• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
2,5i automat - cukání při 80km/h
Přejít na stranu  1 2 [3] 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
hm
Tuesday 03 January 2006 - 13:39:38 Citovat
Host
rene to ste mohl rovnou říct že chcete neco silnejsiho ze to houby jede a nevymlouvat se na koupi pozemku.......
Roman
Thursday 05 January 2006 - 19:09:56 Citovat
Host
Hm, tak tohle mě přesně dělá taky.
Měl jsem 2.5 V6, ale polámal se a já koupil 3.0MV6 a nechal jsem to celý rozmontovat zrepasovat a namontovat do omegy. Předtím jela normálně, automat tichounkej, prostě paraáda. Po velkých problémech s elektrikou atd. se nakonec asi po 2měs. auto konečně rozhodlo jezdit. A můžu říct, že je to oproti 2.5 hoooodně velkej rozdíl ! ALE ! Přesně kolem 80km/h se roztřepe volant, rozvlní se auto a mám z toho dost dresnej pocit. Byl jsem u kamoša v pneuservisu, shidit kola, převážit elektrony a vše v naprostém pořádku. Jsem domluven na servis, ale když vidím, že nejsem sám tak mě zajímá, čím to je. Automat vylučuji, ze dne na den se to nemůže bez příznaků takhle chovat a navíc je to fakt jen u těch 80km/h. Zatím jsem s tím nejel víc jak 180km/h, protože nemám kde to vyzkoušet, ale nikde jinde už to neiudělalo.
Roman
Thursday 05 January 2006 - 19:16:51 Citovat
Host
Jsem to po sobě přečetl a stydím se za sebe

Jen upřesnění - měnil jsem motor 2.5 za 3.0 a ten 3.0 byl z vrakoviště jakopolomotor a ten šel celej rozebrat a repasovat. Auto je furt jen jedno stejný.

A ještě jeden poznatek k tomu cukání. Pozroval jsem to, že to cukání může být i z motoru, který zařadí větší stupeň, ale motor začně sám pocukávat (třeba svíčky) a to se přenáší na celý auto.
Nevím nechám to odborníkům přes motory.
Rob 2
Thursday 05 January 2006 - 19:31:28 Citovat
Host
Roman: Zkus se podívat po kul. kloubech tyčí řízení. Mě se rozvibrovávalo auto ve vertikální rovině. Do volantu nic, a až když si s tím nevěděl nikdo rady, napadlo mě podívat se po odvalujících se kolech. Sice jsem vypadal, jako když opilec blije z okna, ale závadu jsem našel. Rozvibrovávalo se mi LP kolo. A znovu opakuji: Do volantu ani ťuk.
X3
Thursday 05 January 2006 - 19:35:04 Citovat
Host
Nam auto cukalo pri urcity rychlosti jednou taky - a nakonec to byla spatna geometrie a z toho duvodu blbe sjety gumy... Nechali jsem udelat G a pak prohodili predni gumy za zadni (na zkousku) a prestalo to - predtim v urcity rychlosti (taky kolem 80) se to docela trepalo, automat to nemelo, byl to Ford Ka
Rob 2
Thursday 05 January 2006 - 19:36:40 Citovat
Host
Ale blbnu... V horizontální rovině. Ve vertikální by to byly nejspíš KO tlumiče. Škoda, že nejde příspěvek opravit. Nebo jde? Asi půjdu spát, neb toho už mám dnes nějak moc. &|
JardaB
Thursday 05 January 2006 - 19:42:53 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Me to dela obcas taky, mam 3.0 v manualu, a prikladam to vulim cepu na rizeni a spodnim kulaku, Na jare to prijde vymenit, tak uvidim. Ale u me to nezalezi ani tak na rychlosti, spis na povrchu vozovky.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
bruno2
Friday 06 January 2006 - 09:53:16 Citovat
Host
mě to dělá na 2.5TD když udržuju ustálenou rychl. kolem 80-90km-začně vibrovat řaď páka a celý auto.jakmile ale přidám a motor začne táhnout přestane to...
Rob 2
Friday 06 January 2006 - 18:20:00 Citovat
Host
bruno2: Tak tady bych asi šel po uložení kardanu, příp. silentblocích motoru. Pokud se vibrace mění vlivem akcelerace/decelerace, tak je chyba někde v poháněcím ústrojí. Mě to dělalo nezávisle na otáčkách i akceleraci a auto se prostě občas rozvlnilo jako had - bočně. Proto jsem hledal problém na podvozku. PS: Ten volný kloub nešel poznat ani zataháním za kolo nebo lehkým pohybováním volantu. Vše se takto jevilo OK nehledě na již zmiňovanou skutečnost, že do volantu to za jízdy ani nekleplo! Tvrdit mi toto někdo, tak bych si myslel, že má tak 3‰ _s103
Robox
Saturday 07 January 2006 - 12:07:27 Citovat
Host
Automaticke prevodovky opravuje i firma v Ostrave.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 [3] 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2136 sec,0.1632 z toho dotazů.