• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Zafira - proč zhasíná motor?
Přejít na stranu  1 [2] 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Marian
Tuesday 30 August 2005 - 11:21:22 Citovat
Host
Vcera sa mi stalo presne to iste, 2x po sebe. Mam Zafiru, 2000, 1.816V XE1, nabehanych 204000 km (tesne pred servisnym intervalom). Vcera mi motor zdochol pocas jazdy v kolone (nestal som) a druhy raz po ubehnuti dalsich 160 km pri jazde dole kopcom. Kedze mam automat, nedokazem presne urcit, ci tam bola vrazena rychlost, alebo neutral.
Kedze v Bratislave su absolutne strasne servisy Oplu, mohol by mi niekto, prosim, spisat presny zoznam toho, co vsetko treba nechat skontrolovat (teda co vsetko moze zdochnutie motoru sposobit)? Moc dakujem.
riwal
Tuesday 30 August 2005 - 12:08:46 Citovat
Host
Pokud je to EGR, tak vyčistit a zaslepit, je to jednoduchý.
Anonymní
Tuesday 30 August 2005 - 12:16:23 Citovat
Host
Zkusil bych dotahnout kostru od baterie na karoserii. Take je mozne ze je v nadrzi spatny benzin, ktery byl pajcnuty vodou, zkontrolovat pal. filtr.
Marian
Tuesday 30 August 2005 - 22:48:23 Citovat
Host
Dik za tipy. Situacia sa mi dnes vyvinula k horsiemu - motor zacal pocas jazdy vynechavat (nahly pokles otacok, pricom okamzite nabehnu spat - cuka s motorom), citim pokles vykonu a na asi 30 sec. sa mi rozsvietila oranzova kontrolka motoru, ale sama zhasla. Odporucani servisaci maju plno do konca buduceho tyzdna a ja som dostal odporucanie jazdit, kym to neklakne uplne, aby sme rychlejsie zistili, kde je chyba. Parada, tak teraz babo rad
riwal
Wednesday 31 August 2005 - 07:11:44 Citovat
Host
Hmm to vypadá na visící EGR.
Marian
Monday 05 September 2005 - 08:57:35 Citovat
Host
Takže pokračovanie: v sobotu som bol v Opli na diagnistike - hlasilo to vypadok dat z cidla teploty motora a chybu vahy vzduchu. Ukecali ma tam, ze je to 100% ucpana skrtiaca klapka. Vybrali ju, skutocne bola ucpana, vycistili a spolocne sme sa tesili ze mam problem za 900 Sk vratane diagnistiky vyrieseny. Vyrazil som zo servisu a po cca 30 km zacalo presne to iste - motor skrti, cuka a preblikava oranzova kontrolka. Musel som to auto potrapit 300 km cestou, celkom sa drzalo, ale poslednych 10 km pri navrate zdechlo uplne - motor mi asi 4x zdochol a kontrolka svieti nonstop. Takze dnes to davam servisakovi, aby sa pozrel na vsetko ostatne, vratane EGR...
Anonymní
Monday 05 September 2005 - 10:02:27 Citovat
Host
Ahoj,

tak jen pro informaci, u mne ten problem zatim skutecne odeznel vymenou EGRu, auto zatim jezdi, a tak to snad i zustane

Cau, Ruda G.
riwal
Monday 05 September 2005 - 10:19:22 Citovat
Host
Pokud EGR nezaslepíš, tak se to bude dříve či později opakovat. Pokud máš ovšem novější motor s dvěma lambdama, tak máš smůlu.
Anonymní
Monday 05 September 2005 - 12:15:45 Citovat
Host
Tak to vypadá, že mám smůlu (2 lambdy).
Proč myslíš, že se to bude opakovat? Ptám se, abych věděl, na co a proč se mám připravit..
Nedá se to nějak "obejít"?

Dík,
Ruda G.
riwal
Monday 05 September 2005 - 12:23:05 Citovat
Host
Dříve nebo později se EGR zase zanese karbonem a bude haprovat. Jedině že by si ho prevetivně jednou za rok pořádně prostříkal něčim co rozpouští karbon (třeba něčim na čištění karburátorů).

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1849 sec,0.1421 z toho dotazů.