• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Corsa :: CORSA - COMBO :: Corsa - Combo motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Pískanie pri jazde
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
J.F.
Monday 25 October 2010 - 15:37:43 Citovat
Host
mám voz corsa 1,2 16V, motor X12XE a mám problém s písaknim vozu pri rýchlosti nad 100 km/hod, zvuk veľmí vysoký. Zdá sa mi že to ide niekde od zadu. Pred rokom a pol som menil ložiská na zadnej náprave, brzdy su tiež zatiaľ solidné. Nie je to piskanie závislé od prejazdu zátačkami takže na ložiská to príliš nevidím. Pred mesiacom som opravoval (zváral kyslik-plynom) vyfúk tak neviem či to môže byť týmto. Podobné pískanie počujem keď jazdím na nízske otáčky. Poraďte ak sa dá
KopA
Monday 25 October 2010 - 19:40:20 Citovat
Nespravuj to co funguje - teprve až se to vys..e!
Uživatel #825
Registrován: Thursday 03 August 2006 - 18:52:15
Příspěvků: 824
A co se děje když to píská a budeš stát na brzdě (brzdit) - přestane to pískání?

Vysoký tóny znám jen od brzd.

Asi 2 měsíce sem nejel autem a potom mi pískalo asi 100km - když jsem brzdil bylo ticho. Po těch kilometrech je klid (jel sem celkem 300km).

Nezapomeň i na ruční brzdu - zatáhni ji aby šlo jet a tak 100m to projeď.

Pak dej vědět jak si pochodil a co jsi zjistil.

Vectra B CD '98 Liftback ● X18XE ● 85kW ● 170Nm ● F18 ● 0-100: 11,0s ● vmax: 203km/h ● 1327kg
J.F.
Monday 01 November 2010 - 19:51:41 Citovat
Host
skúšal som to spúšťať aj s kopca s vypnutým motorom z kopca(samozrejme že nie 100-vkou) a žiadny podozrivý zvuk. cez víkend som rozobral brzdy - OK, vôľa v ložiskách kolesa - žiadna, optická kontrola poškodenia zadných ložísk- OK, odvzdušnil som to - OK. No neviem čo to píska ale bude to nejaká prkotina = ActiX. Ešte rozmyšlam že sa mi začína ozívať rozvodová reťaz krátko po naštartovaní? Žeby to?

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.3048 sec,0.2449 z toho dotazů.