• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra eletrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Check oil level
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Lada
Wednesday 06 April 2005 - 12:28:09
Host
Jesem novým majitelem Astry G X16XEL a na palubním PC se mi stále objevuje nápis "Check oil level". Poraďte prosím co dělat. Na rysce oleje jsou dvě plná. Děkuji.
Pavel
Wednesday 06 April 2005 - 12:45:02
Host
Nic jednoduąąího, neľ trochu dolít. On počítač je totiľ aľ moc starostlivej.
Yper
Friday 08 April 2005 - 12:09:22
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Vsadím boty, ľe se ti to nejvíc děje při jízdě v zatáčce nebo těsně za ní!
Takľe jsme zase u té tzv. metodiky správného měření hladiny olejové náplně.
1)Chce se to jednoznačně řídit pokynem výrobce o předepsaném mnoľství.
2) někdo olej dává podle rysky na měrce a to při dolévání.
3)pokud bych se tímhle řídil (bod 2), tak jsem na horní rysce nebo mezi nimi jiľ při nadávkování cca 4,8l, ale u mne je správná dávka (X20DTL) 5,5l !!!!
4) Důleľité ale asi je, aby za nastartovaného motoru, nebyla ta hladina vyąąí neľ je horní ryska. Souvisí to údajně s tlaky v klikové skříni a "moľná" i s tím, aby klika netloukla do hladiny za jízdy a moľná aby gufera na klice nepropouątěla olej např. do spojky...moľná ľe tak nějak?!
5) Někdo tuhle hladinu (a asi i správně) měří tak, ľe po vypnutí motoru počká krátkou chvíli (cca 2-3 min.) a pak změří hladinu oleje a případně doleje nový.
Já tohle neřeąím, ale leju tam oněch 5,5 l.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
maniac
Friday 08 April 2005 - 12:29:00
Host
Yper napsal ...
Vsadím boty, ľe se ti to nejvíc děje při jízdě v zatáčce nebo těsně za ní!
Takľe jsme zase u té tzv. metodiky správného měření hladiny olejové náplně.
1)Chce se to jednoznačně řídit pokynem výrobce o předepsaném mnoľství.
2) někdo olej dává podle rysky na měrce a to při dolévání.
3)pokud bych se tímhle řídil (bod 2), tak jsem na horní rysce nebo mezi nimi jiľ při nadávkování cca 4,8l, ale u mne je správná dávka (X20DTL) 5,5l !!!!

4) Důleľité ale asi je, aby za nastartovaného motoru, nebyla ta hladina vyąąí neľ je horní ryska. Souvisí to údajně s tlaky v klikové skříni a "moľná" i s tím, aby klika netloukla do hladiny za jízdy a moľná aby gufera na klice nepropouątěla olej např. do spojky...moľná ľe tak nějak?!
5) Někdo tuhle hladinu (a asi i správně) měří tak, ľe po vypnutí motoru počká krátkou chvíli (cca 2-3 min.) a pak změří hladinu oleje a případně doleje nový.
Já tohle neřeąím, ale leju tam oněch 5,5 l.

čus souhlas kromě bodu 2 - pněvadľ já mám x20xev měnil sem olej a do mého se lije podle knihy 4,25 litru já nalil 4,5 a měraka ukazovala přesně na nejvyąąí čárku tzn myslím si ľe se to dá podle té měrky dobře poznat ale u tebe nevím jestli nalijeą 4,8l a si uľ nahoře a máą tam lít 5,5 to je divné ale prostě já tam nalil 4,5 o 0,25l více a je to v pohodě nebo snad ne kdyľ zastavím nechám 2-3 min skapat a změřím tak je to na té nejvyąąí čárce na měrce....zatím
Yper
Friday 08 April 2005 - 12:51:01
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Bude určitě záleľet na typu motoru.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
klubo
Friday 08 April 2005 - 13:50:20
Host
měření oleje je u x20dtl záhada jako prase...kdyľ je motor studenej (ráno) tak tam mam cca 4-5cm nad horní ryskou!!! kdyľ to změřím po cca 5 minutách po chcípnutí motoru tak po prvnim vytaľení je měrka uplně suchá! a aľ po druhám zasunutí ukáľe nějaký stav...
EnRico
Sunday 10 April 2005 - 14:38:06
Host
Řekl bych, ľe u turbomotoru je za běhu nějaký olej taky v turbu a na cestě k němu a od něj ... no a neľ po vypnutí steče, chvíli to asi trvá.
klubo
Sunday 10 April 2005 - 15:12:22
Host
no ale to druhý měření je hned po vytaľení měrky takľe toho asi moc nestihne stýct
Yper
Monday 11 April 2005 - 10:32:17
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Klubo: Tohle měření u naąich motorů je skutečně na dvě věci....
Proto se nějak měrkou ani nevzruąuji a leju tolik, kolik mám a pak si to hlídám, aby tam něco bylo, ale při mém intervalu výměny zatím dolévat nic nemusím.
To měření hlavně ovlivňuje ta trubice, ve které je měrka vedena. Abych vůbec odečetl správný údaj z ní, tak musím několikrát měrku zasunout a po vytaľení ji vľdy dosucha utřít (abych tak vytřel měrkou i tu trubici a je třeba se řídit jen přední stranou měrky, protoľe vlivem zakřivení vodící trubice ta zadní strana měrky dře o ní a měřítko je pak mastné celé a nedá se určit hladina.Takľe jen přední stranu a měkolikrát vsunout a utřít.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
klubo
Monday 11 April 2005 - 10:41:15
Host
no hele Ypere já minulej víkend nechával měnit u kámoąe olej a on mi tam nalil minimálně 6,5 litru oleje protoľe tam prej dal 5,5 a měrka byla furt suchá, ted kdyľ se to nějak ustálilo tak mam 2 cm nad rysku....myslíą ľe to je hodně na závadu? nebo rači odpustit?
Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2475 sec,0.2111 z toho dotazů.