• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Zafira - proč zhasíná motor?
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Ruda G.
Friday 26 August 2005 - 12:54:02 Citovat
Host
Zdravím všechny,

Mám následující problém. Mám Zafiru, 16v16 (benzín), ročník 2001.
Začalo se mi stávat, že autu najednou chcípne motor, bez viditelné příčiny.
Začalo se to stávat pozvolna (cca 3x během posledních 2 měsíců), ale před týdnem se to začalo projevovat docela akutně. Podivné na tom je, že to auto třebas 2 dny jezdí bez potíží, a pak najednou (bez viditelné příčiny) začne znovu motor zhasínat. Pokud se potom nastartuje, zhasíná zase, dá se sice udržet naživu, ale jen při vyšších otáčkách (takhle jsem musel dohrkat do Opel servisu).

V tom Opelu se "domnívají", že to je špatnej katalyzátor (je pravda, že je opravdu už skoro vymletej) a napadaná keramika z katalyzátoru ve výfukovym potrubí (který údajně může bránit plynům v odchodu). Na diagnostice jim to nic jinýho nenormálního neukazuje.

Výfuk vyměnili, pročistili to (decarbon), katalyzátor je tam opravdu jen do počtu (což by snad ale nemělo vadit), ale stává se to dál.

Nemáte někdo nápad, v čem by ta podivná závada mohla být? Napadají mne palivové čerpadlo, možná elektronika. Ale jsem naprostý laik, snad poradí někdo tady. Předem děkuji za všechny rady a nápady.

Ruda G.
riwal
Friday 26 August 2005 - 13:37:56 Citovat
Host
A ten kat vyměnili taky ?
Potom klapka nebo krokáč - vyčistit něčim co rozpouští karbon.
Anonymní
Friday 26 August 2005 - 13:46:41 Citovat
Host
Katalyzátor jsme zatím neměnili, novej prej stojí bratru 30KKč. Zatím bysme to nechali bez něj (prý to nevadí, dokonce prý by to motoru mělo přidat trochu výkonu), a časem snad seženu nějakej z vrakoviště nebo na inzerát za nejaký rozumný korunky. Nějakej ten dekarbon prý dělali taky (pokud je to to, cos myslel).

Docela to vypadá, že si s tím moc nevědí rady, třeba tu načerpáme nějaký nápady...

Díky
riwal
Friday 26 August 2005 - 13:52:38 Citovat
Host
No tak to je tim katem, pokud ho budeš kupovat origo Opel, tak to je tahle pecka, ale dá se shnat novej třeba od Bosalu apod. v ceně od 10 000 do 13 000. Pokud kat vyndáš na technický máš smůlu.
riwal
Friday 26 August 2005 - 14:27:13 Citovat
Host
Ten kat najdeš třeba tady Odkaz
Anonymní
Friday 26 August 2005 - 15:05:37 Citovat
Host
V tom servisu, kde to mám teď (ale i v Oplu, kde jsem byl nejdřív), tak shodně tvrdili, že to tím katem být nemůže, že tam být nemusí, sice neprojdu emisema, ale jinak tam je prý úplně nanic. Já tomu nijak výrazně nerozumím, ale taky se mi zdá, že by tam být nemusel. Nerad bych teď kupoval něco za 10 nebo 30KKč (pokud bych si nebyl jistej, že to pomůže).

Ještě vás napadá nějaká jiná možná příčina?

Díky,
Ruda G.
freez
Friday 26 August 2005 - 15:17:51 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
Rudo G:Tam nejde až tak o to jestli tam ten kat je nebo není akorát bez něl neprojdeš technickou,a ještě nemáš za katem ještě jednu lambdu ?,jde spíš o to že když je ten kat v čudu tak průchod spalin není optimální a to je ten problém takže než abys měl na autě rozesranej kat tak to tam radši neměj žádnej.

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
Anonymní
Friday 26 August 2005 - 17:40:46 Citovat
Host
Ještě jedna otázka, teď mi volal chlapík ze servisu, kde to mají, že si myslí, že je to EGR ventil (jako laik mám jen mizernou představu, o čem to mluví). Myslíte, že by to mohlo být to pravé?

Díky za názory,
Ruda G.
Anonymní
Monday 29 August 2005 - 09:35:39 Citovat
Host
Ahoj, podle vzoru "tonoucí se stébla chytá", zkusím se při pondělku zeptat ještě jednou, myslíte si, že by to mohl být ten EGR (viz předchozí příspěvek)?

V sobotu jsem si pro auto byl, sice to od tý doby jede, ale pač je sa závada projevuje(-ala) spíš náhodně v čase, budu nějakou dobu jezdit v pěkný nejistotě.

Díky a všem přeju pěknej tejden.
Ruda G.
biL
Monday 29 August 2005 - 10:32:33 Citovat
Host
o EGR u tady toho je napsáno kvantum, zkus zahledat v poradně, ať víš alespoň o čem je řeč.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1707 sec,0.1371 z toho dotazů.