• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Míchání nafty a benzínu
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Blackbird
Monday 18 October 2004 - 11:57:58
Host
Zdravím vąechny,
mam v kanystru plus v nádrľi mojí VeBe asi 80l letní nafty a potřebuju se toho zbavit do opravdové zimy. Kámoą mi poradil dotankovat na plnou nádrľ (60l) několik litrů benzínu (4-5l). Přijde mi to trochu radikální...
Co si o tom myslíte?
Dá se nafta prostě nechat v kanystru do jara?

Díky.
Anonymous
Monday 18 October 2004 - 12:12:07
Host
Do jara, to bych rozhodně nedělal. Jsou dvě řeąení - první je namíchat s benzínem (20%) benzínu 91 nebo koupit zimní aditivum do nafty aby se sníľila parafínová sloľka a v naftě se nebude díky nízké teplotě vysrázět parafín. To aditivum v podstatě není nic jinýho neľ ropný petrolej.
riwal
Monday 18 October 2004 - 12:12:48
Host
To jsem byl já.
Yper
Monday 18 October 2004 - 12:40:14
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Souhlas s Riwalem.To co máą v nádrľi dotankuj na plnou a nezapoměň koupit aditivum do nafty a klidně ho tam dej i trochu víc, neľ je údaj výrobce pro dávkování - nic nezkazíą. Kaľdopádně i kdyľ teď budeą jeątě jezdit na letní naftu, tak se nic moc neděje. To, ľe rafinérie jiľ vyrábí zimní (ale jeątě stále nikoliv tu pravou zimní) neznamená, ľe bys na tu letní nemohl jezdit - je to víceméně jen sichr rafinérií a pumpařů pro řidiče víkenďáky a kloboučníky, aby v nádrľích, aľ přijde opravdová zima neměli tu letní.Letní je MN -2. Přechodné jsou MN -5 a MN -10. První zimní je pak MN -22 a pro vojáky dokonce MN -35.
Aditivum jsou speciální chemikálie, které sniľují teplotní bod, při kterém se vylučijí parafíny (jako normální vosk na svíčky) a jsou rozpuątěné v hydrogenovaném petroleji. Jinak zimní nafta je vlastně nafta, jejíľ konec destilace není nad 370 C, ale jen do 370 C - tedy zhruba a laicky popsáno a jejíľ počátek destilace je posunut více do petroleje. Rozhodně bych vąak do nafty nelil benzín!!!! Ten ti sníľí Cetanové číslo, protoľe má sám vysoké tzv.oktanové číslo (opak cetanu) - stane se ti, ľe motor ztratí výkon - jo a bude asi víc řvát.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
LarryE
Monday 18 October 2004 - 13:14:35
Uživatel #192
Registrován: Friday 12 March 2004 - 15:07:36
Příspěvků: 217
Kdyľ jsem měl Vectru 1.7TD,přes zimu jsem vľdy na jednu nádrľ nafty dával 5l benzinu+0,5l oleje(mogul pro dvoutakty).Líp to chytalo a čerpadlo se líp mazalo.

LarryE
Chibama se človjek učý
Yper
Monday 18 October 2004 - 13:41:41
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
No vidíą a pak si vyber - co člověk, to jiný názor a zkuąenost. Já osobně, protoľe v palivech dělám, bych to neudělal, ale připouątím, ľe některé zkuąenosti, ač odporující vědě, mohou být fungující. Ale otázka zněla, zda kdyľ letní naftu naředím, budu ji pak moci provozovat i v zimě - já říkám ľe nikoliv.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
riwal
Monday 18 October 2004 - 13:56:22
Host
Souhlas s Yperem, rozhodně bude lepąí pouľít aditivum nebo petrolej. Benzín sice radí třeba Etzold, ale já bych to taky nedělal.
Anonymous
Monday 18 October 2004 - 14:13:56
Host
Díky za odpovědi,
i kdyľ si trochu odporují. Jde mi ale jen asi o 80l, tj. ani zdaleka ne 2 nádrľe, asi tam dám ten benzín:)
A pak budu jezdit na zimni naftu.
Blackbird
Yper
Monday 18 October 2004 - 14:59:33
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Jestli tyhle skoro dvě nádrľe (spíą 1+1/3)vyjezdíą během jednoho měsíce, tak tam nic nedávej. Je to zbytečné - leda bys bydlel někde na Sněľce a uľ tam byly mrazy.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Lib
Monday 18 October 2004 - 17:06:31
Host
Zimni nafta je jen do -22? No to se nedivim ze kdyz uhodi poradny mrazy tak jsou vsichni ropaci nervozni jak brezi vlk ...
Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2063 sec,0.1495 z toho dotazů.