• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Cena servisu - řemeny, oprava hlavy
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
tatka
Saturday 07 January 2006 - 10:00:02 Citovat
Host
Zdar všem! Nemáte někdo zkušenost nebo alespoň představu ceny za výměnu řemenů, opravu topení a prasklé hlavy z důvodu úniku chladící kapaliny? Dal jsem auto do servisu začátkem týdne na výměnu řemenů (1.7 DTI) a při tom zkontrolovat, proč mi utíká chladící kapalina do kabiny. Zjistili neco praskleho u topeni a kdyz to pak rozebrali celé tak prý objevili prasklou hlavu. Auto jezdilo úplně normálně, jen jsem doléval chladící kapalinu, copak by se ta prasklá hlava neprojevila na jízdě? Hlava prý ale bude opravena za 4,5t, řemeny počítám 5t, něco spolknou díly toho topení. Myslel jsme tak do 15t materiál + něco za práci. Není to značkový servis, ale cenu prý vidí odhadem na 30t!!! Myslíte, že jsem zapomněl počítat nějakou součástku nebo že je ta práce tak zatraceně drahá? V novém roce je to fakt pěkná pálka... Díky předem za vaše poznatky.
Harri
Saturday 07 January 2006 - 10:19:45 Citovat
Host
Tak to mi přijde docela dost,koukal jsem na cenu dílů a sada rozvodů od SKF stojí 5500kč a radiátor topení neoriginál bez klimi 1300kč s klimou 2500kč,kompletní sada těsnění na hlavu včetně těsnění pod hlavu4000kč a co mě opravujou hlavy tak za vyvaření jednoho válce si berou 1200kč a 900kč tlaková zkouška,vše se zárukou!Takže do 15000kč i s opravenou hlavou a práce dle mě do 5000kč,Taže mi to přijde doopravdy poměrně dost
Buba
Saturday 07 January 2006 - 14:22:06 Citovat
Host
Hlavu ti ve slaném zavaří a přebrousí za 17OOkč. ted sem delal onegu B 2,5 td nove ventyli, brošení a zavaření hlavy, Tři kladky na drážkoví remen, dva remeny, cívka startéru, olej avšechny filtry, těsnění hlavy. material vysel na 17OOO. a práce 4OOO. tak nevím záleží na ceně dílu ale Třicet je hodně.
Gizmo_CZ
Wednesday 11 January 2006 - 11:46:54 Citovat
Host
No co já vím tak za 30tis se dá v pohodě sehnat zánovní motor 1.7 DTX pro Astru F z vrakoviště!! A dokonce i se zárukou!!!!!!!!!!!!!! Třeba Bystročice u Olomouce!!! Jednání dobrý nejsou s nima problémy ani při reklamacích!! Ověřeno!!
Václav GT
Wednesday 11 January 2006 - 12:18:30 Citovat
Host
Pro představu -Mike 4.srpna 05 psal: ...popíšu ti svou anabázi s hlavou, pravda s diesela, ale pro obrázek to stačí....vyhnila mi hlava okolo komůrky, což zjistili až v brusírně, ale prvotní bylo, že je prostě něco špatně.
1.navštívil jsem tedy nejprve prodejnu Auto Zralý, abych si tak trochu udělal přehled, co to vlastně bude stát.
cena za novou hlavu, ovšem bez ventilů atd., prostě jen odlitek cca.10tkč bez DPH
2. druh pokus Benet cars v Mratíně, hlava výměnou za 10tkč, prostě jim dáš starou, dostaneš repasovanou

v obou případech ji musíš sundat sám
3. brusírna na okraji Hovorčovic, cca.5km za Prahou, sem sem hlavu dovezl už sundanou, ať se podívají kde teče a jak je zkroucená.
našli právě tu díru pod komůrkou, dovezli do svařovny, opravili sedlo ventilu ( schořelo při svařování ) přebrousili dosedací plochu ( -0,2mm ) a vyměnili gufera na ventilech.
cena 4500,-
jasná volba ...o Srba servisu ani nemluvím, tam mi odhadem řekli 10tkč jen za sundání...
Mike
Thursday 12 January 2006 - 18:24:44 Citovat
Host
jj, souhlasí
teď o tom debatujeme o vlákno níž....
a dokonce jsem už zapoměl co to stálo
jsem myslel, že míň, no ještě že tu ta historie je
JardaB
Thursday 12 January 2006 - 18:44:49 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Je ale otazka, jestli ta opravena hlava bude stejne spolehliva, jako nova. Mozna bych to toho radsi vrazil tech 10 litru,, nez myslet na nejake opravene sedlo (tzn. aspon vymenene?) Ale je to otazka.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
JOB
Thursday 12 January 2006 - 18:51:51 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
JardaB napsal ...
Je ale otazka, jestli ta opravena hlava bude stejne spolehliva, jako nova. Mozna bych to toho radsi vrazil tech 10 litru,, nez myslet na nejake opravene sedlo (tzn. aspon vymenene?) Ale je to otazka.

No já myslím že se hlavy spravujou celkem v pohodě,já jsem dokonce nechával vařit litinovou na Ford Explorer a zatím drží.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Mike
Thursday 12 January 2006 - 19:01:33 Citovat
Host
jenže v jednom případě, tedy nový odlitek, dáš 10tKč jen za korpus, + prachy za přendání
ve druhým případě máš za 10tKč hlavu jen repasovanou, tzn. původně třeba horší než ta tvoje.

mě tam chlapi ukazovali, že každá hlava má takový nálitek, kam až je možné jí brousit, i po přebroušení je tam pořád dost materiálu
u mě vznikl problém v tom, že jsem podle všeho hlavu málo dotáhl, ty údaje v Etzoldovi jsou dost drastický, no a po roce to opět žere vodu.

do oleje nejde, ani to olej nežere, jen mizí voda, ale teplota nestoupá, všechno se drží jak má, startuje taky v pohodě.
Anonymní
Thursday 12 January 2006 - 21:44:55 Citovat
Host
Mike napsal ...
jenže v jednom případě, tedy nový odlitek, dáš 10tKč jen za korpus, + prachy za přendání
ve druhým případě máš za 10tKč hlavu jen repasovanou, tzn. původně třeba horší než ta tvoje.

mě tam chlapi ukazovali, že každá hlava má takový nálitek, kam až je možné jí brousit, i po přebroušení je tam pořád dost materiálu
u mě vznikl problém v tom, že jsem podle všeho hlavu málo dotáhl, ty údaje v Etzoldovi jsou dost drastický, no a po roce to opět žere vodu.

do oleje nejde, ani to olej nežere, jen mizí voda, ale teplota nestoupá, všechno se drží jak má, startuje taky v pohodě.



A kde ta voda teda je??? nezjistil jsi to kam to teče?? že by přímo do spalovací komory??

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1622 sec,0.1226 z toho dotazů.