• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Brzdové systémy - výrobci
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Majkie
Monday 31 October 2005 - 14:54:54 Citovat
Host
Zdar,
na dovolené jsem zjistil, že mám hin zadní kotouče, jeden nějak kope, jsou už tenoučké jak lázeňské oplatky.. no prostě mě čeká výměna.

Právě na té dovolené mi povídal jeden mechanik, že až to budu kupovat, mám trvat na značce Ferodo. Že prej už ani Brembo není co bejvalo, origo Opl prej je zajíc v pytli - předraženej zajíc v pytli. Prej je dneska jediná záruka v kvalitě u Feroda. Co si o tom myslíte??

Ferodo x Brembo x Lucas
Dík.
prtka
Monday 31 October 2005 - 15:03:42 Citovat
Host
A co třeba ATE..podle mě dost chválený i tady na Renbau a cena ještě o nějakou kačku levnější než třeba Feroda
<span class='smallblacktext'>[ Upraveno Po říj 31 2005, 03:09 ]</span>
Majkie
Monday 31 October 2005 - 15:27:58 Citovat
Host
Na tohohle výrobce jsem zatím nenarazil. Víte, spíše mě zajímá kvalitativní srovnání. Zda to u takových firem můžu vypustit z hlavy, páč nejezdím 300 z místa, 200 v městě.. a při normálním ježdění to nijak nepoznám.. Nebo naopak máte zkušenosti, z doslechu víte, že tydle jsou ksind, co praskaj.. tyhle ne..
Ještě jednou dík.
rojack
Monday 31 October 2005 - 17:24:45 Citovat
Host
Hoši, co mi poradíte?
V oplu VB musím na zabrždění vyvinout podle mě dost velký tlak na pedál. Zabírá sice už od shora a asi v půlce zdvihu je to max, ale šlapu na to jak blázen (a to nejsem hubeňour). Zezačátku mě to nepřišlo (mám ho 3 týdny), ale pak jsem sedl do služební Oktávky a málem jsem si rozbil nos. Sotva jsem položil - fakt jenom položil - nohu na brzdu a už jsem letěl dopředu. To je teda taky nanic, ale přesto si myslím, že by to na VB mělo jít nějak vyštelovat, ne?
Jirka OB 2,5TD
Monday 31 October 2005 - 17:54:43 Citovat
Host
rojack napsal ...
Hoši, co mi poradíte?
V oplu VB musím na zabrždění vyvinout podle mě dost velký tlak na pedál. Zabírá sice už od shora a asi v půlce zdvihu je to max, ale šlapu na to jak blázen (a to nejsem hubeňour). Zezačátku mě to nepřišlo (mám ho 3 týdny), ale pak jsem sedl do služební Oktávky a málem jsem si rozbil nos. Sotva jsem položil - fakt jenom položil - nohu na brzdu a už jsem letěl dopředu. To je teda taky nanic, ale přesto si myslím, že by to na VB mělo jít nějak vyštelovat, ne?

Skus prohlídnout hadici od motoru k posilovači,jestli netěsní tak posilovač nefunguje jak má.Každopádně nesrovnávej brzdy u koktávky s Oplem.Oktávka je má předymenzovaný a mě osobně víc sedí Opel.
prtka
Monday 31 October 2005 - 18:04:49 Citovat
Host
rojack..nic nemusíš prohlížet zalistuj v poradně a x členů tam přesně popisuje..viz Yper..všechny síly a podsíly je to totiž kontrast VeBe a VW...u Oktávky na tom se každý shodne ,že brzdy jsou předymenzované..a představ si na ledě..vždyť ABS musí být pořád v činnosti ,jinak si to ani neumím vysvětlit...u Oplu je to prostě tak ,musíš víc přitlačit...prostě brzdí dobře ,ale musíš vyvinout větší sílu na pedál...s tím se musíš smířit
Tom
Monday 31 October 2005 - 20:31:54 Citovat
Host
Zvyknout si na brzdy v Octavii a Fabii není nejmenší problém. Sám jsem střídal téměř rok Fabii RS s Astrou G a jediný problém který jsem měl bylo to, že po přesednutí z Fabie do Astry jsem měl pocit, že to auto absolutně nebrzdí. Rozhodně se nekonají žádné hororové scénáře se stále spuštěným ABS...
oplík
Tuesday 01 November 2005 - 14:07:35 Citovat
Host
S fábií RS ani oktávkou jsem nejezdil, ale mně přijdou brzdy v astře G dostatečně dimenzované a jejich nástup až příliš ostrý (mám kotouče na všech kolech). Dříve jsme měl renaulta a teď mám pocit, že proti oplu nebrzdil vůbec.
dada
Tuesday 01 November 2005 - 20:14:51 Citovat
Host
no vidíš já měl megana a brzdil výrazně....řekl bych lehčeji. Nevadí mi to, jsem silný klučík...
Prazdroj
Tuesday 01 November 2005 - 23:37:16 Citovat
Prazdroj

Uživatel #419
Registrován: Monday 29 August 2005 - 22:19:11
Příspěvků: 827
Dal jsem zadní kotouče feroda a velká spokojenost. Neubejvaj najeto mam 60 000Km na těch kotoučích. mislym si že když nejezdíš brzda plyn tak je jedno co koupíš. Já osobně bych nešel do opláckejch originálů kvůly ceně. Kupoval jsem je u Kelyho i s destičkama.

Západní čechy, Škoda 100, Škoda 105,Daevo,Matiz,Astra G, Kadett, Zafira, Vectra A, Vectra B,Pegot Boxer

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1913 sec,0.1539 z toho dotazů.