• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Kouří!!!
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Georges
Wednesday 21 September 2005 - 11:13:29 Citovat
Host
Zdar!Prosím o radu,asi před měsícem jsem koupil Astru Combi 1,6 16V motor X16XEL.Pro jistotu jsem vypustil olej+filtr+jsem si nechal změřit tlaky ve válcích,a nakonec také pro jistotu jsem nechal vyměnit rozvoďák,protože" tachometr" měl najeto 87000km,a servisní knížku to nemá.Vše v pořádku,ale při stání auta stačí 2 dny,se po nastartování kouří z výfuku jako o závod,zřejmě to také bude asi žrát olej,bohužel jsem najel po výměně oleje asi jenom 300 km tak to zatím nepoznám.Ale vypadá to že při delší době stání někudy proteče olej do válců,po asi 5 km se to ustálí a už to nekouří.Prosím o radu,a kolik si mám asi připravit?Díky
Mascote
Wednesday 21 September 2005 - 13:23:11 Citovat
Host
Zdravim Te,
taktez jsem stastny majitel uvedeno motoru. Pri koupi v bazaru (VyberAuto) jsem s nim najel cca 1500 km. Pak mi to zacalo pomerne dost kourit pri startech, zajel jsem na premereni tlaku a byly 9,9,9,5. Promptne jsem zavolal prodavajicimu bazaru a nahlasil to jako skrytou vadu. Vzhledem k tomu, ze jako kupujici mas ze zakona 6 mesicu zarucni dobu na skryte vady. Bazar provedl prekrouzkovani, tlaky mam 10,10,10,10 ale vzhledem k tomu, ze jsem jim nekoukal pod ruce, tak bohuzel nejsem zatim schopny rici cokoliv o kvalite jejich provedene prace. Zatim mam najeto cca 3000 km a oleje jsem doleval cca 1 litr. Zatim cekam co to bude delat, zda si krouzky sednou.

Tobe doporucuji v pripade, ze zjistis neco obdobneho, uplatnit reklamaci.

P.S. Na 4. valci jsem mel zapecene krouzky.

Hodne stesti.
Anonymní
Wednesday 21 September 2005 - 20:45:04 Citovat
Host
Mám stejný problém koupil jsem astru a auto mi taky žere olej a kouří. Platil jsi něco ještě bazaru
Popiš jak jsi uplatnil reklamaci
riwal
Thursday 22 September 2005 - 06:51:41 Citovat
Host
Těsnost a gufera na ventilech, prťka by vám moh vyprávět co.
Anonymní
Thursday 22 September 2005 - 07:51:17 Citovat
Host
Jó, to už mám naštěstí za sebou, má VB 1.6-16V byla tímto taktéž nemocná. Měl jsem najeto 140 t.km, žrala olej, kouřila. Odtranění závady : výměna gufer na dříkách ventilů, dále jsem měnil všechny písty (malé písty, kroužky něměly šanci urdžet olej), překroužkovat, udělat hlavu,dále jsem měnil ventily, k tomu nějaké to těsněníčko. No přišla ta sranda na cca 50 t.kč i s prací. Teď je to O.K. Možná se vejdete do slušnější cena ale fakt je to ,že to chce nechat udělat motor, bo pak se na to začnou časem nabalovat ostatní závady. A vůbec když dolejváš polosyntetiku tak to taky není levná záležitost. K tomuto autu (motoru) by při při koupi měl dostávat zákazník sud oleje zdarma. Třeba se tohoto nápadu některý prodejce chytí. Nu dost srandy, chlapi držím palce...
Mascote
Thursday 22 September 2005 - 08:56:37 Citovat
Host
Anonymní napsal ...
Mám stejný problém koupil jsem astru a auto mi taky žere olej a kouří. Platil jsi něco ještě bazaru
Popiš jak jsi uplatnil reklamaci


No udelal jsem to uplne jednoduse, mel jsem papir od Zraleho (jak vypadaji tlaky), zavolal jsem do bazaru a nastinil jim situaci. Byli velmi ochotni, rekli, ze mam dovalit auto a za cca 14 dni jsem si pro nej jel. Proste tak, jak jsem jiz rekl 6 mesicu zarucni doba na skryte vady, z toho se nikdo nevykrouti.. Sice samozrejme meli ve smlouve napsanu alibistickou vetu, ze stav vozidla odpovida stari a poctu kilometru. Nicmene jak jiz tady bylo receno, muzou to byt "O" krouzky na ventilech. Nech si premerit tlaky a uvidis.
riwal
Thursday 22 September 2005 - 09:06:14 Citovat
Host
Tywe 50 papouchů - no to bych se na to vy.....
Petr 1
Friday 23 September 2005 - 19:11:47 Citovat
Host
Nevíte někdo kde měří rozumně tlaky na Diesely.
Petr 1
Friday 23 September 2005 - 19:13:27 Citovat
Host
v Praze

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1985 sec,0.1531 z toho dotazů.