• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Míchání nafty a benzínu
Přejít na stranu  1 2 [3]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Yper
Friday 22 October 2004 - 13:48:42
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Jsem proti míchání nafta+benzín, ale jako chemikovi, který dělá v palivech, mi to tedy nesedí. V samotné ropě je směs vąeho dohromady a i plyny a nic se neodděluje, to by popíralo anorganickou chemii. Kdyľ tady s prominutím něco poondíme a jde to pak zpět na přepracování, tak se to taky lije dohromady. V té lednici se tak akorát oddělí parafíny a spadnou na dno a ty mohou tvořit zákal, který se jeví jako rozhraní nafta/benzín.
Jinak souhlas s Riwim - namlelo se toho tady dost.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Anonymous
Friday 22 October 2004 - 17:08:15
Host
Zdravim, mám uľ několikátého ropáka,několikrát jsem přimíchal do nádrľe benzín a nic se nesrazilo ale kdyľ uľ auto nejelo tak jsem mu tim ani nepomohl.V současnosti mám Astru G 1.7 TD a v příručce výrobce doporučuje pokud není takzvaná zimní nafta, přidání motorového petroleje nebo bezolovnatý benzín(nejlépe normál) a to v poměru 80 - 20 % (0 aľ 9 st) a 70 - 30 % (-10 aľ -14 st) no a potom tzv. přísady pro zlepąení tekutosti. Mě se ale osvědčilo v zimě jezdit k jedné (a to osvědčené) čerpací stanici (já jezdim k Aralu)
Anonymous
Friday 22 October 2004 - 17:10:20
Host
Zdravim, mám uľ několikátého ropáka,několikrát jsem přimíchal do nádrľe benzín a nic se nesrazilo ale kdyľ uľ auto nejelo tak jsem mu tim ani nepomohl.V současnosti mám Astru G 1.7 TD a v příručce výrobce doporučuje pokud není takzvaná zimní nafta, přidání motorového petroleje nebo bezolovnatý benzín(nejlépe normál) a to v poměru 80 - 20 % (0 aľ 9 st) a 70 - 30 % (-10 aľ -14 st) no a potom tzv. přísady pro zlepąení tekutosti. Mě se ale osvědčilo v zimě jezdit k jedné (a to osvědčené) čerpací stanici (já jezdim k Aralu)
Anonymous
Saturday 23 October 2004 - 06:20:54
Host
Zdravim,mám uľ několikátého ropáka a párkrát uľ jsem benzín do nafty přidal a nic se nesrazilo,ale musí se přidat neľ filtr zamrzne potom uľ mu to nepomůľe jedině teplo nebo vyměnit filr.Posslední je Astra G 1.7 TD a v příručce se píąe pokud se nepouľívá tzv.zimní nafta je moľné přidání motorového petroleje, bezolovnatý benzín (nejlépe Normal) a to v poměru 80 - 20% (0 aľ -9 st) a 70 - 30% (-10 aľ -14 st.) ,nebo tzv. přísady pro zlepąení tekutosti.Podle mojí zkuąenosti je nejlepąí na zimu začít jezdit k čerpací stanici(nejlépe solidní - vyzkouąené) já jezdim k Aralu a zima je bez problémů.
riwal
Saturday 23 October 2004 - 17:55:50
Host
No a je to. Pat a Mat
EnRico
Saturday 23 October 2004 - 22:32:00
Host
Nalejt do nafty benzín radí i origo příručka od Opelu. U opelích DTL a DTH bych se toho fakt nebál. To nejsou "hypermoderní C-R" s hi-tech vstřikovačema a tlakem 1600 bar a víc.

Měl jsem Y20DTH a bral jsem v zimě jedině Aral. Jezdil jsem i při -28 na Č-M vysočině (zima 2001/2) a úplně v poho. Tedy měli Aralové naftu do -44oC. Prý arktickou, tehdy se ranní teploty drľely pod -20oC hodně dnů po sobě.

Starty byly pod -20oC sice se zvukem traktoru (asi to chtělo olej 0W-X a ne 10W-X), ale vľdy byly okamľité.
Přejít na stranu  1 2 [3]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2519 sec,0.1991 z toho dotazů.