal, akú tam mám. Ja, že neviem, ale že zájdem pozrieť. Mal som ružovú. Keď som sa ho opýtal, či by sa niečo stalo, keby som zmiešal ružovú so zelenou povedal, že by to malo blbú farbu.
RBr
Friday 24 March 2006 - 22:54:15 Citovat
Host
Já jsem to předtím pochopil, že už jsi smíchal(!) kapaliny obou barev: pred tým vraj bola nejaká zelená......asi jsem to špatně pochopil - naštěstí pro tebe a tvůj motor

[ Upraveno Friday 24 March 2006 - 22:55:58 ]
macil
Friday 24 March 2006 - 23:05:49 Citovat
Host
Bolo to myslené tak, že Opel pred tým predával zelenú a teraz majú len ružovú.
A čo sa vlastne stane, ak sa zmiešajú? Teda okrem tej blbej farby.
RBr
Friday 24 March 2006 - 23:40:37 Citovat
Host
To je myšleno jinak, né že dříve byla jedna a teď se používá druhá.

Jak na to :
"...do modelů od 09/2000 se doplňuje pouze chlad.kapalina neobsahující silikáty - červenooranžová barva. Do modelů do 08/2000 doplňujeme pouze silikátovou kapalinu zelenomodrá barvy. Nikdy nemícháme kapaliny různých barev, jinak můžeme vážně poškodit motor".
Toto je z Jak na to pro Opel Omega, nevím zda časové rozhraní pro astry je stejné, ale to snad někdo doplní! Chci jen vysvětlit princip.

Každopádně zásada nemíchat tyto kapaliny platí pro všechny motory.
macil
Saturday 25 March 2006 - 00:00:51 Citovat
Host
Tak ja som z toho jeleň. Teda, rozumiem všetkému čo si napísal. Aspoň si to myslím. Dôležité je nemiešať. Ale...
Môžem naliať do motora r.v. 97 bezsilikátovú chl. kvapalinu? Samozrejme nezmiešanú so silikátovou.
JardaB
Saturday 25 March 2006 - 07:00:55 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
To by me taky zajimalo, ja mam zelenou v OB rv. 97, videl jsem ve stejnem rocniku i cervenou a taky spokojene jezdila. Pry je hlavni problem v gumovych hadicich, ta nespravna je pry nejak narusuje? Ale dalsi otazka je, jestli to resit a nevrazit tam proste ten typ, co tam je, ta cervena ma snad jedinou vyhodu v delsi trvanlivosti (zas je ale drazsi...)

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1944 sec,0.1603 z toho dotazů.